Coraz więcej osób mieszka w gminie Czchów
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 00:00

Do magicznej liczby 10 tysięcy zbliża się liczba mieszkańców gminy Czchów. Ale czy ją przekroczy, a jeśli tak – to kiedy? Czas pokaże. Na koniec 2019 roku w naszej gminie  mieszkało 9934 osób. A jeszcze dwa lata temu było to – 9826 osób. W 2018 roku (31 grudnia) w gminie było zameldowanych 9919 obywateli.

 
Burmistrz Czchowa apeluje
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 02 kwietnia 2020 00:00

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wzrostem zachorowań na wywoływaną nim chorobę COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin oraz pracowników urzędu, działając zgodnie z zaleceniami rządu oraz Wojewody Małopolskiego, Urząd Miejski w Czchowie od 25 marca 2020 r. (środa) do odwołania wprowadza ograniczenia w bieżącym działaniu. Od tego dnia  wszelkie sprawy należy załatwiać telefonicznie, e-mailowo, faksem, pocztą tradycyjną lub poprzez platformę ePUAP.
Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje jedynie w sprawach zgłoszenia zgonów i urodzeń, po telefonicznym umówieniu – tel. 146 621 734. Kasa w Urzędzie jest także nieczynna. Wszelkie należności, opłaty itp. należy wnosić w formie bezgotówkowej na wskazany rachunek bankowy (przelew elektroniczny, wpłata w banku lub placówce pocztowej). Pisma, wnioski, deklaracje i inne dokumenty w formie papierowej  można wrzucać (najlepiej w kopertach) do skrzynki znajdującej się przy wejściu  bocznym  do  budynku Urzędu  Miejskiego w Czchowie.

 
Burmistrza Czchowa apeluje
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 20 marca 2020 23:10

Wszystkie osoby powracające do Polski po 15 marca 2020 r. objęte są obowiązkową 14. dniową kwarantanną w miejscu zamieszkania. Kwarantannę odbywasz pod adresem, który podałeś w karcie lokalizacyjnej. Jeśli nie masz możliwości odbywania kwarantanny w domu, będziesz ją odbywać we wskazanym Ci przez służby ośrodku (informacje otrzymujesz w czasie przekraczania granicy). Trzeba stosować się do tych wytycznych. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 5 000 zł. Apeluję do mieszkańców mojej gminy, do wszystkich rodaków o przestrzeganie tych przepisów – mówi w rozmowie z nasza redakcją Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Wnioski o dopłaty obszarowe
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 19 marca 2020 10:13

Burmistrz Czchowa Marek Chudoba informuje, że w porozumieniu z Zarządem Małopolskiej Izby Rolniczej wstrzymujemy usługi w zakresie wypełniania wniosków obszarowych do 29.03.2020 r., z możliwością przedłużenia tego terminu w zależności od decyzji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wszelkie usługi doradcze realizujemy tylko za pomocą intemetu oraz telefonu.

 
Czchów. Gmina prosi o odczyty
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 16 marca 2020 00:00

Apeluję do wszystkich mieszkańców naszej gminy. W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, Urząd Miejski w Czchowie informuje, iż odczyty liczników wody nie będą prowadzone przez Inkasenta w terenie od 16 marca 2020 roku aż do odwołania. Zużycie wody należy zgłaszać samemu telefonicznie pod nr tel. 14 66 21 738 oraz 14 66 21 722 lub drogą mailową na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – mówi naszej redakcji burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. MOKSiR zawiesza działalność
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 15 marca 2020 22:00

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie zawiesza działalność. Jak mówi burmistrz Marek Chudoba zgodnie z decyzją Sztabu Kryzysowego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV2 informuję o   wstrzymaniu zajęć organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie do odwołania. Odwołane są zajęcia: świetlicowe (świetlica w Złotej, Tymowej, Jurkowie),  sportowo-rekreacyjne (piłka nożna, tenis stołowy, szachy), plastyczne, taneczne (zespół Mali Czchowianie i Złocoki), filmowe.

 
Czchów. Kłopotliwe subwencje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 11 marca 2020 21:57

Kondycja finansowa gmin z roku na rok pogarsza się. Powodem są źle oszacowane koszty utrzymania szkół i zadań zleconych nam przez rząd. Coraz więcej gmin rozważa możliwość pozwania rządu o rekompensatę. Oczywiście ten problem narasta od wielu lat, ale w ostatnich dwóch latach ogromnie nabrzmiał – cedzi bez ogródek Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Jego zdaniem potrzebne są negocjacje na linii samorządy – rząd. Można byłoby się nawet pokusić o zorganizowanie okrągłego stołu, przy którym bez emocji, bez polityki porozmawiamy o sposobie finansowania gmin. Podniesienie kwoty wolnej od podatku, zwolnienie z podatku osób do 26.roku życia, obniżka podatków PIT i CIT, nie zostały nam w żaden sposób zrekompensowane przez państwo – twierdzi burmistrz Chudoba.

 
Czchów. Gmina inwestuje w rozwój bazy oświatowej
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 05 marca 2020 22:48

Od ponad dwudziestu lat gmina Czchów ostro inwestuje w oświatę. – Ktokolwiek pamięta, jak wyglądały nasze szkoły i przedszkola z początku wieku, a widzi jest teraz, musi przyznać, że doszło u nas, w tym czasie do wielkiej rewolucji – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba. W tym roku zaplanowano kontynuowanie prac związnych z rozbudową i  modernizacją kolejnych kilku obiektów szkolnych. Zaplanowaliśmy remont Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach. Już dzisiaj wiadomo, że  będzie nas to kosztowało 650 tysięcy złotych. To nie jedyna inwestycja oświatowa, która będzie wykonana w tym roku. W planach jest także rozbudowa i przebudowa budynku Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej oraz rozbudowa, nadbudowa i przebudowa Zespołu Szkół w Tymowej na cele społeczno – kulturalne. Zaplanowaliśmy wykonanie  etapu II – około 650 tysięcy złotych. Planowana jest też budowa placu zabaw przy PSP w Czchowie  to koszt 10 tysięcy złotych, natomiast modernizacja boiska sportowego w Tymowej będzie kosztowała 20 tysięcy złotych – wylicza burmistrz Marek Chudoba. Warto wspomnieć, że w ostatnich kilkunastu  latach wyremontowaliśmy wszystkie szkoły i przedszkola, oddaliśmy do użytku pięć nowych sal gimnastyczne: w Złotej, Tworkowej, Tymowej i Domosławicach. Każda szkoła ma boisko o powierzchni 12 na 24 metry) oraz pełnowymiarową w Czchowie. Gros środków na ich budowę udało się nam pozyskać z dotacji w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Do tego remont kilku boisk, zakup wyposażenia dla obiektów sportowych, nowe klaso-pracownie, nowoczesny sprzęt komputerowy, pracownie internetowe, audiowizualne. Nasze szkoły nie tylko mają doskonałą bazę, ale także i wyposażenie. W ostatnich sześciu latach ogromne nakłady inwestycyjne ponieśliśmy na zagospodarowanie terenów wokół szkół, place zabaw, czy termomodernizację obiektów szkolnych. Na inwestycje oświatowe, w ostatnich latach wydaliśmy około 25 milionów złotych – zapewnia burmistrz Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 68

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .