Szczurowa. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 16 kwietnia 2019 20:41

W Szczurowej odbyły się Ćwiczenia Gminne Jednostek OSP z terenu gminy Szczurowa, mające na celu doskonalenie umiejętności z zakresu działań poszukiwawczo- ratowniczych i udzielania pierwszej pomocy u osób w stanie hipotermii. W ćwiczeniach wzięło udział 13 jednostek OSP z terenu gminy tj. OSP Szczurowa, OSP Zaborów, OSP Uście Solne, OSP Dołęga, OSP Pojawie, OSP Strzelce Wielkie, OSP Górka, OSP Kwików, OSP Niedzieliska, OSP Rajsko, OSP Strzelce Małe, OSP Wola Przemykowska- Natków i OSP Wrzępia.

 
Szczurowa. Niezłomnemu bohaterowi
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 19 marca 2019 09:01

W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum uczestniczyli w prelekcji dotyczącej dramatycznej historii pułkownika Łukasza Cieplińskiego, który został bestialsko zamordowany przez władze komunistyczne 1 Marca 1951 roku. To właśnie na pamiątkę tego tragicznego wydarzenia, co roku, wspominamy Niezłomnych.

 
Szczurowa. Na kulturę fizyczną i rekreację
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 06 marca 2019 23:00

Kluby sportowe działające na terenie gminy Szczurowa nie mają powodu do narzekania. W tym roku 264 tysiące przeznaczono na ich działalność. Sporo zważywszy, że w czterokrotnie większej gminie Brzesko, jest to kwota niewiele większa.  81 tysięcy złotych otrzyma Ludowy Klub Sportowy „Rylovia” z Rylowej na prowadzenie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, organizowanie działalności szkoleniowej. Dotacja obejmuje także współzawodnictwo seniorów. 26 tysięcy złotych trafi do GLKS „Orlik” Szczurowa, natomiast GLKS „Korona” z Niedzielisk otrzyma 39 tysięcy złotych; 28 tysięcy złotych to dotacja dla LKS „Wiślanie” z Woli Przemykowskiej.

 
Region. Cytologia za darmo
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 06 marca 2019 22:56

W trzech miejscowościach, w jednym dniu, panie będą mogły wykonać (BEZPŁATNIE) badania cytologiczne. To najnowsza inicjatywa minister zdrowia, Józefy Szczurek – Żelazko. A wszystko już w najbliższy poniedziałek – 11 marca. W Brzesku, badania będą wykonywane w godzinach 10 – 12.30. (parking Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, ul. Królowej Jadwigi, wjazd od ulicy Wyspiańskiego. Natomiast w Szczurowej cytobus będzie czekał na panie od 13 do 16.30 (plac w centrum Szczurowej). Natomiast panie z Bochni beda mogły skorzystać z bezpłatnych badań od godziny 17 (parking przy ZS nr 1 w Bochni ulica Windakiewicza 23.

 
Szczurowa. Ptasi raj dla ornitologów
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 04 marca 2019 22:16

Gmina Szczurowa, leżąca w zakolu Wisły i Raby ma do zaoferowania jeszcze jedną, niecodzienną bo „odlotową” w sensie dosłownym i w przenośni atrakcję. Jest nią…wakacje z ptakami. Właśnie teren gminy, zwłaszcza zaś wspomniane zakole, gdzie Raba wpada do Wisły, upodobały sobie rzadki gatunki ptactwa wodno-błotnego. Od dawna z tej właśnie przyczyny rejony te budziły zainteresowanie ornitologów, nie tylko tych zawodowych, ale coraz liczniejszej grupy amatorów, lubiących oglądać ptaki w ich naturalnych siedliskach. Takie właśnie hobby zyskuje coraz większą popularność i jest znakomitym sposobem relaksu, oryginalną propozycją spędzenia wolnego czasu w plenerze, połączonym z emocjami, jakie dają obserwacje ptasich obyczajów.  Jak obliczono, na tych terenach obserwować można 100 gatunków ptaków, w tym tak rzadkie jak krakwa, orzeł przedni, orlik krzykliwy, bączek, ślepowron.  Niedzieliska to zdaniem wielu bociania wieś. Już niebawem powitanie tych sympatycznych ptaków.

 
Strzelce Wielkie. Szkolenia z Internetem
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 04 marca 2019 22:15

Kilkunastu seniorów brało udział w realizacji projektu Fundacji - Instytut Myśli Innowacyjnej z Nowego Sącza. A wszystko w ramach „Małopolski e-Senior”. Projekt skierowany był do osób 65+. Jako pierwsi 13 lutego 2019 r. otrzymali na własność tablety oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu. Uroczystego wręczenia dokonał przedstawiciel Fundacji pan Andrzej Chronowski z Nowego Sącza.

 
Bez kompromisu w sprawie przebiegu nowej trasy Brzesko – Niedzielska
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 01 marca 2019 21:40

Nadal nie udało się znaleźć kompromisu w sprawie przebiegu nowej trasy Brzesko – Niedzielska. Spotkanie, do którego doszło ostatnio w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie, nie doprowadziło do porozumienia. Wydaje się, że najwięcej z gry będzie miała jednak gmina Szczurowa, bo to na terenie tej gminy, droga będzie miała najdłuższy odcinek. – Dla nas, mówię o samorządzie gminy Szczurowa i mieszkańców, w grę wchodzi tylko wariant C. Na żaden inny nie będzie zgody – zapowiada Zbigniew Molska, wójt gminy Szczurowa. Jakkolwiek Brzesku bliżej do koncepcji forsowanej przez samorząd Borzęcina, z racji tego, że wariant korzystny dla Szczurowej pokrywa się z tym, który widza w Borzęcinie – Brzesko z dyskusji powinno być wyłączone.

 
Ciekawe spotkanie zapowiada się w czwartek w Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 27 lutego 2019 09:16

Ciekawe spotkanie zapowiada się w czwartek w Szczurowej. A wszystko, by zachować stare tradycje – spotkań na tak zwany Babski Comber. Będą pączki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 51

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .