Czchów. O złote pióro
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 09 grudnia 2019 22:28

Niedawno w Centrum Informacji Turystycznej w Czchowie podsumowano  3. już edycję Konkursu na Felieton o Złote Pióro '2019. Komisja w składzie: Agnieszka Śliz, Ewa Godlewska-Jeneralska oraz Jerzy Wojakiewicz ocenili nadesłane felietony. Zdaniem jurorów poziom zmagań był duży. – Ciekawa tematyka, ciekawe ujęcie tematu. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a laureatom życzę powodzenia w kolejnych tego typu zmaganiach. Maja potencjał i – mam nadzieję – że go w przyszłości wykorzystają – mówiła Ewa Godlewska-Jeneralska, znana dziennikarka: była prezenterka Panoramy w TV2, wydawca Panoramy, a zarazem osobowość telewizyjna.

 
Czchów. Szkoła nominowana
WYDARZENIA - Czchów
środa, 04 grudnia 2019 20:57

Ta informacja na pewno bardzo cieszy. Zespół Szkół w Czchowie został nominowany do prestiżowej nagrody w ogólnopolskim konkursie Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019. Wydarzenie odbyło się 22 listopada 2019 roku w hotelu Regent Warsaw Hotel w Warszawie, gdzie Organizatorzy tj. Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego już po raz 10, podczas jubileuszowej Gali,  uhonorowali przedstawicieli stowarzyszeń, organizacji, działaczy samorządowych, ekspertów – ludzi z pasją pracujących na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury, natomiast patronem medialnym była Telewizja Polska TVP 3 Warszawa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Posłowie na Sejm RP IX kadencji, członkowie Komisji Infrastruktury: Jerzy Paul, Mirosław Suchoń, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, sekretarz Krajowej Rady BRD Konrad Romik, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz Matthew Boldwin – Koordynator ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zrównoważonej Mobilności Komisji Europejskiej.

 
Pierścienie św. Kingi rozdane – podsumowanie projektu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 28 listopada 2019 13:14

czchow1pierOd maja do września bieżącego roku Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie realizował projekt pn. „O pierścień św. Kingi – przegląd inicjatyw promujących zasoby i walory obszaru Śliwkowego Szlaku”. Głównym celem strategicznym przeglądu inicjatyw była promocja Śliwkowego Szlaku poprzez wykorzystanie potencjału miejscowego, a także szanse tkwiące w jego otoczeniu. Dzięki realizacji zadania blisko 130 uczestników (w tym 10 osób niepełnosprawnych) konkursów związanych ze Św. Kingą, zapoznało się z historią i legendami związanymi z naszym okolicami. Dzięki zaangażowaniu uczestników biorących udział w przeglądzie zdobyliśmy cenny materiał do kolejnych materiałów promocyjnych. Nastąpiło ożywienie terenu,  zmiana  niekorzystnej opinii o niegościnnych mieszkańcach,  przypomnienie walorów terenów zapomnianych – zmarginalizowanych w świadomości mieszkańców Śliwkowego Szlaku. Podczas podsumowania wykorzystaliśmy lokalne atuty, niedawno powstałe KGW ze Złotej i Tworkowej, które mogły się pokazać i zaistnieć w sferze gastronomicznej. Wsparliśmy początkujących partnerów gospodarczych. Dodatkowo poprzez zakup strojów szlacheckich wykorzystaliśmy potencjał tkwiący w grupie 20 seniorów należących do grupy defaworyzowanej, którzy bardziej się zintegrowali oraz poszerzyli swoją ofertę spędzania wolnego czasu przygotowując się do widowiska teatralnego.

 
Gmina Czchów: Kilkanaście milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 27 listopada 2019 21:54

Blisko jedenaście  milionów złotych na inwestycje przeznaczyła w tym roku gmina Czchów. Udało się osiągnąć taki wynik, pomimo tego, że do utrzymania sieci szkół i przedszkoli dołożyliśmy ponad pięć milionów złotych – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz gminy Czchów.  

 
Czchów. Siedem milionów do oświaty
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 26 listopada 2019 20:44

Ponad siedem milionów złotych dołoży w przyszłym roku do utrzymania sieci szkół i przedszkoli czchowski samorząd. W tym roku była to kwota ponad 5,2 miliona złotych. - Z roku na rok deficyt oświatowy jest większy. Oczywiście stworzenie warunków rozwoju dzieci i młodzieży to nasz priorytet. Dlatego nadal będziemy inwestowali w rozwój infrastruktury szkolnej. Mam na myśli remonty szkół, doposażenie klas w pomoce dydaktyczne. Nasi uczniowie mają bardzo dobre warunki do nauki. Zapewnia je samorząd. Niestety, otrzymywane z budżetu państwa pieniądze na zadania związane z edukacją są dalece niewystarczające, a koszty stale rosną - mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Polska niepodległa
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 14 listopada 2019 00:00

Za nami gminne uroczystości związane z 101. rocznicą Odzyskania Niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2019 roku w Czchowie. Mszę świętą koncelebrowali ks. Ryszard Biernat proboszcz parafii Czchów oraz ks. Mariusz Żuczek proboszcz parafii Tymowa. W tym dniu odwiedziliśmy groby żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Wspólna modlitwa, poświęcenie żołnierskich grobów, wysłuchanie pieśni patriotycznych, złożenie kwiatów przez władze samorządowe w asyście harcerzy, w obecności Pocztów Sztandarowych OSP i szkół gminy Czchów szczególnie podniośle oddały cześć, tym którzy oddali życie w walce o naszą niepodległość – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Spore dotacje na wymiany pieców
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 07 listopada 2019 21:56

To szansa na sporą dotację do wymiany pieca. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba przypomina o możliwości skorzystania z dofinansowania do wymiany starego pieca węglowego na nowoczesny kocioł na paliwo stałe tj. ekogroszek, pellet lub piec zgazowujący drewno. - Wszystkie informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Czchowie. Zapraszam do skorzystania oferty przez wszystkich mieszkańców naszej gminy – mówi w rozmowie z redakcją regionutarnowskiego burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Tysiące turystów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 05 listopada 2019 22:28

Sezon turystyczny za nami. Od 1 listopada swoje „podwoje” zamyka Punkt Obsługi Turystycznej w Czchowie. Jakkolwiek na samo podsumowanie całego sezonu jest jeszcze za wcześnie: jeden wniosek nasuwa się sam. Miasto przeżywa swój wielki renesans. Przeżywa za sprawą odnowienia wzgórza zamkowego. W mojej ocenie odwiedziło nas nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów – mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65

ikp2a

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .