Apel Edwarda Czesaka wicemarszałka Małopolski
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 14 maja 2020 21:30

Kupujmy co Nasze, kupujmy co Małopolskie – apeluje wicemarszałek Małopolski, Edward Czesak. Jego zdaniem taki lokalny patriotyzm gospodarczy, w okresie pandemii, ma ogromne znaczenie. Zarówno rząd, jak i samorząd województwa małopolskiego dwoją się i troją, by nasza gospodarka, a tym samym my wszyscy – przeszliśmy przez ten etap w miarę najbezpieczniej, nie tylko pod względem zdrowotnym, ale także ekonomicznym i gospodarczym. W Małopolsce, w regionie tarnowskim mamy wiele doskonałych produktów – zachwala Edward Czesak.

 
Józefa Szczurek – Żelazko. Rząd dla KGW
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 14 maja 2020 21:25

Mamy dobrą informację dla Kół Gospodyń Wiejskich. Wszystkie KGW, które są zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, mają szansę na dodatkowe wsparcie – od 3 do 5 tys. zł. Sejm przyjął zmiany w ustawie o KGW, które umożliwiają ten dodatkowy zastrzyk pieniędzy. O wsparcie mogą się starać zarówno już zarejestrowane KGW, jak i te, które dopiero wpiszą się do rejestru. Pula środków to 40 mln zł. - Środki z budżetu państwa mają pozwolić na sfinansowanie wybranych działań około 11,6 tysięcy kół. Jak wynika z szacunków, wsparcie otrzymają wszystkie zarejestrowane dotychczas KGW (ok. 9,1 tys. kół) oraz dodatkowo 2,5 tys. kół, które dopiero się zarejestrują w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – mówi wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko, poseł z Regionu Tarnowskiego.

 
Brzeszczanin z Grand Press Photo 2020
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 13 maja 2020 22:28

gpp2020Pochodzący z Brzeska fotograf zdobył Grand Press Photo 2020, to piąta nagroda i 7 finał dla Piotra Tracza. W tym roku brzeszczanin został wyróżniony za projekt długoterminowy.

 
Wojnicz. Boiska do przebudowy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 maja 2020 16:02

Niedawno podpisano umowę na przebudowę boisk sportowych w Biadolinach Radłowskich 
i w Wojniczu. Powstaną tam dwa  nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych. W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona zostanie nowoczesną 
i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy będzie wymieniony na nowy. 7 maja podpisana została umowa dotycząca przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjny, bezurazowy kompleks sportowy, z których dwa powstaną przy Szkole Podstawowej w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu.

 
Powiat Tarnowski. Ekologiczna kasa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 maja 2020 16:02

„Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych u uczniów II”, to nazwa projektu realizowanego przez samorząd powiatu brzeskiego. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, sfinansuje to  zadanie. Celem projektu będzie: Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej uczniów i wzrost wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Projekt zakłada realizację 10 godzin zajęć ekologicznych w szkołach ponadpodstawowych, które zgłosiły chęć udziału w projekcie tj. LO Tuchów, ZSOiZ Ciężkowice, ZSOiZ Gromnik, ZSP Ryglice, ZSP Zakliczyn, ZSLiT Wojnicz, wyjazd edukacyjny do Farmy fotowoltaicznej oraz Ścieżki Przyrodniczo – Leśnej w Wierzchosławicach oraz Kampanie informacyjno – promocyjne „Bądź EKO”. Dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dwudniakach zaplanowano zajęcia ekologiczne z elementami plastyki (10 godz.), wyjazd edukacyjny do Muzeum Przyrodniczego i Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach oraz Kampanie informacyjno – promocyjne „Bądź EKO”.

 
Małopolska Tarcza Antykryzysowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 10 maja 2020 00:00

Słowo „koronawirus” jest odmieniane przez wszystkie przypadki, chyba we wszystkich zakątkach świata. Rząd dwoi się i troi, by nasza gospodarce udało się przejść w miarę obronną ręką. Od tego będzie bowiem zelżała sytuacja milionów Polaków. Gruszek w popiele nie zasypia także samorząd województwa małopolskiego. Z tygodnia na tydzień więcej konkretów…

 
Powiat Tarnowski. Nowa siedziba PCPR
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 08 maja 2020 18:26

Powiatowe  Centrum Pomocy Rodzinie zmieni swoją siedzibę. Wiele wskazuje na to, że przeprowadzkę uda się  zakończyć do 30 czerwca tego roku. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie miało swoją siedzibę w centrum miasta, w budynku po byłym TARKONFEXie. Na parterze tego obiektu będzie Powiatowy  Zespół Orzekania o Niepełnosprawności, natomiast na I piętrze znajdzie się miejsce dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Obiekt, w przeciwieństwie do „starego” przy ulicy Szujskiego ma windę.

 
Podpisano umowę na przebudowę boisk sportowych w Biadolinach Radłowskich 
i w Wojniczu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 08 maja 2020 18:21

W Biadolinach Radłowskich i w Wojniczu powstaną nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych. W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona zostanie nowoczesną 
i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy będzie wymieniony na nowy. 
7 maja podpisana została umowa dotycząca przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjny, bezurazowy kompleks sportowy, z których dwa powstaną przy Szkole Podstawowej w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. Firma GREENSPORT Anna Straszewska z Międzybrodzia Bialskiego za ponad 480 tys. zł zajmie się wykonaniem inwestycji, w ramach której wykonane zostaną nowe nawierzchnie poliuretanowe na istniejących nawierzchniach asfaltowych oraz zamontowane zostanie nowe wyposażenie. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to październik 2020 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 80

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .