Reklama
Gmina Dębno. „Małopolski e-Senior” kolejna grupa rozpoczęła szkolenia
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 09 września 2020 15:38

Na terenie Gminy Dębno 31 sierpnia br. kolejna grupa rozpoczęła szkolenia w ramach projektu „Małopolski e-Senior”. Projekt adresowany jest dla osób które ukończyły 65 lat. Przewidzianych jest 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych każde oraz 3 spotknia animacyjne po 2 godziny lekcyjne. Obecna grupa liczy 11 seniorów. Zajęcia prowadzone przez Pana Jacka Leszczyńskiego odbywają się w sali narad Urzędu Gminy Dębno.

 
Mieszkańcy gminy Gnojnik przekazali dary dla powodzian
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 29 lipca 2020 00:00

Na kilkadziesiąt tysięcy złotych oszacowano wartość darów, które udało się zebrać w gminie Gnojnik, przekazanych następnie do gminy wiejskiej Jasło. Tamtejsza społeczność została ostatnio mocno poszkodowana w wyniku powodzi. Ale po kolei...
Mieszkańcy gminy Gnojnik kilkakrotnie w ostatnich latach zostali „ciężko” doświadczeni przez powodzie i lokalne podtopienia. Prawdziwy Armagedon miał miejsce w lipcu 1997 roku, kiedy to woda z Uszwicy doprowadziła do tego, że pod wodą znalazło się kilkaset domów i nieruchomości w gminie. Powódź w nocy z 8 na 9 lipca 1997 roku spowodowała wielomilionowe straty zarówno w infrastrukturze komunalnej, jak i wśród mieszkańców. Podobne kataklizmy nawiedzały Gnojnik jeszcze kilka razy, już w trzecim tysiącleciu. - Niemal za każdym razem otrzymywaliśmy pomoc i wsparcie od innych gmin w Polsce. Dlatego postanowiliśmy, wspólnie z wójtem Sławomirem Paterkiem i wszystkimi sołtysami, zorganizować pomoc dla poszkodowanych w powodzi, mieszkańców gminy Jasło – mówi w rozmowie z naszą redakcją, Grzegorz Baka, inspektor z Urzędu Gminy w Gnojniku.

 
Gnojnik. Szyją maseczki na potęgę
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 21 kwietnia 2020 11:23

Już kilkaset maseczek uszyli wolontariusze z gminy Gnojnik. Gmina zakupiła materiał. Jak mówi wójt Sławomir Paterek zakupiony materiał został przekazany Warsztatom Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, członkiniom OSP Uszew oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Biesiadki Tradycja i Rozwój. Uszyte maseczki zostaną przekazane osobom zaangażowanym w działania zawiązane z epidemią. Dziękujemy za współpracę w tak szlachetnej inicjatywie. Czas narodowej kwarantanny niewątpliwie jest trudnym sprawdzianem dla społeczności naszej gminy. Każdy próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zadbać o najbliższych – apeluje wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Sąsiedzki wolontariat
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 20 marca 2020 23:12

O wsparcie osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych, w tym trudnym okresie – apelują zgodnie wójt Sławomir Paterek oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku, Renata Krakowska. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z niepełnosprawnościami zamieszkujących teren Gminy Gnojnik, zachęcamy do włączenia się wszystkich chętnych w specjalną akcję „Sąsiedzki Wolontariat”, z której skorzystać będą mogły osoby Obecna sytuacja sprawiła, że seniorzy i osoby chore, są najbardziej narażone na  koronawirus SARS-CoV-2. Dlatego powinny one w najbliższym czasie pozostać w domach.   W tym celu zachęcamy mieszkańców Gminy Gnojnik w każdym wieku – społeczników, osoby empatyczne, z pomysłem na mądre pomaganie – aby przyłączyli się do grupy wolontariuszy akcji „Sąsiedzki Wolontariat” i bezinteresownie udzielali wsparcia słabszym i potrzebującym.

 
Gnojnik. Oświetlenie uliczne
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 11 marca 2020 21:58

Od kilku lat na terenie gminy Gnojnik rozbudowywana jest sieć oświetlenia ulicznego. Gmina wychodzi z założenia, że chociaż rachunki za prąd do najmniejszych nie należą, warto inwestować w poprawę bezpieczeństwa. Oświetlenie uliczne wpływa na komfort pieszych i kierowców, jest oczywiste. W tamtym roku zrealizowano  ok. 300 metrów bieżącej sieci elektroenergetycznej   i słupów pod oświetlenie uliczne.

 
Gnojnik. 21 milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 10 marca 2020 10:29

W  2019 roku gmina Gnojnik wydała na inwestycje ponad 21 milionów złotych. Oznacza to, że w przeliczeniu na jednego mieszkańca gminy, zainwestowaliście ponad 2650 złotych. Przyznam szczerze, kwota imponująca, naprawdę robi wrażenie. Jaki jest klucz do tego ogromnego sukcesu? - Rzeczywiście gmina Gnojnik sporo inwestuje. Pod tym względem jesteśmy liderami w powiecie brzeskim, jedną z najlepszych gmin w Małopolsce. Oczywiście to spore wyzwanie logistyczne i finansowe. Efekt wieloletniej pracy, szukania pieniądze w różnych funduszach krajowych i unijnych, to także skutek doskonale przygotowanych wniosków o środki finansowe, wysoko ocenionych przez ekspertów. Mogę powiedzieć, że od kilku lat, z żelazną niemal konsekwencją, realizujemy strategię rozwoju naszej gminy. Inwestujemy na wielu płaszczyznach. To nie tylko inwestycje związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, ale także poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach, remonty jezdni, budowa chodników, remonty szkół, wsparcie dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, zagospodarowanie centrów miejscowości, rozwój bazy sportowej czy kulturalnej. Inwestujemy w oparciu o wielomilowe dotacje pozyskane ze środków krajowych i zagranicznych – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Gmina pomaga potrzebującym…
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 08 marca 2020 13:19

Po raz kolejny gmina Gnojnik będzie uczestniczyła w realizacji Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Celem tego projektu jest dotarcie z pomocą żywnościową do osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W ramach Podprogramu zakwalifikowane osoby mogą skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie jest dystrybuowana w formie paczek żywnościowych, jak również mają możliwość uczestniczenia w różnych działaniach wspierających i edukacyjnych. Program umożliwia także, udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

 
Gnojnik. Będzie obiekt w Uszwi
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 05 marca 2020 22:46

Ponad pięć milionów pochłonie dokończenie prac związanych z budową obiektu wielofunkcyjnego w Uszwi (łączącego funkcję kulturalną z przedszkolną). Zgodnie z umową II etap inwestycji obejmuje prace wykończeniowe oraz zakup i montaż wyposażenia. Przetarg wygrało konsorcjum firm „Lider Konsorcjum” z Wesołowa, koło Zakliczyna. Ostateczna wartość tego etapu ma zamknąć się sumą 6.687.200 złotych. Budynek będzie miał szerokie przeznaczenie: oprócz przedszkola znajdzie się tutaj także miejsce dla biblioteki publicznej oraz świetlicy wiejskiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .