Tradycje wielkanocne w Uszwi
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 18 kwietnia 2019 10:15

Stowarzyszenia „Wieś Naszych Marzeń” oraz Koła Gospodyń Wejskich „Zawadzianki” mogą być dumne z zakończenia prac przedświątecznych. Zrobiły palmę na wysokość 4,60 m, która zdobi ołtarz w kościele w Uszwi. Na zaproszenie Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa w Brzesku z okazji 25-lecia wzięły udział w wystawie zrobionych przez siebie palm, ozdób świątecznych, bab i babeczek. Częstowały wszystkich zebranych własnoręcznie przygotowaną zupą krem z chrzanem i jabłkiem z dodatkiem jajka. W Niedzielę Palmową brały udział w jarmarku, który organizował Powiat Brzeski wystawiając świąteczne rękodzieło. Dziękujemy Państwu  Danucie i Markowi Białka – fundacja ”Pro Memory” za zaproszenie na międzypokoleniowe warsztaty wicia palm. Dziękujemy Zofii Hebda za wspólny udział w wystawie w Brzesku.

 
Z Gnojnika do Kancelarii Premiera
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 kwietnia 2019 09:56

Rada Młodzieżowa z Gnojnika została  zaproszona do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na konferencję dotyczącą działalności Młodzieżowych Rad w Polsce. Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik, brała udział w bardzo ambitnym projekcie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, projekt polegał na stworzeniu prezentacji multimedialnej w której rada prezentowała swoją działalność, w szczególności  rada skupiła się na działaniach o charakterze  niepodległościowym ze względu na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 
Gnojnik. Zgłoszenia do końca kwietnia
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 10 kwietnia 2019 15:45

Tylko do 30 kwietnia można składać wnioski o przyznanie nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także nagród za osiągnięcia w dziedzinie sportu. Nagrody i wyróżnienia w dziedzinie kultury mogą być przyznawane: osobom fizycznym, grupom, stowarzyszeniom lub zespołom z terenu Gminy, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną kultury Gminy Gnojnik na podstawie całokształtu działalności lub pojedynczych osiągnięć o istotnym znaczeniu.

 
Gnojnik. Blisko czterysta tysięcy złotych dotacji z Unii Europejskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 05 kwietnia 2019 00:00

Ponad czterysta tysięcy złotych – to wstępny szacunkowy koszt realizacji projektu, którego celem pomoc uczniom najzdolniejszym. W ramach tego zadania zaplanowano powołanie powstanie pięciu Centrów Wsparcia Uczniów Zdolnych. Jak mówi wójt Sławomir Paterek celem głównym projektu jest utworzenie pięciu Centrów Wsparcia Uczniów Zdolnych (CWUZ), na terenie gminy Gnojnik wraz z organizacja zajęć pozalekcyjnych w obszarze kompetencji kluczowych dla 630 uczniów ( w tym 290 dziewczynek). Projekt będzie realizowany przez trzy lata. Uczniowie wezmą udział w zajęciach w ramach kompetencji przedmiotowych: językowych ( j. angielski), matematycznych i naukowo – technicznych (nauki matematyczno – przyrodnicze), informatycznych (technologie informacyjno – komunikacyjne TIK). Planuje się 3 edycje zajęć z CWUZ dla każdego z 2 etapów edukacyjnych w każdej ze szkół.

 
Uszew. kolejna akcję krwiodawstwa
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 15 marca 2019 23:28

Po raz kolejny Ochotnicza Straż Pożarna w Uszwi wraz z Zarządem Oddziału Gminnego Związku OSP serdecznie zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na kolejną akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 17 marca 2019 roku w godzinach 9:00 – 13:00 w sali Domu Strażaka w Uszwi. Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności. W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Wszystkim honorowym krwiodawcom składamy wyrazy podziękowania za Waszą postawę oraz wkład w realizację szczytnych i humanitarnych idei mających na celu ochronę największej wartości, jaką jest ludzkie życie. Dziękujemy również tym, którzy bardzo chcieli oddać krew, ale wstępne badania i rozpoznanie stanu zdrowia niestety im to uniemożliwiły. Sama Wasza chęć włączenia się w tą ważną akcję jest dla nas niezmiernie ważna – mówią w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa.

 
Gnojnik. Rozdali 10 ton żywności
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 06 marca 2019 22:59

Blisko 10 ton żywności trafiło do mieszkańców Gnojnika. Z pomocy w formie paczki żywnościowej tym razem skorzystało 1026 osób. W tegorocznej edycji zakwalifikowani do Programu POPŻ 2014 – 2020 Podprogram 2018 otrzymali produkty żywnościowe następującego typu: szynka drobiowa, szynka wieprzowa, filet z makreli w oleju, groszek z marchewką, fasola biała, ryż biały, kasza gryczana, ser podpuszczkowy, pasztet wieprzowy, olej rzepakowy. Dodatkowo każda rodzina otrzymała kalendarz na 2019 rok.

 
Gnojnik. Królewskie zmagania w międzynarodowym wydaniu
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 03 marca 2019 19:29

PTR 4734Szymon Gomularz to zwycięzca zakończonej właśnie XXIII edycji  Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Czarnego Konia i Źrebiątko rozegranego w Gnojniku. Od lat, organizowane przez Centrum Kultury Gminy Gnojnik, królewskie zmagania cieszą się ogromnym uznaniem zawodników. – Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tegoroczna edycja Turnieju, miała międzynarodową  obsadę. Niespodzianek nie zabrakło - mówi naszej redakcji Wiesław Kasperek, sędzia klasy „S”; jeden z najlepszych specjalistów tej dziedziny sportu.

 
Gmina Gnojnik. Blisko 3 miliony złotych dotacji na infrastrukturę drogową
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 03 marca 2019 18:40

Około 3.5 miliona złotych będzie kosztowała realizacja zadania „Zintegrowana infrastruktura dla transportu niskoemisyjnego w subregionie tarnowskim na terenie Gminy Gnojnik”. - Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, na nasze konto wpłynie blisko trzy milionowa dotacja. To środki pozyskane od marszałka Małopolski. Za ogromna pomoc i wsparcie w pozyskaniu tych pieniędzy pragnę serdecznie podziękować marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu oraz przewodniczącemu Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego, Wojciechowi Skruchowi. Chcemy wybudować nie tylko nowy parking w Gnojniku, ale także zmodernizować chodnik w kierunku Gosprzydowej oraz Zawady Uszewskiej oraz przygotować wiaty dla rowerów. Nie zabraknie także małej architektury, nowych lamp oraz oznakowania poziomego i pionowego – mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 59

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .