Dębno


Nowy ośrodek zdrowia w Dębnie PDF Drukuj Email
czwartek, 22 stycznia 2009 00:13
Usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, badania analityczne, a w przyszłości także poradnia kardiologiczna, ginekologiczna i stomatologiczna – oto oferta nowego ośrodka zdrowia w Dębnie. W tym samym kompleksie budynków pacjenci będą mogli skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych oraz zaopatrzyć się w leki. Wybudowany przez spółkę HOLI-MED obiekt jest siedzibą Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej to dobra wiadomość dla pacjentów. Po latach mają oni możliwość wyboru oferty medycznej świadczonej przez trzy rożne ośrodki znajdujące się w niedalekiej odległości od siebie. Do wyboru jest wchodzący w skład Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku ośrodek w Woli Dębińskiej oraz przejęty przez prywatną spółkę ośrodek w Porąbce Uszewskiej.
 
Bez zagrożenia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 stycznia 2009 00:19
- Nie ma żadnego zagrożenia chorobą meningokokową u dzieci w przedszkolu w Maszkienicach – zapewniał Dariusz Krajcarz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podczas spotkania z rodzicami. Doradzał przy tym jak podobnym zagrożeniom zapobiegać w przyszłości. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku stażystka, która pracowała w przedszkolu w Maszkienicach trafiła do szpitala z podejrzeniem inwazyjnej choroby meningokokowej. Mimo że sanepid reagował natychmiast podając odpowiedni antybiotyk dzieciom mogącym mieć kontakt z chorą, rodzice byli pełni obaw. Wizyta dyrektora sanepidu miała pomóc w rozstrzygnięciu wątpliwości. Uczestnicy spotkania usłyszeli jednoznaczne zapewnianie, że niebezpieczeństwa nie ma. - Po upływie 14 dni czyli maksymalnego okresu, w którym może rozwinąć się choroba, nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania. Gdyby któreś z dzieci miało się zarazić byłoby już chore – podkreśl Dariusz Krajcarz. Wyjaśniał też, że dezynfekcja pomieszczeń nie ma żadnego sensu, ponieważ chorobotwórcze bakterie giną w temperaturze poniżej 35 stopni Celsjusza w ciągu godziny.
 
Placówka Poczty w Woli Dębińskiej PDF Drukuj Email
wtorek, 13 stycznia 2009 19:15
Poczta Polska jest zainteresowana uruchomieniem oddziału w Woli Dębińskiej. Samorząd propozycję tę traktuje przychylnie tym bardziej, że obecność poczty oznaczałaby dla samorządu regularne dochody z tytułu najmu lokalu. Poczta złożyła już wstępną deklarację w sprawie uruchomienia w Woli Dębińskiej swojego punktu. Najbardziej pożądaną lokalizacja jest budynek znajdujący się tuż przy drodze krajowej nr 4, w którym kiedyś mieścił się Urząd Gminy. W ostatnich latach obiekt wynajmowany był prywatnej firmie, która mimo rezygnacji władz gminy z kontynuowana dzierżawy, nie chciała go opuścić. Sprawa trafiła do sądu, który nakazał eksmisję dzierżawcy. Ewentualny nowy dzierżawca w postaci Poczty Polskiej byłby dla samorządu bardziej interesującym klientem. Za wynajem zaoferował wielokrotnie wyższą stawkę niż firma, która dotychczas korzystała z lokalu. Po stronie samorządu byłoby jednak wykonanie adaptacji obiektu zgodnie z wymaganiami poczty. O wyposażenie i wystrój wnętrza zadbałby już dzierżawca.
 
W sieci za darmo PDF Drukuj Email
wtorek, 06 stycznia 2009 01:45
Wioska internetowa powstała w Łysej Górze. Wspólnym wysiłkiem samorządu, parafii i organizacji pozarządowej uruchomiono centrum wyposażone w kilka stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, z których nieodpłatnie będzie można korzystać przez sześć dni w tygodniu. Lokalu użyczyła parafia oddając do tego celu pomieszczenie w domu parafialnym znajdujące się nieopodal kościoła. O sprzęt komputerowy zadbała gmina, a w urządzeniu całości pomogli przedstawiciele HDK „Krakus” i Akcji Katolickiej. Ze sprzętu korzystać będzie mógł każdy, kto tylko odczuwać będzie taką potrzebą. Stanowiska będą do dyspozycji przez sześć dni w tygodniu od poniedziałku do soboty przez 30 godzin tygodniowo. Centrum znajdować się będzie pod opieką przeszkolonego pracownika. Dzięki niemu mieszkańcy Łysej Góry nie dysponujący własnym komputerem i dostępem do sieci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z programów edukacyjnych będących do dyspozycji samorządu lub też za pośrednictwem sieci zapoznać się z ofertą szkoleniową umożliwiająca podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Internet będzie też do dyspozycji uczniów szukających w nim materiałów niezbędnych do nauki.
 
Przedszkolanka z objawami sepsy PDF Drukuj Email
piątek, 02 stycznia 2009 20:18
Przymusową kurację antybiotykami przeszły przedszkolaki z Maszkienic. Opiekująca się nimi nauczycielka w ciężkim stanie trafiła do szpitala z podejrzeniem zakażenia meningokokami. Obecnie trwają badania w Klinice Chorób Zakaźnych w Krakowie. Lekarze rodzinni z powiatu brzeskiego zostali poinformowani, aby pacjentów, którzy zgłaszają się z objawami grypy dodatkowo przepytali, bo chora kobieta bawiła się w drugi dzień świąt na jednej z brzeskich dyskotek. -Do brzeskiego szpitala z gorączką, wymiotami oraz wysypką trafiła młoda kobieta- mówi Adam Smoucha, zastępca dyrektora placówki. Ponieważ była ona pracownicą przedszkola w Maszkienicach został powiadomiony inspektorat sanitarny, a także wszyscy lekarze rodzinni, bowiem kobieta bawiła się na jednej z brzeskich dyskotek- mówi lekarz Jarosław Zachara. Lekarze uspokajają jednak, że nie ma powodów do paniki.
 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 142

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .