Brzesko: Muzyczne balkony na rynku
KULTURA - Aktualności
piątek, 17 sierpnia 2018 08:03

Podobnie jak w ubiegłym roku Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku organizował muzealne muzyczne balkony. Niedzielne popołudniowe wokalno-instrumentalne koncerty odbywają się na balkonie muzeum wychodzącym na brzeski Rynek. Cieszą się coraz większą popularnością.

 
Jazz nad Dunajcem
KULTURA - Aktualności
piątek, 13 lipca 2018 00:00

Nie da się ukryć: od lat Czchów zaskakuje bogactwem imprez kulturalnych i sportowo – rekreacyjnych. Zaskakuje pozytywnie, rzecz jasna. Tak na dobrą sprawę spokojnie można byłoby nimi obdzielić jeszcze ze dwie sąsiednie gminy. – Koronną, najbardziej znaną w Polsce, nie tylko wśród fanów jazzu, jest Jazz Baszta Festival. Oczywiście zapraszamy nie tylko na spotkanie z tym gatunkiem muzyki, ale na wszystkie imprezy organizowane w naszej gminie – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  

 
Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek
KULTURA - Aktualności
sobota, 07 kwietnia 2018 18:36

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Krystyną Mirek, które odbędzie się 24 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku.
Krystyna Mirek to polska pisarka, jedna z najpoczytniejszych autorek powieści obyczajowych, takich jak: Tajemnica zamku, Cena szczęścia, Prawdziwa miłość, Francuska opowieść, Prom do Kopenhagi, Polowanie na motyle, Wszystkie kolory nieba, Rodzinne sekrety, Słodkie życie, Spełnione marzenia, Większy kawałek nieba.

 
Okocim. Kolędowanie u i z seniorami
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:50

To już tradycja. Od wielu lat Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Okocimiu organizuje wielkie kolędowanie u osób chorych, samotnych i starszych. Tegorocznej akcji towarzyszyło nasze motto: Podaruj kropelkę nadziei Tym, którzy na nią czekają. Spraw by przez łzy się uśmiechnęli Ci, którzy na to czekają... Wtedy i Ty się uśmiechniesz przez łzy, lecz z wzruszenia. Jak miło pomyśleć, że właśnie Ty pomogłeś spełnić czyjeś marzenia…” – mówią członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej w Okocimiu, koło Brzeska.

 
Mam Talent: 3 razy na Tak dla Katarzyny Gawendy
KULTURA - Aktualności
wtorek, 17 października 2017 00:18

W ostatnią sobotę w programie „Mam talent” wystąpiła Katarzyna Gawenda z Brzeska. Znakomita wokalistka wykonała utwór Hanny Banaszak pt. „Filozofia małżeńska” czym wzbudziła podziw jurorów i publiczności. Jurorzy zgodnie zdecydowali o tym, że Kasia przechodzi do następnego etapu programu. 18-latce życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki. -Dziewczyno, ty jesteś po prostu niezwykła – mówiła po występie Agnieszka Chylińska, jurorka programu.

 
Z Łysej Góry na Eurowizję
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 02 października 2017 19:28

W Warszawie odbyły się krajowe eliminacje do międzynarodowego konkursu piosenki „Eurowizja Junior”. Wśród dziesięciu wykonawców, biorących udział w muzycznej rywalizacji, wystąpiła także Alicja Rega. Młoda artystka z Łysej Góry otrzymała najwięcej głosów i została wybrana reprezentantką Polski. Eliminacje do „Eurowizji Junior” zorganizowała Telewizja Polska. Uczestników konkursu oceniło jury w składzie: Artur Orzech – dziennikarz muzyczny, od wielu lat komentujący dla polskich widzów koncerty Eurowizji – oraz wokalistki Natalia Szroeder i Sylwia Lipka. O wyborze reprezentanta naszego kraju decydowali również telewidzowie, którzy głosowali za pomocą SMS-ów.

 
Brzesko. Narodowe czytanie dzieła Wyspiańskiego
KULTURA - Aktualności
niedziela, 10 września 2017 11:54

Wesele, dramat Stanisława Wyspiańskiego wzięli w tym roku na tapetę uczestnicy Narodowego Czytania. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, w to wydarzenie włączyła się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku. Tutejsza książnica po raz kolejny zaprosiła do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego chętnych słuchaczy na ogólnopolską akcję Narodowego Czytania odbywającą się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą było Wesele Stanisława Wyspiańskiego, dramat wybitnego przedstawiciela Młodej Polski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 67

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .