Region Tarnowski


Koronawirus: dodatkowe uszczelnienie systemu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 21:44

– Wprowadzamy obowiązek badania temperatury u pracowników szpitali w momencie wejścia na ich teren. Druga kwestia to konieczność reorganizacji SOR-ów i izb przyjęć, tak by oddzielić pacjentów z objawami COVID-19 od pozostałych osób. W tych działaniach reorganizacyjnych dyrektorom szpitali pełnym wsparciem służyć będzie Państwowa Straż Pożarna, która udostępni swoje namioty. Do dyspozycji będą także namioty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wszystko to po to, by jeszcze dodatkowo uszczelnić system i w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko zakażeń w szpitalach– mówi wojewoda Piotr Ćwik.

 
14 nowych zakażeń w małopolsce. Połowa z nich w powiecie brzeskim PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 10:23

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób. W tej grupie jest 8 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 16 do 95 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu tatrzańskiego (1 osoba), bocheńskiego (1 osoba), brzeskiego (7 osób) oraz krakowskiego (1 osoba). 4 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

 
Szwagropol walczy, Voyager się poddał PDF Drukuj Email
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:48

Koronawirusa powoduje, że z dnia na dzień coraz trudniej dojechać do Krakowa czy Tarnowa. Narzekają mieszkańcy Brzeska. Ale oni są w lepszej sytuacji, bo jest jeszcze linia kolejowa. W gorszej sytuacji są mieszkańcy mniejszych gmin w regionie tarnowskim. Szwagropol, który obsługuje linię Nowy Sącz – Czchów – Gnojnik – Kraków ma tylko kilka kursów dziennie (przed epidemią około 40). W tygodniu jest łatwiej, ale w weekend jest tylko dwa połączenia. Jak będzie niebawem. Nie można wykluczyć, że firma wycofa się z obsługi ruchu pasażerskiego. Zrobił to już Voyager.

 
Edward Czesak: Polskie i regionalne najlepsze PDF Drukuj Email
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:44

O zakup polskich i regionalnych produktów zaapelował właśnie wicemarszałek Małopolski, Edward Czesak. – W ten sposób wspieramy miejsca pracy, a tym samym naszą gospodarkę. Taka postawa ma jeszcze jedno, głębokie uzasadnienie; w większości nasze produkty, chociażby spożywcze, są jakościowo lepsze od zagranicznych – mówi Edward Czesak.  Ze wszystkich stron słyszymy, że w sytuacji zaistniałej epidemii musimy być solidarni. Wielu ludzi podejmuje szereg działań, aby pomóc innym. Województwo Małopolskie również pragnie dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć choć część małopolskich producentów żywności. Bez wątpienia w obecnej sytuacji możemy, a nawet musimy zrezygnować ze zdecydowanej większości form aktywności, ale na pewno nie z jedzenia. Jeść musimy i jak przekonują lekarze, w sytuacji epidemii, powinniśmy dobrze się odżywiać.

 
Rozmowa z Józefą Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia PDF Drukuj Email
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:43

Epidemia koronawirusa przyspiesza w Polsce…

Mówiliśmy o tym od wielu tygodni. Działania podejmowane przez rząd znacznie spłaszczyły tę falę i doprowadziły do tego, że sama epidemia rozwija się u nas „pod kontrolą”. Myślę, że najgorsze przed nami. Oczywiście skala epidemii będzie zależała od nas samych: widzimy po krajach południowej Europy czy Stanach Zjednoczonych, że nie przestrzeganie zasad, doprowadziło tam do dramatycznych sytuacji. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia chińskie, tam zastosowano bardzo restrykcyjne przepisy związane z przemieszczaniem się doprowadziły  do sukcesów w walce z epidemią koronawirusa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 122

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .