Dębno


Dębno. Turniej o Puchar Wójta PDF Drukuj Email
piątek, 26 kwietnia 2019 00:00

Uwaga – rozpoczeły się zapisy. 1 maja 2019 roku na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Dębno w Woli Dębińskiej odbędzie się IV edycja Turnieju Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Dębno. Organizatorami turnieju jest Urząd Gminy Dębno oraz zwycięzca poprzedniej edycji – Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Dębińskiej. Wszystkie jednostki Ochotniczych Straż Pożarnych z terenu naszej gminy zapraszamy do wystawienia jednej drużyny.

 
Dębno. Kolejna dotacja dla gminy PDF Drukuj Email
wtorek, 23 kwietnia 2019 19:08

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz kierowców poruszających się po drogach gminnych zostaną wyremontowane dwa odcinki o łącznej długości 2,890 km. Tym razem uda się to dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe. Parce modernizacyjne prowadzone będą na drogach gminnych w Maszkienicach „Podlesie” oraz Maszkienicach „od Krzyża”. W ramach inwestycji zostaną odmulone rowy odwadniające, położona nawierzchnia asfaltowa, a także ścinanie oraz uzupełnianie poboczy. Całość prac modernizacyjnych ma zakończyć się w październiku bieżącego roku. Przybliżona wartość inwestycji to ponad 675 tys. zł, z czego Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w wysokości 405.330,00 zł.

 
Dębno. Wsparcie dla dzieci PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 21:38

Ponad dwieście tysięcy złotych trafi na konto gminy Dębno – samorząd pozyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, które pozwoli na uruchomienie Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy. Wartość całego realizowanego projektu pn. „Wsparcie na szóstkę! – rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy” wyniesie ponad 219 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z RPO to kwota ponad 202 tysięcy złotych. Pozyskane środki finansowe pozwolą m.in. na zwiększenie z 30 do 45 liczby miejsc dla dzieci, które chciałyby skorzystać z oferty placówki, umożliwią zakup m.in. sprzętu: tablicy interaktywnej i 10 laptopów.

 
Dębno. Senioralne spotkania PDF Drukuj Email
wtorek, 19 marca 2019 09:00

Niedawno odbyły się pierwsze zajęcia kolejnej grupy seniorów w ramach projektu „Małopolski e–Senior”. Przypominamy, że realizowany jest on na terenie Gminy Dębno w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. W ciągu 15 cotygodniowych spotkań, seniorzy będą mogli zapoznać się z obsługą urządzeń mobilnych typu tablet, czy też smartfon oraz poznać zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie. Ponadto udział w programie pozwoli na nabycie praktycznych umiejętności umożliwiających korzystanie np. z komunikacji on-line, e-usług obejmujących m.in. zakupy, czy też bankowość internetową, a także coraz popularniejszą e-administrację.

 
Dębno. Pierwsi po szkoleniu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 marca 2019 22:15

Pierwsza grupa Seniorów zakończyła udział w  projekcie „Małopolski E-senior”, który jest organizowany przez Gminę Dębno przy współudziale Fundacji Instytut Myśli Innowacyjnej.Przypomnijmy, że zajęcia trwały od 28 grudnia 2018 roku. Mogli w nich brać udział wszyscy mieszkańcy Gminy, którzy ukończyli 65 lat. Celem projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych oraz rozwój umiejętności korzystania z komputera i Internetu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 142

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .