Ciężkowice. Czek dla „dęciaków”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 22 października 2019 21:41

Niedawno Orkiestra Dęta OSP im. Jana Muchy w Ciężkowicach stała się beneficjentem drugiego już dofinansowania ze środków pochodzących z budżetu Województwa Małopolskiego. Właśnie zakończył się cykl warsztatów muzycznych i marszowych dla członków Orkiestry w projekcie pt."Granie przy Świętym Florianie" ze środków mecenatu Województwa gdy do kapelmistrza dotarła wiadomość, że z programu Województwa Małopolskiego pn "Orkiestry Dęte na start" - Orkiestra z Ciężkowic otrzymała 7000 złotych na zakup doposażenia.

 
Szczucin. Laury dla druhów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 22 października 2019 21:38

W sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach spotkali się przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Małopolski. Wydarzeniem, które przyciągnęło druhów do kulturalnej stolicy gminy Zakliczyn, była Małopolska Gala Strażacka, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego, a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Podczas gali dh. Bogdan Wrona z OSP Szczucin został wyróżniony w kategorii Powiatowej -Najpopularniejszy Strażak Roku. Druh Bogdan Wrona zajął w tej kategorii I miejsce. Gratulujemy i cieszymy się z kolejnego w ostatnim czasie wyróżnienia dla naszej jednostki.

 
Nowy marszałek i wicemarszałek Małopolski?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 18 października 2019 17:47

Premier Beata Szydło spotkała się dzisiaj z radnymi sejmiku województwa małopolskiego. Jej zdaniem trzeba zachować parytety we władzach samorządowych Małopolski. Wnioskować z tego należy, że z regionu tarnowskiego będzie wicemarszałek, a z Zachodniej Małopolski, przewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego. Ale nie wykluczone, że region tarnowski będzie miał swojego... marszałka.

 
Sejmik. Będą zmiany w zarządzie województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 października 2019 18:15

Z naszych informacji wynika, że fotel wicemarszałka mógłby – gdyby tylko zechciał – objąć wieloletni poseł PiS Edward Czesak. Marta Mordarska to na dzisiaj najpoważniejszy kandydat na członka zarządu województwa małopolskiego – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Jutro, z radnymi sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, spotka się była premier i wicepremier, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem poseł do Paramentu Europejskiego, Beata Szydło. Jak dowiedziała się nasza redakcja, tematem spotkania będą zmiany w zarządzie województwa oraz prezydium sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Spowodowane jest to tym, że członek zarządu, Anna Pieczarka została posłem na Sejm RP. Parlamentarzystą został także Rafał Bochenek, przewodniczący sejmiku, były rzecznik rządu Beaty Szydło.

 
Sejmik. Kto zostanie nowym radnym?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 października 2019 18:13

Artur Asztabski, tarnowski ginekolog i dyrektor szpitala w Krakowie oraz Piotr Dziurdzia, samorządowiec z Bochni, a zarazem wykładowca akademicki (Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie) mogliby zostać radnymi województwa małopolskiego. Wakat powstał z powodu wyboru Anny Pieczarki i Stanisława Bukowca na posłów RP. Mogliby, bo... jak dowiedziała się nasza redakcja, pierwszy z nich nie chce. - Jest dyrektorem szpitala w Krakowie, który podlega zarządowi województwa małopolskiego. Ustawa o samorządzie wojewódzkim zabrania łącznia funkcji radnego z funkcją szefa jakiejś instytucji podległej marszałkowi. Zasada słuszna, bo z jednej strony taki radny byłby przełożonym marszałka, z drugiej strony marszałek byłby jego szefem.

 
Ciężkowice. Strażacy chcą uratować „Dziadka”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 października 2019 18:12

Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach organizuje zbiórkę pieniędzy na remont samochodu pożarniczego STAR 266. Jest to jedyny tego typu samochód na terenie gminy Ciężkowice i jeden z niewielu takich pojazdów w całym powiecie tarnowskim. Już niejednokrotnie udowodnił on, że jest samochodem do zadań specjalnych. A wszystko dzięki temu, że posiada napęd 6×6, który sprawdza się w trudnych warunkach terenowych, a zwłaszcza w górzystym terenie naszej gminy i gmin sąsiednich. Nie jest to oczywiście jedyny pojazd jaki posiadamy. Pozostałe pojazdy, jakimi dysponujemy są już jednak wysłużone. W podziale bojowym mamy 24-letniego STARA 244, 20-letniego Lublina oraz 7-letniego Forda.

 
Zakliczyn. Rynek do poprawki
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 października 2019 18:10

Rozpoczyna się pierwszy etap rewitalizacji centrum Zakliczyna, w tym przebudowy Rynku, jednego z największych w Małopolsce. W zakliczyńskim Ratuszu podpisana została umowa z firmą, która wykona drogi i chodniki oraz wymieni instalacje podziemne. Środki finansowe – ponad 3,5 mln zł – gmina Zakliczyn pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie wykonane zostaną prace za 4,8 mln zł. Oprócz tego Starostwo Powiatowe w Tarnowie zmodernizuje drogę powiatową przebiegającą przez zakliczyński Rynek, która będzie z kostki betonowej. Koszt to 1,6 mln zł (50 proc. dofinansowania z FDS).

 
Powiat Tarnowski. Honorowi Obywatele Powiatu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 16 października 2019 20:10

Przez aklamację radni Powiatu Tarnowskiego przyjęli uchwały nadające tytuły Honorowych Obywateli Powiatu Tarnowskiego Michałowi Wojtkiewiczowi i pośmiertnie Wiesławowi Wodzie. Inicjatorem nadania tytułu Michałowi Wojtkiewiczowi był Starosta Tarnowski Roman Łucarz, zaś śp. Wiesławowi Wodzie - klub radnych PSL w Radzie Powiatu. _ To kolejne osoby, które będą legitymowały się tym tytułem. Obaj mieli ogromny wpływ na rozwój powiatu tarnowskiego. Pierwszy jako starosta, poseł, drugi jako były wojewoda i parlamentarzysta – uważają tarnowscy samorządowcy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 57

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .