Region Tarnowski


Powiat Tarnowski. Wiceminister u starosty PDF Drukuj Email
środa, 05 lutego 2020 21:48

Wiceminister zdrowia, tarnowska poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko spotkała się z władzami powiatu tarnowskiego. Brałam udział w spotkaniu dotyczącym remontu mostu w Ostrowie. Na początku chcę poinformować, że w bieżącym tygodniu nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą projektu remontu mostu na rzece Dunajec w miejscowości Ostrów. Sam projekt ma kosztować około 450 tysięcy złotych. Widzę ogromne zaangażowanie starosty tarnowskiego, wicestarosty, członka zarządu powiatu tarnowskiego w rozwiązanie tego problemu – mówi naszej redakcji wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Kończyska. Dużo ciekawych pomysłów PDF Drukuj Email
piątek, 31 stycznia 2020 22:32

Gmina Zakliczyn jest przykładem wzorowego prowadzenia polityki senioralnej – uznał wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Odwiedził Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów w gminie Zakliczyn, które mieści się w Kończyskach. Symbolicznie pokroił okolicznościowy tort na zakończenie realizacji programu „Szlachetny Samarytanin”, który finansowany był ze środków rządowych. Aktywizacja społeczna seniorów w gminie Zakliczyn prowadzona jest na bardzo wysokim poziomie. Zakończony właśnie projekt „Szlachetny Samarytanin”, polegający m.in. na warsztatach świadomości wolontariatu dla osób starszych. Przygotowywały jego uczestników (30 osób w wieku 60+) do samopomocy, a poza uzyskaniem odpowiednich do pracy wolontariusza kompetencji i umiejętności mieli zorganizowane wyjazdy do kina, teatru, na koncerty, wystawy i wycieczki.

 
Tuchów. Laury od burmistrza PDF Drukuj Email
piątek, 31 stycznia 2020 22:24

Ksiądz dr Andrzej Gerard Dyl; Niemiecko-Polski Krąg Przyjaciół Illingen oraz dr Mariusz Lesław Krogulski, odebrali w tym roku „Melaniusze”. W tuchowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie noworoczne połączone z wręczeniem honorowych wyróżnień statuetką „Melaniusz”. Uroczystość rozpoczęła grupa kolędnicza z Piotrkowic, która w tradycyjny sposób odśpiewała kolędy i złożyła noworoczne życzenia. Ten barwny i dynamiczny występ muzyczny wprowadził w wyjątkowy nastrój wszystkich uczestników spotkania. Burmistrz Magdalena Marszałek podsumowała 2019 rok, przedstawiła zrealizowane przedsięwzięcia i nakreśliła plany na przyszłość. Była to też okazja do podziękowania za współpracę i zaangażowanie wszystkim instytucjom, organizacjom i mieszkańcom.

 
Minister Józefa Szczurek: nie ma powodów do niepokoju PDF Drukuj Email
czwartek, 30 stycznia 2020 21:43

Nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście jesteśmy doskonale przygotowani, na wypadek pojawienia się zagrożenia wirusem z Chin – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia. W regionie jest trzy szpitale, na któych znajdują się oddziały dla chorych zakaźnie: w Dębicy, Dąbrowie Tarnowskiej i Tarnowie (stary szpital). Takie oddziały są także w trch krakowskich szpitalach. Nie ma informacji, by ktoś z regionu tarnowskiego przebywał ostatnio w tej części Chin, gdzie powstało zagrożenie. Ministerstwo Zdrowia podkreśla: jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach lub miałeś kontakt z osobą, która była w tym czasie w Chinach, a jednocześnie masz poniższe objawy: temperatura ciała powyżej 38℃ oraz kaszel, duszność powinieneś zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego Twojego miejsca zamieszkania. Listę szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie całego kraju znajdziesz w załączniku poniżej.

 
Ciężkowice. Spotkanie pań z KGW PDF Drukuj Email
czwartek, 30 stycznia 2020 21:39

Gminny Związek Kółek i Organizacji Rolniczych w Ciężkowicach wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich z Bogoniowic byli w tym roku organizatorami Gminnego Spotkania Opłatkowego. Spotkanie rozpoczęło się od mszy świętej w Kościele Parafialnym w Ciężkowicach. Część obrzędowo artystyczna miała miejsce w Remizie OSP w Ciężkowicach. Był występ z kolędami i pastorałkami Grupy Śpiewaczej KGW z Bruśnika oraz Kapeli Gąsiorów z Ciężkowic. Łamano się opłatkiem oraz śpiewano kolędy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 108

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .