Reklama
Szczurowa. Gmina skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne w tym europejskie
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 16 września 2020 22:49

Blisko dwa miliony złotych w ramach Tarczy Antykryzysowej otrzymała Gmina Szczurowa. Czy to pokryje straty budżetu spowodowane pandemią? - Dzisiaj nie jesteśmy wstanie ocenić, jaki wpływ na ostateczny kształt tegorocznych i przyszłorocznych finansów naszej gminy będzie miał koronawirus. Wsparcie finansowe dla gmin i powiatów przez koalicyjny rząd Zjednoczonej Prawicy, jest dowodem tego, że samorządy nie zostały same z tym problemem. Liczę, na kolejną transze środków w ramach Tarczy Antykryzysowej - mówi Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. 'Pod biało - czerwoną'
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 02 września 2020 22:11

Gmina bierze udział w ogólnopolskim projekcie pn. „Pod biało - czerwoną”. Wspólnie możemy zdobyć maszt oraz biało - czerwoną flagę który stanie w centrum gminy. Aby tak się stało, musimy zebrać minimum 100 głosów mieszkańców. Głosowanie odbywa się online za pośrednictwem strony www.bialoczerwona.www.gov.pl Prosimy Państwa o mobilizację i oddanie głosu. Poinformujmy nasze rodziny, przyjaciół i znajomych o tej pięknej akcji. Niech kolejny raz połączy nas biało - czerwona flaga!

 
Pojawie. Zmodernizowano drogi dojazdowe do pól
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 23 sierpnia 2020 17:00

To dobra informacja dla gminy. W ramach pozyskanej przez Gminę Szczurowa dotacji z „Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych” zmodernizowane zostały dwie drogi dojazdowe do pól w miejscowości Pojawie. Gruntownej przebudowie poddane zostały drogi: Pojawie - Pęciska oraz Pojawie - Nawsie. Odbiorem końcowym drogi zostały oddane do użytku mieszkańców.

 
Nowy sprzęt trafił do strażaków OSP z terenu gminy Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 21 sierpnia 2020 18:28

W dworze Kępińskich w Szczurowej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczo - pożarniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Przekazania sprzętu w imieniu samorządu Województwa Małopolskiego dokonał Zbigniew Moskal Wójt Gminy Szczurowa. Przedmiotowy sprzęt został zakupiony w całości ze środków budżetu Województwa Małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP w ramach usuwania skutków powodzi z 2019 r.

 
W Gminie Szczurowa powstanie kolejny Klub Senior plus
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 19 lipca 2020 00:00

Duże zainteresowanie mieszkańców gminy przystąpieniem do Klubu Senior+ utworzonego w Szczurowej spowodowało, że Wójt Zbigniew Moskal podjął starania w celu utworzenia na terenie gminy kolejnej placówki tego typu. W wyniku rozstrzygnięcia naboru ofert w ramach Programu Wieloletniego Senior+ przyznano dofinansowanie w wysokości 150 000 zł na utworzenie placówki w miejscowości Rudy - Rysie. Dzięki pozyskanej dotacji część pomieszczeń szkoły podstawowej zostanie zaadaptowana na potrzeby przedmiotowej jednostki. Dodatkowo w ramach projektu, do nowo utworzonego klubu zakupione zostanie niezbędne wyposażenie. Dzięki realizacji projektu kolejni seniorzy z naszej gminy będą mogli spędzać wspólnie czas oraz korzystać z różnych form aktywności w jednym miejscu.

 
Podpisano umowę na remont budynku dla potrzeb przedszkola i żłobka w Strzelcach Małych
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 08 lipca 2020 17:01

Podpisanie umowy z wykonawca na remont budynku pod zlobek i przedszkole 2020r 130 czerwca, gminę Szczurowa odwiedziła Marta Malec - Lech z zarządu Województwa Małopolskiego. Okazją do przyjazdu było podpisanie przez Wójta Zbigniewa Moskala umowy z Wykonawcą na remont budynku dla potrzeb przedszkola i żłobka w Strzelcach Małych.

 
Gmina Szczurowa. Pojawią się nowe trasy
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 23 czerwca 2020 23:05

W Niedzieliskach i Uściu Solnym powstaną nowoczesne punkty obsługi rowerzystów. To właśnie tam miłośnicy jednośladów oraz turyści będą mogli w komfortowych warunkach zjeść, odpocząć, schronić się przed wiatrem, deszczem, czy słońcem. Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podpisał umowę z wykonawcą na wykonanie punktów obsługi rowerzystów wraz z montażem małej architektury i zagospodarowaniem terenu.

 
Dla piłkarzy z Rylowej
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 18 czerwca 2020 11:06

W ramach Programu „KLUB” - Ludowy Klub Sportowy „RYLOVIA” w Rylowej - otrzymał dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych. Znamy już wyniki tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu „KLUB”. Ponad 54 miliony złotych trafi do 4 894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Celem programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 62

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .