Dębno


Dębno. Gmina z parkingiem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:14

Z roku na rok przybywa pojazdów. Coraz więcej osób korzysta, w podróży do Tarnowa czy Krakowa z kolei. Stąd idea budowy nowoczesnego parkingu typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich. Parking zlokalizowany będzie przy budynku stacji kolejowej w Biadolinach Szlacheckich, powstanie tam 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów. – W naszej gminie posiadamy jedną stację kolejową w Biadolinach Szlacheckich, z której korzysta znaczna ilość mieszkańców. Obok stacji pozostawiają oni swoje samochody, bądź też rowery i przesiadają się w dalszą podróż pociągiem. Stan istniejącej tam infrastruktury wymaga kompleksowej modernizacji, dlatego też bardzo cieszy nas fakt, że podpisana została umowa, w wyniku której powstaną odpowiednio przygotowane miejsca parkingowe - mówi wójt Wiesław Kozłowski. Budowa parkingu dla samochodów osobowych typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich realizowana jest  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, - Nasza gmina pozyskała na  realizację tego zadania maksymalne dofinansowanie w wysokości 425 tysięcy złotych, co stanowi 85% całości kosztów projektu – dodaje wójt Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Pieniądze na drogi PDF Drukuj Email
czwartek, 20 czerwca 2019 11:43

W gminie zostaną wyremontowane kolejne odcinki dróg. Prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone na drogach dojazdowych do pól w Woli Dębińskiej (Koło Wróbla) oraz w Jaworsku Wilkówka Grabno. Zarówno na jedną jak i na drugą drogę, Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w wysokości 121 tys. złotych z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.   W ramach prowadzonych prac zostaną wykonane m.in. podbudowy z kruszyw łamanych, mechaniczne ścięcia poboczy oraz nawierzchnie z mieszanek mineralno-asfaltowych. Całość prac ma zostać ukończona we wrześniu bieżącego roku.
Gmina Dębno stale się rozwija, dlatego tak ważne dla nas jest pozyskiwanie środków na modernizację dróg dojazdowych do pól oraz domów.  Bezpieczeństwo mieszkańców gminy, jest dla nas priorytetem, dlatego tak ważnym aspektem jest modernizacja dróg – tłumaczy wójt Kozłowski.  

 
Gmina Dębno. Nowe auto dla strażaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 czerwca 2019 21:17

Jakiś czas temu wójt, z rąk wojewody małopolskiego, Piotra Ćwika oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki odebrał kolejną w tym roku promesę. Tym razem z dofinansowania skorzystają strażacy z jednostki OSP w Jastwi. Dzięki pozyskanym środkom pochodzącym z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 250 tysięcy złotych, Jednostka OSP Jastew będzie mogła zakupić lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. – Nie mam najmniejszej wątpliwości, że praca strażaków jest ważna nie trzeba nikomu przypominać, ale bez odpowiedniego sprzętu, mimo szczerych chęci nie da się jej w pełni wykonywać. Dlatego wierzę, że nowy samochód ratowniczo-pożarniczy będzie dla Strażaków Ochotników z Jastwi ogromnym wsparciem w pełnieniu ich służby  – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Sprzęt dla OSP PDF Drukuj Email
czwartek, 13 czerwca 2019 20:03

Wójt Wiesław Kozłowski nie ma najmniejszych wątpliwości: jednym z kluczowych czynników przyczyniających się do skutecznej i sprawnej działalności Ochotniczych Straży Pożarnych jest sprzęt, którym strażacy posługują się podczas akcji do których wyjeżdżają. Nawet najlepszy strażak staje się bezsilny, gdy zawodzi sprzęt. Urząd Gminy Dębno ciągle stara się o pozyskiwanie kolejnych środków finansowych, które może przeznaczyć na doposażenie jednostek OSP działających na terenie gminy.

 
Koncert za zamku w Dębnie PDF Drukuj Email
czwartek, 13 czerwca 2019 20:01

Wielkimi krokami zbliża się lato i najkrótsze, a zarazem najcieplejsze noce! Zapraszamy na Muzealną Noc Świętojańską do Muzeum Zamek w Dębnie! W tym roku kwiatu paproci będziemy szukać w niedzielę, 16 czerwca od godziny 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W tym roku program muzealnej nocy będzie obfitował w moc atrakcji kulturalnych przygotowanych przez lokalnych twórców. Spotkanie rozpoczniemy spektaklem „Katarynka” w wykonaniu Grupy STONOGA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku wg scenariusza i reżyserii Agaty Podłęckiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 145

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .