Region Tarnowski


Pławna. Uczcili pamięć bohaterów PDF Drukuj Email
wtorek, 17 września 2019 23:10

Uroczystości związane z 75. rocznicą Akcji pod Pławną w gminie Ciężkowice rozpoczęły się tradycyjnie przed pomnikiem poświęconym poległym partyzantom i zamordowanym przez Niemców mieszkańcom Zborowic-Zawodzia. Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz powitał kombatantów i weteranów, posłów, przedstawicieli władz powiatu tarnowskiego, Sejmiku Województwa Małopolskiego, radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli sołectw, szkół i instytucji z terenu gminy, strażaków. Powitał także Księży Parafii Zborowice, poczty sztandarowe i Orkiestrę Dętą OSP im Jana Muchy. Słowa powitania skierował do licznie zgromadzonych przed pomnikiem mieszkańców Zborowic- Zawodzia oraz tych wszystkich, którzy swoja obecnością zapragnęli uczcić pamięć poległych. W swoim wystąpieniu powiedział między innymi:

 
Gromnik Święto wina PDF Drukuj Email
wtorek, 17 września 2019 23:09

Już po raz VIII w Gromniku odbyło się Pogórzańskie Święto Wina i Miodu. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń wielu winiarzy i gospodarstw pasiecznych. Na placu amfiteatru letniego prezentowało się aż 19 stoisk z różnorodnymi winami, od wytrawnych po słodkie, od białych po czerwone oraz 3 stoiska z miodami. Obecne były także stoisko z pysznymi potrawami regionalnymi, przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich „DWORZANIE” z Gromnika, stoisko z  serami podhalańskimi, rękodziełem, rzeźbą, malarstwem, stoisko z biżuterią, naturalnymi kosmetykami, octami pełnymi probiotyków, oraz wiele atrakcji  dla dzieci. Koło łowieckie „Bór” częstowało gulaszem z dziczyzny i wyrobami z dzika. 

 
Tarnów. Umowa na wymianę ambulansu podpisana PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 września 2019 21:53

wymiana ambulansu 2019 1W Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu nowego ambulansu dla tarnowskiego pogotowia. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, trafi on do fili PSPR w Wojniczu. Umowę podpisała Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki pochodzą z ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”.

 
Wojnicz. Nazwiska poległych w czasie wojny PDF Drukuj Email
środa, 11 września 2019 23:02

Nazwiska siedmiu żołnierzy Wojska Polskiego znalazły się na obelisku odsłoniętym 8 września na cmentarzu komunalnym w Wojniczu i poświęconym poległym obrońcom ojczyzny z września 1939 roku, którzy zginęli w okolicach Wojnicza. Uroczystości zorganizował samorząd wojnicki oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej. W budynku wojnickiego „Sokoła” dr Marek Smoła wygłosił wykład dotyczący działań wojennych we wrześniu 1939 roku na Ziemi Tarnowskiej. Wystąpił również Kazimierz Kania, bratanek podch. Józefa Kani, poległego w Wojniczu.

 
Dęciaki na Rynku w Ciężkowicach PDF Drukuj Email
środa, 11 września 2019 23:00

Na płycie ciężkowickiego Rynku odbył się koncert orkiestr dętych z regionu. Był to finał projektu pn. „Granie przy św. Florianie” realizowanego przez OSP w Ciężkowicach. W ramach tego projektu członkowie ciężkowickiej orkiestry brali wcześniej udział w warsztatach instrumentalnych ( gra na trąbce i saksofonie) oraz w warsztatach z musztry paradnej. Ostatnia niedziela wakacji zgromadziła na rynku w Ciężkowicach kilkuset  mieszkańców i turystów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 93

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .