Region Tarnowski


Szkoła dla przyszłych samorządowców PDF Drukuj Email
wtorek, 21 maja 2013 09:49

Liceum Ogólnokształcące o profilu samorządowym powstało w Ryglicach (powiat tarnowski). Umowę w tej sprawie parafowali burmistrz gminy Teresa Połoska, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Jakkolwiek kształcenie ponadgimnazjalne nie jest zadaniem własnym, gmina aktywnie wspiera tutejszą szkołę. I trudno się dziwić, wszak gospodarz gminy, burmistrz Teresa Połoska tworzyła niemal od podstaw ZSP. To kolejny jej pomysł na rozwój placówki. Z jej inicjatywy powstała wcześniej tutaj klasa o profilu weterynaryjnym czy farmaceutycznym. Klasa samorządowa jest w pewnym sensie odpowiedzią na – skądinąd słuszne zarzuty – że młodzież nie chce angażować się w życie społeczne, rzadziej niż inne grupy wiekowe, bierze udział w wyborach. – Nasz pomysł zasadza się na przekonaniu, że od najmłodszych lat trzeba młodzież przygotowywać do aktywności społecznej.

 
Region: Stefan Niesiołowski w Tarnowie PDF Drukuj Email
czwartek, 16 maja 2013 23:27

sniesiolowski1Najwyraźniej działacze Platformy Obywatelskiej nie wierzą już liderom swojej partii. Widać nie tylko rozgoryczenie, ale i ogromne rozczarowanie i powolne „odpuszczanie” pola Prawu i Sprawiedliwości. Dzisiejsze zachowanie działaczy i sympatyków PO (dosłownie garstki ludzi) na spotkaniu z wicemarszałkiem Sejmu RP, Stefanem Niesiołowskim przypominało raczej stypę niż partię ludzi, żadnych zmian, przyspieszenia i naprawy Rzeczpospolitej. Sam marszałek zachowywał się tak, jakby to PiS rządził, a PO była w opozycji.

 
Region: Polityczne odwołanie w Azotach PDF Drukuj Email
sobota, 11 maja 2013 12:47
Nasze informacje o tym, że Jerzy Marciniak straci posadę (pisaliśmy o tym jako pierwsi już w ubiegłym roku, kiedy z polityki odszedł Aleksander Grad) potwierdziły się. Zdaniem polityków opozycji: - to klasyczny skok na „władzę” i dowód na to, iż posłowie Platformy Obywatelskiej z Tarnowa i całej Małopolski nie maja nic do powiedzenia w Warszawie. Sa maszynką do głosowania. Zdaniem polityków odwołanie Jerzego Marciniaka miało charakter polityczny.   Poseł Edward Czesak nie ukrywa, że decyzja o odwołaniu go nie zaskoczyła. – O tym, że prezes Jerzy Marciniak, jak i cały zarząd związany z Tarnowem i regionem, nie utrzyma się na swoich stanowiskach, mówiono od kilku miesięcy. Takie pogłoski słyszałem od posłów PO i ludzi związanych z resortem Skarbu państwa. To było słychać na spotkaniu noworocznym ze strony polityków Platformy Obywatelskiej.
 
Region: Tarnów twórcom Konstytucji PDF Drukuj Email
piątek, 03 maja 2013 21:10

PTR_4146Msza święta, koncelebrowana, odprawiona w Bazylice Katedralnej w Tarnowie zainaugurowała tarnowskie akcenty 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Gospodarzami uroczystości byli starosta tarnowski Roman Łucarz oraz prezydent Ryszard Ścigała. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

 
Region: Odwołano prezesa Grupy Azoty PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 22:00
jmarciniakazotyRada Nadzorcza Spółki Grupa Azoty S.A.odwoła właśnie prezesa Zarządu Jerzego Marciniaka ze składu Zarządu. Na jego miejsce powołano Pawła Jarczewskiego w skład Zarządu Grupy Azoty S.A. i powierzyła mu funkcję Prezesa Zarządu. Marciniak to jedna z pierwszych „ofiar” konsolidacji zakładów wielkiej syntezy chemicznej w Polsce. Z jednej strony „ofiara” lobby puławskiego, z drugiej politycznego. Co prawda decyzję o nominacji Pawła Jarczewskiego podjął przed dwoma tygodniami zdymisjonowany minister skarbu Mikołaj Budzanowski, ale nowy szef resortu – pomimo prób podejmowanych przez tarnowskich posłów PO –ją podtrzymał. Sama kandydatura nowego prezesa uważana jest przez ekonomistów i znawców branży za zaskakującą, bo spodziewano się, że funkcję tę, po fuzji z Puławami, będzie sprawował nadal Jerzy Marciniak. Podobno na tej decyzji zaciążyła skomplikowana sytuacja w zakładach puławskich. Tamtejsi pracownicy bali się, że grupa zostanie zdominowana przez lobby pro tarnowskie. Jerzy Marciniak postrzegany był jako człowiek byłego ministra skarbu państwa, Aleksandra Grada. Kiedy istniało województwo tarnowskie był dyrektorem generalnym Urzędu Wojewódzkiego, szefował staremu szpitalowi w Tarnowie, potem Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Od kilku lat szefował tarnowskim Azotom, doprowadził do przejęcia przez ZAT Tarnów firmy w Policach i Kędzierzynie Koźlu.
 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 84 z 97

ikp2a

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .