Gnojnik. Dom Strażaka po remoncie
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 16 grudnia 2018 23:06

Niedawno zakończyły się prace remontowe w Domu Strażaka w Gnojniku, prowadzone dzięki środkom uzyskanym przez Gminę z Programu Wieloletniego Senior+. Na potrzeby utworzenia klubu seniora zmodernizowano dużą salę spotkań, mniejsze pomieszczenie oraz korytarz. 1Dotacja uzyskana z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynosi 150 tys. zł, zaś przeprowadzone roboty budowlane, nadzór oraz zakup wyposażenia łącznie kosztowały ponad 265 tys. zł. Dzięki gruntownej modernizacji powstały nowoczesne, przestronne, estetyczne i jasne pomieszczenia. W toku prac adaptacyjno-budowlanych obiekt w centrum Gnojnika został dostosowany do potrzeb osób starszych, do dyspozycji których oddano dużą salę spotkań oraz mniejsze pomieszczenie mające służyć jako lokal klubowy wraz z wydzielonym miejscem na szatnię. - Prace przebiegały bardzo sprawnie, pomimo krótkiego terminu. Jestem przekonany, że placówka przyczyni się do zagospodarowania czasu wolnego naszym seniorom – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Nowe koła w gminie
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 13 grudnia 2018 20:33

Dla jednych – na szczęście nie licznych – relikt socjalizmu, dla innych szansa indywidualnego rozwoju – Koła Gospodyń Wiejskich, bo o nich mowa, mogą liczyć na wsparcie miejscowego samorządu. W wyniku wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich, aktywni mieszkańcy Gminy Gnojnik mogą skorzystać z szansy założenia KGW. Szkolenie w tym temacie przeprowadzili w naszej Gminie pracownicy ARiMR Brzesko.

 
Gnojnik. Blisko półtora miliona od marszałka
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 11 grudnia 2018 19:46

Blisko półtora milionową dotację otrzymała gmina Gnojnik w ramach wsparcia finansowego – udzielonego przez samorząd województwa małopolskiego. - Dotacja od marszałka Małopolski pozwoli nam na uruchomienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.  Chodzi oczywiście o obiekt, który będzie spełniał wszelkie normy krajowe i unijne. Będzie to obiekt na miarę XXI wieku. Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gnojniku stało się faktem – zapewnia wójt Gminy Gnojnik, Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Drogi po liftingu
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 08 grudnia 2018 00:00

Dwa miliony złotych kosztował remont drogi gminnej. Mowa o całym odcinku dwóch dróg gminnych łączących Uszew i Zawadę Uszewską, gdzie wylano nową nawierzchnię asfaltową. Aktualnie trwają ostatnie prace przy realizacji tej inwestycji, kosztującej budżet Gminy dwa miliony złotych. W sumie do końca 2018 roku zakończy się remont sześciu dróg gminnych, dzięki uzyskaniu przez nas środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych (w postaci trzech promes) na kwotę blisko 1000 000zł. Pierwsza promesa (środki finansowe na usuwanie skutków klęsk żywiołowych) została uzyskana w lipcu a dwie kolejne we wrześniu 2018 roku.

 
Gnojnik. Ekologiczna inwestycja
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 04 grudnia 2018 09:54

Blisko półtora milionową dotację otrzymała gmina Gnojnik w ramach wsparcia finansowego – udzielonego przez samorząd województwa małopolskiego. - Dotacja od marszałka Małopolski pozwoli nam na uruchomienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Chodzi oczywiście o obiekt, który będzie spełniał wszelkie normy krajowe i unijne. Będzie to obiekt na miarę XXI wieku. Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gnojniku stało się faktem – zapewnia wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Przypomnijmy, że w połowie października wójt podpisał umowę z Zarządem Województwa Małopolskiego na dofinansowanie rozbudowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gnojniku. Inwestycja ta zostanie wsparta kwotą ponad 1,4 miliona zł.

 
Gnojnik. Blisko półtora miliona od marszałka
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 30 listopada 2018 14:24

Blisko półtora milionową dotację otrzymała gmina Gnojnik w ramach wsparcia finansowego – udzielonego przez samorząd województwa małopolskiego. - Dotacja od marszałka Małopolski pozwoli nam na uruchomienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Chodzi oczywiście o obiekt, który będzie spełniał wszelkie normy krajowe i unijne. Będzie to obiekt na miarę XXI wieku. Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gnojniku stało się faktem – zapewnia wójt Gminy Gnojnik, Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Żywność dla mieszkańców
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:37

Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik informują, że w dniu 27 listopada br. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 15.00 na halach byłego PAGENU budynek „C”, brama wjazdowa naprzeciwko przedszkola w Gnojniku wydawane będą paczki żywnościowe. Osoby, których dochód nie przekracza określonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kryterium (1 402 zł dla osoby samotnej, 1 056 zł na osobę w rodzinie), a chcą skorzystać z pomocy w formie paczki żywnościowej w okresie od października 2018 r. do czerwca 2019 r. powinny zgłaszać się w ośrodku pomocy społecznej celem zakwalifikowania do otrzymania pomocy żywnościowej.

 
Gnojnik. Powrót Pawła Prusa
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 21 listopada 2018 19:21

Paweł Prus został przewodniczącym Rady Gminy w Gnojniku. Przypomnijmy, że przed laty był sekretarzem gminy. Wcześniej radni złożyli ślubowanie, ślubowanie złożył także wójt Sławomir Paterek. We wtorek zainaugurowała prace Rada Gminy Gnojnik VIII kadencji. Obrady pierwszej Sesji Rady Gminy Gnojnik VIII kadencji prowadził Radny senior – Mieczysław Ząbkowski. Jeden z pierwszych punktów Sesji stanowiło podsumowanie przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej Piotra Bobra tegorocznych wyborów samorządowych oraz odczytanie protokołów. Następnie, Przewodniczący GKW wręczył zaświadczenia nowo wybranym Radnym.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 56

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .