Region Tarnowski


Prezydent Komorowski w Wierzchosławicach PDF Drukuj Email
środa, 18 września 2013 20:30

PTR_9442Dzisiaj prezydent Polski Bronisław Komorowski odsłonił tablicę poświęconą pamięci Adama Boryczki, cichociemnego, oficera AK i WiN. – Dokładnie prze stu laty urodził się „Tońko” (pseudonim Boryczki). Był on dowódcą mojego ojca, Zygmunta Komorowskiego, w 6. Wileńskiej Brygadzie AK. Raz miałem przyjemność go spotkać. To był wielki człowiek, wspaniały dowódca i wielki patriota – mówił prezydent.

 
Wierzchosławice: W środę wizyta Prezydenta RP PDF Drukuj Email
niedziela, 15 września 2013 17:40

PTR_5161Prezydent Polski Bronisław Komorowski odwiedzi Wierzchosławice. Tym razem, by oddać hołd Adamowi Boryczce, oficerowi Armii Krajowej i WiN, cichociemnemu, który w czasie okupacji był dowódca ojca prezydenta, Zygmunta Komorowskiego. godz. 11.00 - Udział Prezydenta RP w uroczystej sesji Rady Gminy połączonej z nadaniem A. Boryczce tytułu „Zasłużony dla gminy” (Centrum Kultury Wsi Polskiej). Wejście akredytowanych dziennikarzy do sektora prasowego w godz. 10.30-10.45. Rozstawienie wozów transmisyjnych do godz. 9.00.

 
Tuchów: Radna wojewódzka i szpital PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 września 2013 20:33

Do naszej redakcji nadesłała właśnie e-maila radna sejmiku województwa małopolskiego Lucyna Malec. Dotyczy on sprzedaży tuchowskiego szpitala.

 
Dyrektorzy szpitali z Brzeska i Tarnowa na Forum w Krynicy PDF Drukuj Email
sobota, 07 września 2013 20:09

Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor szpitala w Brzesku, Marcin Kuta, dyrektor szpitala „starego” w Tarnowie oraz szef największej medycznej spółki prywatnej w regionie tarnowskim Andrzej Witek z CenterMedu Byli gośćmi Forum Ekonomicznego, które właśnie zakończyło się w Krynicy. – Ochrona zdrowia i plany związane z tym to jedno z najważniejszych zagadnień społecznych – tłumaczy dyrektor brzeskiego szpitala. To właśnie ochrona zdrowia zdominowała drugi dzień obrad Forum Ekonomicznego w Krynicy. –Gdy wygramy wybory wstrzymamy komercjalizację szpitali – zapowiadali przedstawiciele PiS. –Dokończymy swoje reformy, będziemy się starali, by polityka miała jak najmniejszy wpływ na ochronę zdrowia – odpowiadali przedstawiciele PO.

 
Przedsmak Krynicy w Tarnowie PDF Drukuj Email
wtorek, 03 września 2013 08:50

Od trzech lat Forum Ekonomicznemu w Krynicy towarzyszy Forum Inwestycyjne w Tarnowie. Jakkolwiek tarnowskie spotkania gospodarcze to maleńka namiastka tych krynickich, na pewno zauważalne są na mapie gospodarczej kraju. Szkoda tylko, że tak mało w Tarnowie jest prawdziwych, potencjalnych inwestorów, bo liczne grono samorządowców, wszelkiej maści polityków i przedstawicieli firm branżowych, dla których właścicielem jest Skarb Państwa to jednak nie to samo co przedstawiciele dużych, globalnych korporacji czy przedsiębiorcy gotowi zainwestować miliony w Tarnowie, regionie czy Małopolsce. Ale… dobre i to.   W sumie około trzystu gości: inwestorów i ekonomistów z Polski i z Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawicieli rządów i parlamentów przez dwa dni debatują w Tarnowie na temat bieżących problemów oraz zagadnień związanych z Polską i globalną gospodarką.

 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 82 z 99

ikp2a

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .