Reklama
Dębno


 Dębno. Konkursowe zmagania PDF Drukuj Email
wtorek, 22 stycznia 2019 22:44

Za nami kolejna edycja Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek,prezentowany poziom umiejętności wokalnych uczestników jest z roku na rok coraz wyższy. Dzieci i młodzież z gminy Dębno są bardzo zdolne, co udowadniane jest podczas nie tylko tego konkursu, ale i wielu innych - mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Organizatorami konkursu było Dębińskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci świątecznych paczek ufundowanych przez Dębińskie Centrum Kultury. Niedzielny koncert rozpoczął się od występu orkiestry kameralnej z Tarnowa, którą tworzyli nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie. Utwory muzycznie opracował oraz orkiestrę poprowadził - muzyk, aranżer, a zarazem dyrektor szkoły w Łysej Górze Artur Potępa.W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łysej Górze odbył się koncert laureatów XIX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Finaliści, którzy prezentowali swoje umiejętności zostali wyłonieni w eliminacjach, które odbyły się 10 stycznia 2019 roku, a ich występy oceniało wówczas jury w składzie: pani Teresa Szydłowska oraz pan Jerzy Pleśniarski. W konkursie wzięło udział 42 uczestników ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Dębno.

 
Koncert w Jastwi PDF Drukuj Email
czwartek, 17 stycznia 2019 20:52

Już w najbliższą niedzielę, 20 stycznia kolejne wydarzenie artystyczne. Dębińskie Centrum Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze oraz Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych (Centrum Kultury w Jastwi, godzina 17.30).

 
Ukraińcom pomogli mieszkańcy gminy Dębno PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2019 22:03

Dzięki wsparciu mieszkańców gminy Dębno doposażony został samochód pożarniczy STEYER, który strażakom z Szehyni (obwód lwowski na Ukrainie), przekazany został przez OSP Wieliczka przy zaangażowaniu komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa nadbrygadiera Stanisława Nowaka oraz kapelana wojewódzkiego księdza brygadiera Władysława Kuliga. Samochód odebrał wójt gminy Szehyni Igor Krywejko oraz komendant PSP z Mościsk płk Jurij Błachuta. Samochód będzie służył w OSP Popowice w gminie Szehyni, na terenie której istnieją cztery parafie rzymsko-katolickie. W dwóch spośród nich pracuje ks. Zbigniew Pabjan, pochodzący z Łoniowej, będący jednocześnie inicjatorem całego przedsięwzięcia.

 
Gmina Dębno. Bezpłatne badania mammograficzne PDF Drukuj Email
sobota, 12 stycznia 2019 20:38

Co roku, w Polsce, dopada kilkanaście tysięcy kobiet. Wczesne wykrycie guza daje niemal stuprocentową pewność, że zostanie on usunięty i kobieta będzie zdrowa. Oprócz samobadania piersi, warto wykonać badania mammograficzne. Serdecznie zapraszamy mieszkanki Gminy Dębno w wieku 50 – 69 lat, na bezpłatne badania mammograficzne, które zostaną przeprowadzone w ramach umowy NFZ 14 stycznia 2019 r. w godzinach 09.00-12.00, obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem 58 767 34 44. Mammobus zostanie ustawiony na parkingu Urzędu Gminy Dębno (od strony północnej budynku).

 
Dębno. Miliony na inwestycje PDF Drukuj Email
czwartek, 10 stycznia 2019 15:52

Poprawa środowiska naturalnego, stworzenie warunków rozwoju dzieci i młodzieży, doprowadzenie do Dębna szybkiego Internetu, rozwój infrastruktury komunalnej, drogowej, oświatowej – to najważniejsza założenia rozwoju gminy Dębno w latach 2019 – 2023. W tamtej kadencji zakończyliśmy kanalizowanie ściany wschodniej naszej gminy i na najbliższe lata chcemy domknąć w tym aspekcie zachodnią część gminy w stronę południa i północy. Rozbudowę sieci kanalizacyjnej chcemy prowadzić w oparciu o środki unijne i krajowe – mówi wójt Wiesław Kozłowski. Jego zdaniem nie mniej ważne jest stworzenie warunków rozwoju dzieci i młodzieży to nasz priorytet. Dlatego będziemy inwestowali w rozwój infrastruktury szkolnej. Rozłożony na trzy lata jest projekt budowy hali sportowej w Dębnie. Planujemy dalsze remonty szkół oraz modernizację wszystkich boisk przyszkolnych. Chcemy, by szkoły miały tablice interaktywne oraz nowoczesne pracownie – zapowiada gospodarz gminy Dębno.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 145

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .