Region Tarnowski


Czworo wiceministrów z regionu tarnowskiego? PDF Drukuj Email
czwartek, 07 listopada 2019 21:57

Wiele wskazuje na to, że Piotr Sak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, znany tarnowski adwokat, w przeszłości radny Rady Miejskiej w Tarnowie (2014 - 2019), a w latach 2010 – 2014 także radny sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, zostanie sekretarzem stanu w resorcie sprawiedliwości. Jak dowiedziała się nasza redakcja, jego nazwisko „pojawia się” w dyskusji o składzie nowego rządu. Nasz informator twierdzi, że będzie jednym z trzech wiceministrów: obok Michała Wójcika i Sebastiana Kalety.

 
Region Tarnowski. Minister zaprasza PDF Drukuj Email
czwartek, 07 listopada 2019 21:54

W Warszawie odbędą się społeczne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości z udziałem Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. - Będą miały charakter społeczny. Zaplanowano je w przededniu Narodowego Święta Niepodległości. Zachęcam do wspólnego świętowania. Spotkajmy się 10 listopada o godz. 19.00 w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela, gdzie odbędzie się Msza Święta. Potem około godz. 20.30 z placu Zamkowego wyruszy Marsz Pamięci, który przejdzie na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego – mówi wiceminister zdrowia, poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Minister apeluje także o wywieszenie biało-czerwonych flag na 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Sto lat w historii kraju to niedużo, w życiu człowieka to już sporo. Dlatego, jeżeli potrafimy być razem, to tą wartością możemy tylko i wyłącznie zarażać innych i przekazywać ją następnym pokoleniom, że to, co jest wspólne to naród, państwo razem budowane dla naszych młodszych pokoleń. Każdy obywatel powinien wywiesić polską flagę, która powinna być widoczna przynajmniej do 11 listopada. - Zachęcam nie tylko do wywieszania flagi, ale także udziału w uroczystościach z okazji 11 listopada, w naszych małych Ojczyznach: gminach czy powiatach – mówi wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
W Wojniczu podpisano umowę na odbudowę dróg gminnych PDF Drukuj Email
środa, 06 listopada 2019 21:21

Do końca roku mają zostać wyremontowane nawierzchnie asfaltowe, które uległy zniszczeniu w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych w Więckowicach, Olszynach i Dębinie Zakrzowskiej. 6 listopada w urzędzie miejskim w Wojniczu podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Odbudowa dróg gminnych po wystąpieniu intensywnych opadów atmosferycznych w 2019 r. w miejscowości Więckowice, Olszyny i Dębina Zakrzowska gm. Wojnicz.”.

 
Zakliczyn. Przywracanie dobrego stanu infrastrukturze drogowej PDF Drukuj Email
środa, 06 listopada 2019 21:20

W sumie 704 tys. zł otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji samorząd gminy Zakliczyn na remont dwóch odcinków gminnych dróg – we Wróblowicach i Dzierżaninach. Promesę z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika odebrał w Tarnowie burmistrz Dawid Chrobak. Po raz kolejny w tym roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał małopolskim jednostkom samorządu terytorialnego promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Tym razem wsparcie o łącznej wysokości prawie 2,2 mln zł uzyskały gminy Ryglice, Zakliczyn, Żabno oraz powiat gorlicki. Uroczystego przekazania promes dokonał wojewoda Piotr Ćwik podczas spotkania w Tarnowie.

 
Wojnicz. Remont sal lekcyjnych PDF Drukuj Email
wtorek, 05 listopada 2019 22:28

Zakończył się remont sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej w Wojniczu. Powstała nowa pracownia językowa i informatyczna. - to jest kolejny dowód na to, że oświata jest dla mnie przysłowiowym „oczkiem w głowie” - zapewnia burmistrz Tadeusz Bąk. W ramach projektu „Małopolskie Talenty” gmina Wojnicz zrealizowała remont dwóch pomieszczeń lekcyjnych w Szkole Podstawowej w Wojniczu, które zostały adaptowane na pracownie językową i informatyczną.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 94

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .