Szczurowa. Kolejne place zabaw
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:16

O cztery place zabaw wzbogaci się gmina Szczurowa. – Zgodnie z umową inwestycja musi być zakończona w grudniu tego roku. Mam jednak nadzieję, że wykonawca wcześniej upora się z tym zadaniem – mówi Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.  Niedawno gmina Szczurowa podpisała umowę na realizację zadnia  pn.: „Wzbogacenie oferty czasu wolnego w zakresie rekreacji poprzez utworzenie infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Szczurowa”. W ramach realizacji operacji w miejscowościach: Dąbrówka Morska i Wola Przemykowska- przysiółki Natków i Zamłynie zostaną wybudowane place zabaw, a w miejscowości Niedzieliska- przysiółek Wygoda wybudowana zostanie wiata przystankowo- turystyczna, która służyć będzie jako schronienie dla rowerzystów i turystów. W wyniku przeprowadzonego konkursu Gmina Szczurowa uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 w wysokości 66 606,00 zł.

 
Szczurowa. Dotacja za dotacją…
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 21 czerwca 2019 21:31

Samorząd Gminy Szczurowa znalazł się w gronie 54 gmin z terenu województwa małopolskiego w tym trzech z powiatu brzeskiego, które w wyniku rozstrzygnięcia konkursu w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno- sportowa - MIRS” otrzymała dofinansowanie na obiekt rekreacyjno- sportowy typu street workout w Szczurowej.

 
Kopacze Wielkie. Trwa remont Domu Ludowego
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 17 czerwca 2019 21:02

Niedawno rozpoczęły się prace remontowe w budynku Domu Ludowego w Kopaczach Wielkich. Zadanie obejmuje wykonanie kompleksowego remontu pomieszczeń z przeznaczeniem na sale świetlicowe oraz spotkań dla mieszkańców, zaplecze kuchenne i sanitariaty. Do poszczególnych pomieszczeń  zostanie zakupione wyposażenie. Wykonana będzie termomodernizacja budynku wraz z wymianą okien i drzwi oraz nowe pokrycie dachowe.
W ramach projektu powstanie również dojazd do obiektu, parking wraz z oświetleniem zewnętrznym i monitoringiem, a także mała architektura w postaci ławek, koszy na śmieci i altany. Cały teren będzie ogrodzony. Koszt zadania wynosi 990 tys. zł i jest w 75 procentach finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020. – Mam nadzieję, że prace będą przebiegały bardzo sprawnie. Cieszy nas fakt, że co czwarta złotówka to dotacja Unii Europejskiej – mówi Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. Gminny Dzień Strażaka
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 13 czerwca 2019 20:04

Niedawno odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka. W uroczystości udział wzięło 14 pocztów sztandarowych i strażacy. Swoją obecnością zaszczycili również Komendant Powiatowy PSP w Brzesku st. bryg. Piotr Strojny, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku bryg. Piotr Słowiak, Wicestarosta Brzeski Maciej Podobiński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzesku Marian Zalewski, radny Powiatu Brzeskiego a zarazem Gminny Komendant OSP Piotr Mikuś, radny Powiatu Brzeskiego Marek Antosz, Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal oraz radni i sołtysi z terenu gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. Na drogi transportu rolnego
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 12 czerwca 2019 10:41

To dobra informacja dla mieszkańców gminy Szczurowa. Zwłaszcza dla tutejszych rolników. Podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski, wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal odebrał promesę w ramach środków budżetu województwa małopolskiego w wysokości 150 tys. zł. Uroczyste przekazanie, z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki oraz wicemarszałka Tomasza Urynowicza, miało miejsce w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie.

 
Uście Solne. Rynek jak przed laty
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 08 czerwca 2019 21:33

Na rynku w miejscowości Uście Solne trwają prace w ramach projektu „Rewitalizacja obiektów społeczno- kulturalnych i przestrzeni publicznych na terenie gminy Szczurowa”. Zakres prac obejmuje wykonanie niwelacji części terenu, zagospodarowanie terenów zieleni w zakresie wykonania nowych nasadzeń zieleni niskiej i wysokiej, demontaż starych latarni betonowych oraz montaż monitoringu. Teren objęty rewitalizacją ma powierzchnię 1,12 hektara – i jest jednym z większych w regionie tarnowskim. Warto dodać, że Uście Solne miało przez wiele lat prawa miejskie.

 
Szczurowa. Krakowski Wianek – nagrody
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 05 czerwca 2019 20:59

Po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 13 zespołów regionalnych w tym: 5 zespołów prezentujących formy autentyczne, 8 zespołów prezentujących formy artystycznie opracowane, 9 kapel ludowych dorosłych, 4 kapel młodzieżowych, 8 mistrzów i 14 uczniów, 8 solistów-instrumentalistów (w tym 1 młodzieżowego), 33 grup śpiewaczych (w tym 2 młodzieżowych) oraz 20 śpiewaków ludowych z 7 powiatów regionu etnograficznego Krakowiaków i Pogórza Ciężkowickiego jury wydało werdykt.

 
Szczurowa. Kolejne place zabaw
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 01 czerwca 2019 10:04

O cztery place zabaw wzbogaci się gmina Szczurowa. – Zgodnie z umową inwestycja musi być zakończona w grudniu tego roku. Mam jednak nadzieję, że wykonawca wcześniej upora się z tym zadaniem – mówi Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa. Niedawno gmina Szczurowa podpisała umowę na realizację zadnia  pn.: „Wzbogacenie oferty czasu wolnego w zakresie rekreacji poprzez utworzenie infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Szczurowa”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 52

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .