Sufczyn. Remiza po remoncie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 15 października 2019 22:28

sufczynRemiza OSP w Sufczynie zyskała swój dawny blask. Prace remontowe prowadzono w oparciu o środki pozyskane z Małopolskiego Urzędu marszałkowskiego w Krakowie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. - Remiza w Sufczynie to najlepszy przykład doskonałego wykorzystania środków funduszu. Jestem przekonany, że w kolejnych latach będziemy mogli wspierać jeszcze inne jednostki OSP – mówi naszej redakcji Kazimierz Koprowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 
Gmina Dębno. Nowy sprzęt dla jednostek OSP
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 15 października 2019 13:58

Dzięki dotacji pozyskanej przez samorząd gminy Dębno dwie jednostki OSP otrzymały nowe wyposażenie strażackie. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w dniu 11 października w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie. Wręczenia dokonał wójt gminy Wiesław Kozłowski oraz Komendant Powiatowy OSP Piotr Strojny. Dotację w wysokości 11 880 zł gmina Dębno pozyskała z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2019”.

 
Porąbka Uszewska. Kompleks boisk oficjalnie otwarty
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 08 października 2019 11:14

PTR 9728W zdrowym ciele, zdrowy duch – to motto towarzyszyło u uczestnikom dzisiejszych uroczystości w Porąbce Uszewskiej. Doszło tam do przekazania do użytku zmodernizowanego boiska sportowego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta. - Cieszę się, że w tym wyjątkowym wydarzeniu biorą udział: wicemarszałek Województwa Małopolskiego,Tomasz Urynowicz, poseł na Sejm RP, Włodzimierz Bernacki, Wojciech Skruch oraz Stanisław Bukowiec – radni Sejmiku Województwa Małopolskiego – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. Warto dodać, że w tym wydarzeniu uczestniczyli także Justyna Wójtowicz – Woda, sekretarz Gminy, Łukasz Przybyło, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury, Magdalena Węgrzyn, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej, Marek Hawryłko, naczelnik OSP w Porąbce Uszewskiej, Elżbieta Rzepa, sołtys Wsi Porąbka Uszewska oraz ksiądz Józef Golonka, proboszcz parafii p.w. Andrzeja Apostoła. Obecni byli także przedstawiciele firmy TRANS-ART, wykonawcy inwestycji, Wojciech Migdał – inspektor nadzoru, przedstawiciele rady rodziców oraz uczniowie wraz z nauczycielami.

 
Gmina Dębno. Trzy programy zdrowotne
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 05 października 2019 11:32

Trzy programy we wszystkich szkołach i przedszkolach w gminie Dębo realizuje samorząd z nowosądecką Fundacją. Fundacja Rozwoju Regionów na poniższe projekty otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i tylko w niektórych gminach i miastach zostaną przeprowadzone badania  u dzieci z zakresu:  Wczesnego wykrywania wad rozwojowych u dzieci w wieku szkolnym w zakresie zaburzeń słuchu i wad wymowy w województwie małopolskim. Wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci w wieku 5 lat w województwie małopolskim. Wczesnego wykrywania wad rozwojowych postawy i układu ruchu u dzieci w wieku szkolnym w 13 powiatach województwa małopolskiego.

 
Doły. Prace w budynku komunalnym
WYDARZENIA - Dębno
środa, 02 października 2019 22:39

Po kilkumiesięcznej przerwie zostały wznowione prace przy wykończeniu budynku komunalnego w Dołach. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakład remontowo-budowlany BUDOLEX dokonał rozbiórki starego obiektu, a w jego miejscu powstał nowy. Aktualnie w budynku wykonane zostały prace związane z montażem stolarki okiennej i drzwiowej. Zadanie zrealizowane zostało przez Firmę SEKO z siedzibą w Tymowej. Koszt realizacji wyniósł niemal 28 tys. zł.

 
Promesy dla regionu
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 27 września 2019 19:11

L1010960Na prawie 10 milionów złotych opiewają promesy dla powiatu brzeskiego i gmin z regionu, pozyskane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzisiaj, w imieniu wojewody małopolskiego, wręczała je wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. Gospodarzem spotkania była gmina Dębno. - Cieszy mnie, że to symboliczne przekazanie dokumentu potwierdzającego dotację, odbywa się w naszej gminie. Jesteśmy jednym z czterech samorządów gminnych z powiatu brzeskiego, który otrzymał finansowe wsparcie od rządu – mówił podczas powitania gości wójt Wiesław Kozłowski. Podziękował wiceminister zdrowia za pomoc w pozyskaniu środków. Dodajmy, że w gronie gości znalazł się także radny sejmiku małopolskiego, Stanisław Bukowiec.

 
Gmina Dębno. Мoja wieś jest czysta i piękna
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 26 września 2019 20:47

L1010897Dzisiaj, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastwi podsumowano kolejną edycję gminnego konkursu Moja wieś jest czysta i piękna W tym roku do rywalizacji zgłoszono ponad 120 ogród ze wszystkich trzynastu sołectw wchodzących w skład gminy Dębno. - Bardzo mnie cieszy, że w tym gronie są nie tylko gospodarstwa indywidualne, ale także placówki oświatowo – kulturalne. Z roku na rok przybywa uczestników. To dobrze, że mieszkańcy naszej gminy gminy dbają o wizerunek swoich posesji. Jako wójta cieszy mnie także udział szkół. Dzięki temu nie tylko zadbane jest otoczenie wokół szkoły, ale taka akcja, ma przecież wymiar edukacyjny tłumaczy naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Po raz kolejny rywalizowały także sołectwa. Komisja konkursowa uznała, że palma pierwszeństwa należy się w tym roku Jastwi. Sołtys tej uroczej miejscowości w gminie Dębno, odebrał czek na 10 tysięcy złotych.

 
Dębno. Pod znakiem remontów
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 21 września 2019 20:00

Wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Dębno były na czas przygotowane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Okres wakacyjny wykorzystaliśmy na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w kilku obiektach oświatowych. Zdążyliśmy na czas – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 93

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .