Dębno


Strategiczna droga PDF Drukuj Email
środa, 08 kwietnia 2009 18:06
Blisko 600 tys. zł kosztować będzie modernizacja drogi na terenie gminy Dębno, która ma znaczenie strategiczne. W razie wypadku na „czwórce” właśnie tędy prowadzą objazdy. Droga, której mowa łączy dwie drogi powiatowe: Wola Dębińska – Bielcza i Wola Dębińska – Sterkowiec. Biegnie równolegle do czwórki i w razie wypadku na „czwórce” w tym rejonie stanowi naturalny objazd. Dziś korzystanie z niego jest co najmniej utrudnione. Droga jest w fatalnym stanie, ponieważ nie remontowano jej od kilkudziesięciu lat. W tym roku modernizacja tej trasy wreszcie będzie możliwa. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie z budżetu województwa w wysokości 200 tys. zł. Pozostałe koszty pokryje z własnego budżetu i już niebawem rozstrzygany będzie przetarg na wykonanie tego zadania. O ile nic nie stanie na przeszkodzie, to roboty powinny być zakończone w sierpniu.
 
Inwestycyjny głód PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2009 22:32
Najwyraźniej inwestycyjny głód panuje na lokalnych rynkach. Stosunkowo niewielka inwestycja, adaptacja części budynku szkoły w Maszkienicach na potrzeby przedszkola, zwróciła uwagę aż dziewięciu firm. Przetarg ogłoszony przez Gminę Dębno w tej sprawie okazał się dla firm budowlanych bardzo interesującym zleceniem. Skorzysta na tym budżet gminy, bo rywalizacja konkurentów spowodowała, że zaoferowano lepsze warunki finansowe niż zakładano w chwili ogłaszania przetargu. Zwycięska oferta opiewa na 127 tys. zł, podczas gdy oferta najdroższa zakładała koszty wyższe ponad 50 tys. zł.
 
Laureat z Porąbki PDF Drukuj Email
piątek, 03 kwietnia 2009 13:51
Krzysztof Fejkiel, uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej znalazł się w gronie laureatów tegorocznego Małopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego przez kuratorium oświaty. Tytuł ten gwarantuje celującą ocenę roczną z historii oraz zwolnienie z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Konkurs, którego tematem był „Dramat Polaków spowodowany II wojną światową. Polskie losy 1939-1949”, zgromadził kilka tysięcy uczestników z całego województwa. Każdy z nich zobowiązany był opanować literaturę konkursową obejmującą materiały dla licealistów, a także literaturę obowiązującą studentów. Krzysztof Fejkiel przygotowujący się do rywalizacji od kilku miesięcy pod kierunkiem nauczyciela Izabeli Machety- Kornaś udowodnił, że czasu nie zmarnował.
 
107 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych PDF Drukuj Email
czwartek, 02 kwietnia 2009 01:16
Ponad 107 tys. zł z otrzymały organizacje pozarządowe z budżetu gminy Dębno na realizację w tym roku programów, których celem ma być zapobieganie alkoholizmowi i narkomanii. Pieniądze zostaną wykorzystane na prowadzenie zajęć sportowych i rekreacyjnych, prowadzenie świetlic środowiskowych oraz program stypendialny dla uczniów. W wyniku konkursu ogłoszonego na realizację tego typu zadań 50 tys. zł trafi do klubów sportowych, które zadbają o to, by członkowie ich sekcji młodzieżowych otrzymali interesującą ofertę zajęć sportowych. Pulą tą podzieli się osiem klubów, z których najwięcej (15 tys. zł) otrzyma LKS „Orzeł” Dębno skupiający najliczniejszą grupę młodych zawodników. Kwotę 25 tys. zł przeznaczono na potrzeby dziesięciu uczniowskich klubów sportowych. Każdy z nich dostanie od tysiąca do czterech tysięcy złotych na działalność profilaktyczną. Na prowadzenie czterech świetlic środowiskowych wyłożono 12 tys. zł.
 
DCK w nowej siedzibie PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2009 23:20
Oddanie Dębińskiemu Centrum Kultury nowej siedziby w Jastwi umożliwiające uruchomienie bogatej oferty zajęć sportowych i kulturalnych okazało się „strzałem w dziesiątkę”. Najlepszy dowód to sięgająca 300 liczba osób, które zdecydowały się z nich skorzystać. Nie bez znaczenia dla tak udanego naboru była zarówno szeroka akcja informacyjna przeprowadzona przez DCK jak również szybkie przygotowanie obiektu do zajęć. – Przeprowadzka zabrała nam niespełna miesiąc, dzięki czemu zajęcia mogliśmy rozpocząć niedługo po oficjalnym oddaniu obiektu do użytku – podkreśla Andrzej Potępa, dyrektor DCK. Satysfakcję z tak dużego zainteresowania propozycjami DCK ma także sołtys Jastwi Tadeusz Hebda. W związku z likwidacją szkoły przeżywał ciężkie chwile wysłuchując od niektórych mieszkańców, że sam jest za to współodpowiedzialny. Dzisiaj przeciwnicy utworzenia siedziby DCK w dawnej szkole kształcącej garstkę uczniów muszą być w defensywie. – Miło patrzeć jak ludzie się garną na zajęcia – cieszy się sołtys Hebda, który często odwiedza DCK.
 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 145

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .