Rozmowa z wiceminister Józefą Szczurek – Żelazko, posłem na Sejm RP
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 29 października 2018 21:05

- W parlamencie reprezentuje Pani Ziemię Brzeską w barwach biało – czerwonej drużyny Prawa i Sprawiedliwości. To wystarczający powód, by wspierać Sławomira Patera na fotel burmistrza Brzeska.

- Sławomir Pater jest jedynym kandydatem na burmistrza Brzeska, który ma konkretny program – wizję rozwoju miasta i gminy. Wizję, która doskonale wpisuje się w strategię rozwoju kraju i w założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości dla województwa małopolskiego. Ma to ogromne znaczenie, bo tylko takie projekty, takie programy rozwoju gminy, będą mogły liczyć na dofinansowanie ze środków krajowych i unijnych. Nie da się tworzyć programu w oderwaniu od rzeczywistości. Program naszego kandydata to same konkrety, a nie ogólniki, nie jakieś fantasmagorie jak u jego rywala.

 
Józefa Szczurek Żelazko: Dotacje dla regionu i Małopolski
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 13 października 2018 18:44

Ministerstwo Zdrowia przekaże prawie 25,4 mln złotych na projekty dofinansowane w województwie małopolskim. Sekretarz Stanu Józefa Szczurek-Żelazko podpisała trzy ostatnie umowy z beneficjentami.
- Gratuluję dzisiejszym beneficjentom – jakość i dostępność sprzętów ratujących życie odgrywa bardzo ważną rolę. Wypadek, który kilka miesięcy temu miał miejsce na „zakopiance”, uświadamia, jak bardzo szpitalnym oddziałom ratunkowym potrzebny jest dobry sprzęt, który służy m.in. ratowaniu zdrowia i życia dzieci. Podpisane dziś umowy pozwolą doposażyć szpitalne oddziały ratunkowe i wzmocnią zainteresowanie studiami na kierunku pielęgniarstwo. Zależy nam bowiem zarówno na jakości, jak i na dostępności usług zdrowotnych – mówiła Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko.- Dzisiaj mamy dwie dobre wiadomości dla Małopolski. Przed chwilą dla naszego województwa zostały przekazane nowe ambulanse w ilości 10 sztuk. Teraz podpisujemy kolejne umowy wzmacniające służbę zdrowia i zapewniające jej rozwój. Bo inwestycja w bezpieczeństwo i zdrowie to najlepsza inwestycja – mówił Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.  Doposażenie oddziałów ratunkowych 2 projekty, na realizację których podpisywane są dzisiaj umowy dotyczą wsparcia szpitalnych oddziałów ratunkowych. Nowa aparatura medyczna o łącznej wartości 853 tys. złotych trafi do Nowego Szpitala w Olkuszu sp. z o. o. i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

 
Duże partie w małych samorządach
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 01 sierpnia 2018 13:39

Nadchodzące wybory samorządowe są pierwszym po wyborach parlamentarnych ważnym sprawdzianem dla wszystkich partii politycznych. Przedstawią one obraz faktycznego, poza sondażowego poparcia wśród głosujących. Oznacza to, że Prawo i Sprawiedliwość zyska możliwość oceny działalności rządu, Platforma Obywatelska wraz z Nowoczesną przetestuje nowe rozwiązania koalicyjne, natomiast Kukiz15, czy Polskie Stronnictwo Ludowe - siłę przebicia głoszonego przekazu.

 
Joachim Brudziński w Brzesku
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 14:18

Joachim Brodziński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, wieloletni sekretarz generalny tej formacji politycznej, prawa ręka Jarosława Kaczyńskiego, a od kilku miesięcy minister, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkał się z mieszkańcami powiatu brzeskiego i bocheńskiego. Przyjechał na zaproszenie wiceminister zdrowia, brzeskiej posłanki PiS, Józefy Szczurek – Żelazko. – To pierwsze z wielu spotkań zaplanowanych w naszym regionie. Chcemy rozmawiać z mieszkańcami, wsłuchiwać się w głos społeczeństwa, by w ten sposób udoskonalać nasz program. Jednocześnie jest to doskonała okazja do pokazania naszemu społeczeństwu nowych pomysłów Prawa i Sprawiedliwości, które ogłosiliśmy 14 kwietnia, w czasie konwencji samorządowej w Warszawie – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Dodajmy, że w spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł Włodzimierz Bernacki, szef struktur PiS w tarnowskim okręgu wyborczym oraz posłowie: Wiesław Krajewski i Michał Wojtkiewicz. Nie zabrakło posła do PE Edwarda Czesaka oraz wicewojewody małopolskiego Józefa Garwona. W gronie gości dostrzegliśmy także samorządowców z powiatu brzeskiego, tarnowskiego, bocheńskiego, a nawet proszowickiego.

 
Brzesko Poseł na czele partii w powiecie
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 18 lutego 2018 18:12

Józefa Szczurek – Żelazko została pełnomocnikiem powiatowym Prawa i Sprawiedliwości w Brzesku. Będzie kierowała strukturami formacji do kolejnych wyborów. W Statucie Prawa i Sprawiedliwości jest napisane, że zarząd powiatowy formułuje się kiedy na terenie powiatu działą co najmniej trzy koła. W powiecie brzeskim jest dwa: w Brzesku (kieruje nim Stanisław Pacura, a w zarządzie są także Krzysztof Ojczyk i Jarosław Sorys) oraz w Dębnie (lider Wiesław Kozłowski). Zgodnie ze statutem o wyborze pełnomocnika powiatowego decyduje pełnomocnik okręgu – w tym przypadku profesor Włodzimierz Bernacki, poseł na Sejm RP.

 
Brzesko. Wybory samorządowe 21 października?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 01 lutego 2018 14:55

Wiele wskazuje na to, że już 21 października pofatygujemy się do urn wyborczych. - To najbardziej prawdopodobny termin wyborów. Teoretycznie mogą się one odbyć 21, 28 października lub 4 i 11 listopada. Ten ostatni termin, z racji święta niepodległości i setnej rocznicy wyzwolenia spod zaborów, moim zdaniem, nie wchodzi w rachubę. Raczej na pewno nie będzie to także ostatnia niedziela października, bo wtedy „wyborcza” dogrywka miałaby miejsce 11 listopada. W mojej ocenie będzie to zatem 21 października – mówi naszej redakcji jeden z tarnowskich posłów Prawa i Sprawiedliwości. Mniej prawdopodobny termin do 4 listopada, ale…

 
Sejmik: Kampania PO-PSL za publiczne pieniądze?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 02 października 2017 20:10

Gazeta Małopolska to nazwa biuletynu informacyjnego, którego pierwszy numer właśnie się ukazał. Wydawcą pisma jest samorząd marszałkowski, a dokładnie rzecz ujmując, zarząd sejmiku małopolskiego. Jakkolwiek sam fakt wydawania pisma o charakterze informacyjnym, kontrowersji może nie budzi, to już nakład i koszty wydania – ogromne. Jak donosi portal PRESS (branżowy portal dla dziennikarzy, specjalistów od marketingu medialnego i PR), pismo wydawane jest w nakładzie miliona egzemplarzy. Sporo zważywszy na fakt, że w  całym województwie małopolskim mieszka niecałe 3.5 miliona osób. Wynika z tego, że jeden egzemplarz gazety wydawany jest na 3.5 obywatela, licząc w tym dzieci, nastolatków, tych co wyemigrowali, a jest ich już chyba kilkaset tysięcy. Opozycja nie ma najmniejszych wątpliwości, że miesięcznik – bo na razie taką częstotliwość wydania ma gazetka – ma charakter propagandowy i ma wesprzeć koalicję w walce o mandaty w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

 
Wszystkie szpitale samorządowe z regionu tarnowskiego znalazły się w sieci
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 11 lipca 2017 23:56

PI0 3770Wszystkie szpitale powiatowe (zarządzane przez organy samorządowe) z regionu tarnowskiego (obydwa tarnowskie oraz szpitale powiatowe z Brzeska, Bochni, Dąbrowy Tarnowskiej) znalazły się w ogólnopolskiej sieci szpitali. – W praktyce oznacza to, że na okres najbliższych kilku lat mają zagwarantowane pieniądze z Budżetu Państwa. Wszystkie wspomniane wyżej placówki spełniły warunki konieczne, by znaleźć się w gronie szpitali sieciowych - mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia, a zarazem poseł Ziemi Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 27

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .