Pomoc dla powiatów z regionu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 19 kwietnia 2020 15:26

Domy pomocy społecznej aktualnie są przedmiotem naszej szczególnej uwagi. Sytuacja w nich jest na bieżąco monitorowana (codzienny raport), a zebrane informacje przekazywane są do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – zapewnia wojewoda małopolski Piotr Ćwik.  Poza Domem Pomocy Społecznej w Bochni w innych DPS-ach regionu tarnowskiego  dotychczas nie doszło do zakażenia mieszkańców czy personelu. DPS w Bochni składa się z dwóch części: dla osób w podeszłym wieku i przewlekle psychicznie chorych. W części dla osób w podeszłym wieku zakażenie potwierdzono u jednego spośród 85 mieszkańców oraz 1 osoby z personelu. W części dla osób przewlekle psychicznie chorych zakażenie potwierdzono u 25 spośród 66 mieszkańców i 15 osób z personelu.  Wszyscy zakażeni mieszkańcy są aktualnie hospitalizowani.

 
Szczurowa. Deklaracje nieco później
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 16 kwietnia 2020 17:00

Wójt gminy Szczurowa Zbigniew Moskal informuje o przedłużeniu terminu składania deklaracji  o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do końca kwietnia 2020 roku. Warto dodać, że śmieci – dla tych co mają kompostownik – będą kosztowały 22 złote od osoby. Domy bez kopomostowników zapłacą  o złotówkę drożej. Deklaracje, po wypełnieniu i podpisaniu można wysłać za pośrednictwem operatora pocztowego (Poczty Polskiej). Deklaracja są do pobrania  na stronie internetowej urzędu, tam też jest wniosek o przyjęcie oświadczenia oraz oświadczenie do deklaracji.

 
Powiat Tarnowski. Pamiętamy o Katyniu i Smoleńsku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 16 kwietnia 2020 16:51

To była największa tragedia w powojennej Polsce. 10 kwietnia 2010 roku rozbił się samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim, jego żoną Marią oraz 94 innymi osobami na pokładzie. Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma złożył wiązankę kwiatów przed tablicą upamiętniającą Ś.P. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego Żonę Marię oraz osoby z regionu tarnowskiego, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

 
Szczucin. Brakuje chętnych do pracy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 15 kwietnia 2020 18:24

Brakuje chętnych do pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych w gminie Szczucin – alarmują tamtejsi samorządowcy. Na razie obsadzono tylko 30 procent miejsc w OKW. W tej sytuacji burmistrz Janusz Sipior ogłosił drugi nabór. Chętni mogą się zgłaszać do 17 kwietnia (włącznie) do godziny 15.30.  Samorządowcy nie mają najmniejszych wątpliwości, że powodem tej sytuacji jest koronawirus.

 
Tarnów. Jest hotel dla lekarzy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 14 kwietnia 2020 22:55

W Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej "Słoneczne Wzgórze" w Tarnowie powstał na czas epidemii hotel dla pracowników służby zdrowia. Jak mówi wicemarszałek Edward Czesak  utworzony w ośrodku „Słoneczne Wzgórze” hotel przyjmie 50 pracowników służby zdrowia - lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych. Podczas walki z epidemią wszyscy otrzymają darmowy nocleg i wyżywienie. Z hotelu skorzystać będą mogli pracownicy służb medycznych narażeni na kontakt z nosicielami koronawirusa. Dyrektorzy tarnowskim szpitali i innych placówek medycznych mogą zgłaszać osoby chętne do skorzystania z hotelu na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Zakliczyn. Gmina z ministerialną dotacją
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 14 kwietnia 2020 22:51

Gmina Zakliczyn otrzyma 70 tys. złotych na zakup komputerów dla uczniów  Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozytywnie zaopiniowało wniosek na dofinansowanie i przekaże naszej gminie 70 tys. złotych, które umożliwią zakup 35 laptopów. Gmina zrealizowała już procedurę wyboru najkorzystniejszej oferty a firma dostarczyła 10 kwietnia br. sprzęt komputerowy do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie. Zakupiony sprzęt zostanie udostępniony uczniom za pośrednictwem szkół.  Projekt “Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

 
Małopolska. 17 nowych przypadków koronawirusa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 14 kwietnia 2020 11:02

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 10 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 12 do 58 lat, z Krakowa (6 osób), powiatu myślenickiego (4 osoby), brzeskiego (4 osoby), wielickiego (2 osoby) i bocheńskiego (1 osoba). Aktualnie wszystkie osoby przebywają w izolacji.

 
Powiat tarnowski ze wsparciem ministerstwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 10 kwietnia 2020 10:08

Sto tysięcy złotych otrzymał powiat tarnowski na zakup laptopów dla uczniów. To dotacja z Ministerstwa Cyfryzacji. W imieniu własnym, starosty, wicestarosty, zarządu i radnych powiatu tarnowskiego, ale także nauczycieli i uczniów, pragnę serdecznie podziękować ministrowi cyfryzacji, Markowi Zagórskiemu za pomoc finansową. Wielkie słowa podziękowania należą się rządowi polskiemu na czele z premierem Mateuszem Morawickim, prezydentowi Andrzejowi Dudzie za pomysły, za ogrom pracy, by zminimalizować skutki pandemii. Ten projekt doskonale wpisuje się w walkę z koronawirusem – trafnie ocenia wicestarosta tarnowski Tomasz Stelmach (podlega mu oświata w powiecie tarnowskim).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 80

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .