Czchów miasto średniowieczne czyli Jarmark na Węgierskiej
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 17 maja 2019 00:00

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej serdecznie zapraszają do udziału w „Jarmarku na Węgierskiej”,  który odbędzie się 18 i 19  maja 2019 roku (w sobotę i niedzielę) w godzinach od 10:00 do 18:00 na placu przy ul. Węgierskiej w Czchowie (obok placu zabaw).  Podczas jarmarku pragniemy zaprezentować wytwórców wyrobów lokalnych: produktów spożywczych, rękodzieła, sztuki ludowej. – Zapraszam do Czchowa, przygotowaliśmy wiele atrakcji – zapewnia Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Jarmark na Węgierskiej towarzyszy „XXI Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego”, w ramach których najważniejsze zabytki Czchowa - kościół pw. Narodzenia NMP i zamek w Czchowie będzie można bezpłatnie zwiedzić wraz z  przewodnikami, którzy odkryją tajemnice tych wyjątkowych miejsc. Podczas jarmarku odbędą się

 
Gmina Czchów. Groził, że wysadzi dom
WYDARZENIA - Czchów
środa, 15 maja 2019 21:03

Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść w jednej z miejscowości gminy Czchów. 38-letni mężczyzna zabarykadował się w domu jednorodzinnym i odkręcając butlę z gazem groził, że wysadzi siebie i zabudowania.

 
Czchów na trasie Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego
WYDARZENIA - Czchów
środa, 08 maja 2019 18:32

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego dotrą tym razem do Czchowa. Wybór miasteczka nie jest dziełem przypadku. – Przed kilkoma tygodniami zakończyliśmy realizację inwestycji, która związana jest z zagospodarowaniem wzgórza zamkowego. Przy okazji powstała ścieżka historyczno – militarna. Cieszy mnie, że władze samorządowe województwa małopolskiego wpisały naszą gminę do tegorocznej trasy Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących i promujących bogactwo kulturowe Małopolski. Powstało z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, a realizowane jest przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Co roku podczas dwóch majowych weekendów można nieodpłatnie zwiedzać kilkanaście wybranych zabytków, korzystając z materiałów przygotowanych specjalnie na tę okazję, a także poznawać przeszłość i tradycje regionu, uczestnicząc w licznych imprezach towarzyszących.

 
Strażackie uroczystości
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 06 maja 2019 21:40

Kilkaset osób uczestniczyło w Gminnym Dniu Strażaka w Czchowie. – W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia właściciela kąpieliska Chorwacja w Jurkowie. I w tym miejscu zorganizowaliśmy nasze święto – mówi Marek Chudoba, prezes zarządu Gminnego OSP RP w Czchowie, a zarazem burmistrz gminy.

 
Czchów. Bieg Floriański
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 26 kwietnia 2019 19:55

To nie tylko aktywny wypoczynek, ale także pomysł na zadumę o historii Polski – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. To właśnie Burmistrz Czchowa, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny w Czchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jurkowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają do udziału w XXII Biegu Floriańskim, który odbędzie się 1 maja 2019 r. (tj. w środę) w Jurkowie (zbiórka Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie godz. 15:00, rozpoczęcie biegu godz. 15:30). - Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy i regionu tarnowskiego – razem pobiegnijmy dla zdrowia i Polski – zachęca burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Jarmark na Węgierskiej
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 23 kwietnia 2019 00:00

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej serdecznie zapraszają twórców szeroko pojętego rękodzieła, Koła Gospodyń Wiejskich, przedsiębiorców oraz firmy i instytucje do udziału w „Jarmarku na Węgierskiej”,  który odbędzie się 18 i 19  maja 2019 roku (w sobotę i niedzielę) w godzinach od 10:00 do 18:00 na placu przy ul. Węgierskiej w Czchowie (obok placu zabaw).  

 
Czchów stawia na turystów. Jarmark na Węgierskiej
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 18 kwietnia 2019 10:13

Każdy region turystyczny w Polsce ma kilka takich miejsc, zwanych atrakcjami, które koniecznie trzeba zobaczyć. Co jest symbolem gminy Czchów? Wszystkie miejscowości mają swoje urokliwe miejsca, ale na pewno czchowską ziemię czynią wyjątkową: XIII-wieczna Baszta z punktem widokowym na Dolinę Dunajca (pozostałość zamku średniowiecznego); majestatyczny Rynek w Czchowie otoczony domami z podcieniami oraz zabytkowy kościół, w którym znajdują się jedne z najstarszych w Europie freski Via Crucis; piękne zabytkowe kościoły: modrzewiowy w Jurkowie, z sobotami w Tymowej, kościół w Domosławicach słynący z cudownego obrazu Matki Bożej Domosławickiej Królowej Doliny Dunajca oraz sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego na Kozieńcu (w Czchowie); zamek Tropsztyn w Wytrzyszczce znany z legendy o inkaskim skarbie; kąpielisko „Chorwacja” w Jurkowie, przyciągające plażowiczów, oraz słynny na całą Polskę festiwal jazzu tradycyjnego - Baszta Jazz Festival.

 
Czchów. Jutro konsultacje
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 16 kwietnia 2019 20:36

Uwaga. Jutro bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Gminy Czchów na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych. Urząd Miejski w Czchowie, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców Gminy Czchów zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji unijnych na konsultacje z pracownikiem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Dyżur konsultanta odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Czchowie, 17 kwietnia br. w środę w godzinach od 9:00 do 11:30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem środków na otwarcie lub rozwój działalności gospodarczej oraz w celu uzyskania informacji na temat możliwości ubiegania się o wsparcie w interesujących obszarach, w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 68

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .