Konkurs Lipnickich Palm odwołany
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 14 marca 2020 00:13

– W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa, a także w sytuacji wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego informujemy, że 62. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego zostaje odwołany! – przekazał w piątek wieczorem w imieniu organizatorów Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej. W tym roku niedziela palmowa przypada na dzień 5 kwietnia.

 
Dzień Otwarty Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 03 marca 2020 13:06

Dzień Otwarty Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu – 23 marca 2020r.

 
Gmina Drwinia. Pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 04 lutego 2020 20:20

W Ośrodku Zdrowia w Dziewinie zorganizowano pierwszą w tym roku otwartą akcję krwiodawstwa. Na apel o oddanie krwi odpowiedziało 22 dawców. Po badaniach krew oddało 19 osób, którzy przekazali niespełna 9 litrów tego ratującego życie daru. Akcja została przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, którego pracownicy wykonywali czynności bezpośrednio związane z pobieraniem krwi i badaniem oraz rejestracją dawców oraz członków GK HDK PCK w Drwini. Zarząd Klubu HDK PCK w Drwini dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wsparli swoim darem potrzebujących, często będących w sytuacji zagrożenia życia. Kolejna otwarta akcja krwiodawstwa będzie miała miejsce w dniu 22 marca w Strzelcach Wielkich.

 
Bochnia. Stanisław Bukowiec otworzył swoje biuro poselskie
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 01 lutego 2020 13:17

L1050673Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wziął udział w otwarciu biura poselskiego Posłana na Sejm RP Stanisława Bukowca. Biuro będzie czynne trzy razy w tygodniu: w poniedziałki od 14 do 18 oraz we wtorki i środy, w godzinach 10 – 14. Sam poseł będzie tutaj w każdy poniedziałek od godziny 14 do 18. Ponadto Stanisław Bukowiec zamierza uruchomić filie swojego biura w miastach powiatowych regionu oraz dyżury w kilku gminach. - Ciesze się, że tak liczne grono przyjaciół, samorządowców, bierze udział w otwarciu mojego biura. Po raz kolejny dziękuje wszystkim wyborcom, którzy oddali na mnie głos jesienią tamtego roku. Dziękuję mieszkańcom Bochni i powiatu bocheńskiego, ale także całego subregionu tarnowskiego – mówił do zebranych Stanisław Bukowiec.

 
Drwinia. Kolejne miejsca rekreacji
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 30 stycznia 2020 21:39

To już kolejne miejsca na terenie gminy Drwinia, gdzie aktywnie można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Nowe miejsca rekreacji wyposażone są w nowoczesne urządzenia do ćwiczeń zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W Niedarach zamontowane zostały urządzenia dla dzieci typu: Biegacz – 1 szt., Rower i steper – 1 szt., Pajacyk i wahadło – 1 szt. Dla nieco starszych są: Biegacz – 1 szt., Orbitrek – 1 szt., Wahadło – 1 szt., Wioślarz – 1 szt., Ławka – 1 szt., Rower – 1. W Świniarach zamontowano obiekty małej arcjhitektury dla dzieci tj.: piaskownica kwadratowa 250x250 cm –1 szt.;karuzela tarczowa z siedziskami –1 szt.;huśtawka pojedyncza, siedzisko koszowe z łańcuszkiem –1 szt.; zestaw zabawowy –1 szt.;bujak sprężynowy -konik –1 szt.;trampolina kwadratowa wkopana –1 szt.;ławki parkowe z oparciem –2 szt.;-kosz na śmieci z daszkiem –1 szt.;-tablica informacyjna z regulaminem –1 szt.

 
Żegocina. Pozyskano wielomilionowe dotacje
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 24 stycznia 2020 17:06

Rozbudowa infrastruktury drogowej, inwestycje w jednostkach OSP, oddanie do użytku nowego przedszkola – to tylko trzy z wielu zadań inwestycyjnych, które udało się zrealizować w gminie Żegocina w 2019 roku. - To był udany rok dla naszej gminy – ocenia wójt Wojciech Wrona.

 
Lipnica Murowana. Powstaje nowoczesne Centrum Pielgrzyma i Turysty
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 16 stycznia 2020 10:38

L1050489Tegoroczna Niedziela Palmowa będzie miała w Lipnicy Murowanej szczególny charakter. Mowa nie tylko o uroczystej sumie, odprawionej na pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, na kilka dni przed jego wielką męką, ale także o towarzyszących jej wydarzeniach. Kolejnym, 62. już konkursie Palm Wielkanocnych oraz otwarciu Centrum Pielgrzyma i Turysty. We wszystkich tych uroczystościach weźmie udział prezydent Polski, Andrzej Duda.

 
Gmina Drwinia. PSZOK jeszcze w tym roku
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 14 stycznia 2020 23:39

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wejdzie w fazę realizacji.Wszystko wskazuje na to, że jw tym roku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym. Przypomnę, że koszt projektu szacowany jest na około dwa miliony złotych. Warto jednak dodać, że jakieś dwie/trzecie tej sumy bo około ponad półtora miliona złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisałem już w 2018 roku – podkreśla wójt Jan Pająk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .