Powiat tarnowskim z województwem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:17

Niedawno w Starostwie Powiatowym w Tarnowie Marszałek Witold Kozłowski, Wicemarszałek Łukasz Smółka i Anna Pieczarka z Zarządu Województwa spotkali się z samorządowcami z Powiatu Tarnowskiego. Przy okazji wręczone zostały promesy gwarantujące pomoc finansową województwa do gminnych inwestycji w infrastrukturze sportowej. Witając uczestników spotkania gospodarz miejsca - Starosta Tarnowski Roman Łucarz podziękował Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu oraz pozostałym członkom Zarządu Województwa, że  tak często przyjeżdżają do Tarnowa i spotykają się z samorządowcami. - To właściwa forma. To wyraz szacunku dla nas. To wsłuchiwanie się w potrzeby i głosy lokalnych społeczności. Jeszcze raz bardzo dziękuję - stwierdził Starosta. Wójtowi Wierzchosławic Andrzejowi Mrozowi przedstawiciele Zarządu Województwa przekazali umowę, zgodnie z którą samorząd wojewódzki przekaże gminie 600 tys. zł na budowę 2,5 km odcinka ścieżki rowerowej z Gosławic do Dwudniaków. Będzie ona połączona z już istniejącą trasą VeloDunajec.

 
Swoszowa. Papieskie bieganie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:15

W Swoszowej już kolejny raz zorganizowano IV Swoszowski Bieg Papieski. Stowarzyszenie „Pod Gilową Górą” wspólnie z Gminą Szerzyny poprzez bieg, upamiętniło dwie ważne daty 5. rocznicę kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II oraz 99. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Wydarzenie było dostępne i bezpłatne dla wszystkich. W samym biegu wystartowało ponad 250 uczestników nie tylko z gminy Szerzyny, ale i z okolic Krosna, Jodłówki Tuchowskiej, Jonin, Gorlic i innych miejscowości. Ponadto przygotowano stoiska animacyjne dla dzieci oraz poczęstunek dla każdego uczestnika. Zwycięzcom przekazano pamiątkowe puchary oraz nagrody, zaś wszystkim uczestnikom wręczono medale. Organizatorzy w sposób wyjątkowy uhonorowali wszystkich biegaczy. Pyszny poczęstunek, wyjątkowe medale, nagrody, upominki, doskonałe zabezpieczenie trasy z licznymi punktami z wodą i gorące kibicowanie przez mieszkańców Swoszowej – to tylko część wspaniałych atutów tego biegu i wielu powinno się uczyć właśnie od Swoszowej jak zorganizować bieg, w którym to wszyscy biegacze są najważniejsi. Dochodzi do tego jeszcze piękna pogoda i bajeczne widoki na trasie biegu. – mówi jeden z uczestników biegu. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Pod Gilową Górą” w Swoszowej, a współorganizatorami Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Swoszowej, Gmina Szerzyny oraz OSP Swoszowa i OSP Szerzyny. Patronat honorowy nad biegiem objęli biskup tarnowski Andrzej Jeż, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Grzegorz Gotfryd, wójt Gminy Szerzyny. W tym roku Gmina Szerzyny wspólnie ze Stowarzyszeniem „Pod Gilową Górą” w Swoszowej na realizację tego zadania pozyskała 8 tys. zł ze środków Województwa Małopolskiego.

 
Nowy Wicemarszałek Małopolski z Brzeska?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 21 czerwca 2019 21:32

Wiele wskazuje na to, że Anna Pieczarka będzie kandydatem obozu Zjednoczonej Prawicy na urząd posła na Sejm RP. Obecna członek zarządu województwa małopolskiego – jak wynika z naszych informacji – może nawet liderować liście Prawa i Sprawiedliwości, w tarnowskim okręgu wyborczym. Przypomnijmy obejmuje on miasto Tarnów oraz powiaty tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, proszowicki i wielicki. Znawcy przedmiotu nie mają cienia wątpliwości, bez problemu Anna Pieczarka – bez względu na miejsce na liście PiS zostanie posłem. Warto wspomnieć, że w ubiegłorocznych wyborach do sejmiku małopolskiego, poparło ją ponad 72 tysiące wyborców. Był to drugi wynik w Polsce. O trzy tysiące więcej osób, głosowało na Mazowszu, na wieloletniego marszałka tamtego województwa i byłego Marszałka Senatu RP (w latach 1993 – 1997) Adama Struzika.

 
Żurowa. Dotacja dla kościoła
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 21 czerwca 2019 21:25

Kolejne duże wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym razem dla zabytkowego Kościoła parafialnego pw. św. Małgorzaty w Żurowej. Przyznana dotacja w ramach programu „Ochrona zabytków” w kwocie 205.000 zł na remont obejmujący wymianę więźby dachowej oraz pokrycia dachu z blachy na gont, pozwoli zrealizować pierwszy etap prac w zabytkowym Kościele. Po raz kolejny serdecznie dziękuję Panu Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu za skuteczność i wsparcie wniosku Parafii w Żurowej, przygotowanego przez UG w Szerzynach. Po dopełnieniu formalności, zawarciu umowy z MKiDN i wybraniu dobrego wykonawcy, przystąpimy do pilnych prac – mówi Wójt Grzegorz Gotfryd.

 
Zakliczyn. Znaleźli swoje nowe miejsce na ziemi
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 czerwca 2019 11:45

Gmina Zakliczyn przyjęła rodzinę repatriantów z terenu byłego ZSRR.  W Charzewicach czekał na potomków polskich zesłańców przebudowany i zaadaptowany do celów mieszkalnych budynek komunalny. Koszt przebudowy dawnego domu nauczyciela wyniósł 230 tys. zł. Samorząd gminy Zakliczyn uzyskał z budżetu państwa dofinansowanie do tego przedsięwzięcia w kwocie prawie 220 tys. zł. - W budynku jest około 60 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Najprawdopodobniej przyjedzie do nas rodzina trzyosobowa. Wspólnie z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim oraz Związkiem Repatriantów RP zajmujemy się obecnie procedurą sprowadzenia rodziny repatriantów do 
Polski – objaśnia burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 
Wierzchosławice. Dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 czerwca 2019 11:45

Za niespełna półtora roku miłośnicy dwóch kółek będą mogli korzystać z nowego, 2,5-kilometrowego odcinka, który będzie stanowił ścieżkę bezpośrednio połączoną z trasą rowerową VeloDunajec w miejscowości Gosławice. Dzięki tej inwestycji bez wątpienia zwiększy się atrakcyjność turystyczna gminy i regionu. Dzisiaj odbyło się  spotkanie, podczas którego wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Anna Pieczarka i Marta Malec-Lech z zarządu województwa przekazali  na ręce wójta Wierzchosławic – Andrzeja Mroza umowę gwarantującą dofinansowanie budowy trasy rowerowej Wierzchosławice – Dwudniaki – VeloDunajec.

 
W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się XXVIII akcja honorowego krwiodawstwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 17 czerwca 2019 21:17

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się XXVIII akcja honorowego krwiodawstwa, zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, działający w urzędzie. Pomimo trudnych warunków pogodowych, zwłaszcza powodujących osłabienie organizmu upałów, krew oddało 17 osób.

 
Jastrzębia. Sukcesy zespołu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 17 czerwca 2019 21:15

Wiadomo od dawna, że większość uroczystości, imprez, festynów, byłaby uboga, gdyby nie pojawiały się na nich zespoły ludowe. To właśnie muzyka ludowa jest nam najbliższa, za sprawą bezpośredniego przekazu naszych ojców a także jej kontynuatorów – Zespołów Folklorystycznych i Grup Śpiewaczych. W tę rolę od 13 lat wpisuje się Zespół Folklorystyczny „Mali Jastrzębianie”. Mimo, że po pierwszym składzie zespołu nie ma już śladu (zostały zdjęcia, nagrody…) ich następcy – dzieci w wieku od 4 do 14 lat, poprzez zajęcia choreograficzne, naukę pieśni, obrzędów, gwary i tradycji, pokazują swoim rówieśnikom, jak dobrze spożytkować wolny czas.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 48

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .