Reklama
Gmina Czchów. Miliony na infrastrukturę
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 23 listopada 2020 00:00

Gmina Czchów należy do grona tych niewielu gmin w Małopolsce, które mają sieć kanalizacji w całej, wyznaczonej uchwałą Rady Gminy, aglomeracji. – Teraz prowadzimy rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej poza tym terenem. Oczywiście chcemy, by docelowo sto procent gospodarstw domowych, tam gdzie ze względu na zabudowę jest taka możliwość, było wpiętych do sieci – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  Ale i o tych mieszkańcach, o właścicielach posesji w rozproszonej zabudowie, nie zapomniał samorząd. – Od kilku lat wspieramy finansowo osoby, które budują przydomowe oczyszczalnie ścieków – zapewnia burmistrz Chudoba.

 
Gmina Czchów. Szkoła w erze pandemii – jak sobie radzić?
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 19 listopada 2020 00:00

Gdyby ktoś rok temu powiedział nam, że czeka nas rewolucja, tak naprawdę w każdej sferze życia, to pewnie nie każdy i nie do końca by uwierzył… a w szkołach ten czarny scenariusz spełniał się na naszych oczach od 12 marca. Mnóstwo niewiadomych, mnóstwo pytań, niewiele odpowiedzi, trudne chwile, niełatwe miesiące zdalnego nauczania i oczekiwanie na powrót do szkoły w „normalnym” trybie od 1 września. Obecnie każdy dzień przynosi obawy, że wiosenny scenariusz powróci, niestety z nieporównywalną siłą.

 
Czchów. NIK przyjął zawiadomienie gminy
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 16 listopada 2020 01:05

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi procedurę „przesiedlenia” Romów z Limanowej do Czchowa.  Taką decyzję podjął szef tej instytucji. – Z pisma, które właśnie otrzymaliśmy z Najwyższej Izby Kontroli jasno wynika, że zbada cały proces podejmowania uchwał oraz zakupu domów przy ulicy Sądeckiej, w Czchowie, w którym mieszka obecnie ponad dwudziestu przedstawicieli mniejszości romskiej. Chcemy, aby Najwyższa Izba Kontroli przeanalizowała uchwały Rady Miejskiej w Limanowej, ale także działania nadzoru prawnego, prowadzonego przez wojewodę małopolskiego.  Naszym zdaniem zarówno działania władz miejskich Limanowej, jak też działania wojewody małopolskiego, naruszały prawo – przekonuje w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Szkoła laureatem
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 06 listopada 2020 15:09

To powód dla dumy, zarówno dla uczniów, szkoły, jak i brzeskiego Starostwa Powiatowego. Zespół Szkół w Czchowie został laureatem XVII edycji Turnieju PCK „Młoda krew ratuje życie” w kategorii promocji honorowego krwiodawstwa w województwie małopolskim. Polski Czerwony Krzyż od wielu lat promuje ideę honorowego krwiodawstwa w środowiskach młodzieżowych. Program „Młoda krew ratuje życie” skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych (ponadpodstawowych), pomaturalnych, policealnych i uczelni wyższych i służy zapoznaniu młodzieży z ideą honorowego krwiodawstwa oraz zachęca do oddawania krwi. Działania młodzieży pozwoliły na zebranie 170 litrów krwi.

 
Czchów. Magistrat zdalnie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 05 listopada 2020 18:21

Czchowski magistrat przeszedł na tryb pracy zdalnej – informuje nas burmistrz Marek Chudoba. Urząd Miejski w Czchowie jest czynny, jednak niezwłocznie załatwiane są tylko niezbędne sprawy, wymagające kontaktu osobistego Klientów np. z zakresu spraw USC (zgłoszenie zgonów, urodzeń, odpisy aktów stanu cywilnego), dowodów osobistych. W pozostałych sprawach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami urzędu w celu ustalenia dogodnego sposobu załatwienia danej sprawy - czy konieczny będzie kontakt osobisty czy wystarczy przesłanie wniosku za pomocą platformy e-PUAP, poczty elektronicznej lub poczty tradycyjnej. Telefon kontaktowy: (14) 66 - 21 - 710, najważniejsze telefony w poszczególnych sprawach podane są na dole strony czchow.pl  Adres e-mail  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Czchów. Policja uratowała człowieka
WYDARZENIA - Czchów
środa, 04 listopada 2020 15:11

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Czchowa dosłownie w ostatniej chwili udało się uniknąć tragedii i uratować życie 36. letniemu mężczyźnie, który podjął próbę samobójczą. Do dramatycznego wydarzenia doszło we wtorkowy wieczór, 3 listopada. Dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał informację, że 36. letni mieszkaniec gminy Gnojnik chce odebrać sobie życie. Po chwili w jego miejscu zamieszkania zjawili się policjanci. W stodole na poddaszu na betonowym przęśle zauważyli mężczyznę, który na szyi miał założoną pętlę. Mundurowi nie zdążyli nawiązać z nim rozmowy. 36-latek na oczach policjantów podjął próbę samobójczą. Mundurowi błyskawicznie dostali się na poddasze i podciągnęli mężczyznę jednocześnie przecinając sznur zaciśnięty na jego szyi.

 
Czchów. Patriotyczne zmagania…
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 03 listopada 2020 22:17

Wykazali się sporą wiedzą. Mowa o uczestnikach quizu zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Czchowie. Zmaganiom dzieci patronował włodarz gminy – burmistrz Marek Chudoba. Znamy już wyniki obu konkursów plastycznych, więc nadeszła pora aby podzielić się z Państwem wynikami quizu wiedzy o Polsce, w którym brali udział nasi młodzi patrioci. Quiz był podzielony na dwie kategorie - dzieci w wieku przedszkolnym (8 uczestników) oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej (53 uczestników). Wszystkie pytania były odpowiednio dostosowane do wieku dzieci. O wygranej decydowała ilość poprawnych odpowiedzi oraz czas wykonania zadań.

 
Czchów. Nowa strona gminy
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 30 października 2020 23:36

Gmina Czchów ma nową stronę internetową. Nadal dostępna jest pod domeną: www.czchow.pl Wygląda naprawdę  nieźle.  Strona ciekawa tematycznie i graficznie, a jednocześnie bardzo przejrzysta,  zawierająca wiele informacji.  Połączona jest  z innymi stronami, tworzy swego rodzaju witrynę internetową. Wprost ze strony mamy bowiem przenosi na kilka innych stron: chociażby na stronę Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, OSP w gminie czy Biznes in Czchow.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 71

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .