Reklama
Zdalna szkoła w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 listopada 2020 18:33

Kiedy piszemy te słowa jest już wiadomym, że najwcześniej uczniowie wrócą do tradycyj- nego nauczania w szkołach dopiero po feriach zimowych. Ale to scenariusz, który w dobie „rozkręcającej się” pandemii, wydaje się być mało realny. 

 
Rozmowa z Januszem Kwaśniakiem, wójtem gminy Borzęcin, a zarazem liderem Porozumienia Jarosława Gowina w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 listopada 2020 18:22

Rozmowa z Januszem Kwaśniakiem, wójtem gminy Borzęcin, a zarazem liderem Porozumienia Jarosława Gowina w powiecie brzeskim.

 
Umowa podpisana. Brzesko będzie miało południowo – zachodnią obwodnicę
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 listopada 2020 23:08

aaijzTo już przesądzone. Brzesko będzie miało południowo – zachodnią obwodnicę. Kilkuletnia batalia, którą w imieniu lokalnej społeczności prowadzili poseł Józefa Szczurek – Żelazko oraz starosta brzeski Andrzej Potępa, zakończona. – Kilka razy, na moje zaproszenie, w Brzesku był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Przekonywaliśmy go, że jest potrzeba zbudowania obwodnicy, która – jak mnie zapewnia minister – będzie częścią nowej drogi ekspresowej  Brzesko w kierunku Czchowa i dalej do Nowego Sącza – mówi Józefa Szczurek – Żelazko.  Niedawno  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i umowę na projekt i budowę pierwszego odcinka drogi krajowej nr 75 Brzesko – Nowy Sącz, czyli II etapu „łącznika brzeskiego”. Wykonawcą zadania o długości około trzech kilometrów będzie firma Eurovia Polska. Koszt prac wyniesie 98,3 miliony złotych.

 
Powiat Brzeski. Zdalna szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 listopada 2020 00:00

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie zmienia się z dnia na dzień. Dziś mierzymy się z drugą falą zakażeń, być może znacznie groźniejszą i bardziej ekspansywną niż pół roku temu. Aby ograniczyć do minimum rozprzestrzenianie się wirusa, rząd zdecydował ponownie wprowadzić zdalny system nauczania na wszystkich poziomach. Takie działania nie zaskoczyły edukacji ponadpodstawowej w powiecie brzeskim.
Mieliśmy sporo czasu, aby przygotować się do rozpoczęcia roku szkolnego w dobie koronawirusa. Jesienna fala zachorowań była niestety do przewidzenia, dlatego zbieraliśmy siły, fundusze i środki w okresie letnim, aby jak najlepiej doposażyć nasze szkoły ponadpodstawowe oraz przygotować nauczycieli i uczniów do efektywnego nauczania w trybie zdalnym. Powiat Brzeski skupił się przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniej ilości sprzętu do nauki oraz komunikacji zdalnej, a także na wdrożeniu profesjonalnych oprogramowań umożliwiających prowadzenie zajęć na odległość. Nowoczesne zaplecze techniczne oraz skuteczna koordynacja harmonogramu lekcji to podstawowe komponenty efektywnej zdalnej edukacji.

 
62. już akcja, oddawania krwi w której tradycyjnie uczestniczyli maturzyści
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 listopada 2020 19:57

Tym razem w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku została przeprowadzona 62. już akcja, oddawania krwi w której tradycyjnie uczestniczyli maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. W sumie dwudziestu uczestników oddało aż 9 litrów płynu ratującego życie.  Zapoczątkowaną w 1999 roku akcję koordynował jak zwykle jej główny inicjator Wiesław Gibes. Pomagali mu dyrektor PCE Tomasz Gurgul, Anna Nosal z Technikum im. J. Piłsudskiego oraz  Przemysław Brzyk z Liceum Ogólnokształcącego. Dodajmy, że właściciel restauracji Galicyjska Kazimierz Kural przygotował poczęstunek. Przez te 21 lat oddano już w sumie ponad 800 litrów krwi.

 
75 lat doświadczenia i historii Technikum im. J. Piłsudskiego
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 08 listopada 2020 00:00

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."
 /Józef Piłsudski/

 
Rada Powiatu Brzeskiego przeznaczyła środki na zakup nowoczesnego i superwydajnego urządzenia do testów COVID-19
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 listopada 2020 17:42

Sześćset tysięcy złotych przekazała Rada Powiatu Brzeskiego na zakup nowoczesnego i superwydajnego urządzenie do testów COVID-19. – Podjęliśmy taką decyzję jednogłośnie, bo kwestia zdrowia i życia naszych mieszkańców, to sprawa priorytetowa. Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku będziemy testowali naszych mieszkańców, a wynik badania będzie znany nawet w ciągu dwóch godzin. Dzisiaj, przy wielkim przyspieszeniu pandemii, na wynik czeka się kilka dni, nawet tydzień. Laboratoria, do których trafiają nasze próbki, nie są wstanie nadążyć z zamówieniami. Dlatego postanowiliśmy kupić, w całości ze środków powiatu, takie nowoczesne urządzenie – mówi naszej redakcji Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 
Brzesko. Prawie sto milionów na obwodnicę
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:08

Za trzy lata będzie gotowa południowo – zachodnia obwodnica Brzeska, która – jak informują nas wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko oraz starosta brzeski Andrzej Potępa - będzie kosztowała. Właśnie został rozstrzygnięty przetarg. Spośród sześciu wykonawców, którzy złożyli oferty do przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie pierwszego odcinka drogi krajowej DK75 Brzesko – Nowy Sącz, przebiegającego po zachodniej stronie Brzeska i będącego kontynuacją łącznika z autostradą A4 wybrana została oferta firmy Eurovia Polska. Koszt prac został wyceniony przez wykonawcę na 98,3 mln zł.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 353

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .