Region Tarnowski


Zobacz jakie rozgłośnie radiowe słucha się najchętniej PDF Drukuj Email
wtorek, 01 października 2013 18:46

RMF FM, Radio Zet, Radio Eska Tarnów, Program I Polskiego Radia i Radio Plus Kraków – to najchętniej słuchane stacje radiowe w regionie tarnowskim – wynika z najnowszych badań, które opublikował miesięcznik PRESS. Od wielu lat PRESS publikuje badania związane ze słuchalnością stacji radiowych oraz czytelnictwem prasy. Króluje niezmiennie RMF FM. To najchętniej słuchana stacja radiowa, na drugim miejscu jest Radio Zet. Natomiast Radio Eska Tarnów (dawne Radio MAKS) to najchętniej słuchana rozgłośnia, która ma swoje korzenie w stolicy subregionu. Fantastyczny wynik odnotowało Radio Plus Kraków. Dopiero na szóstym miejscu jest RDN Małopolska (6,1 procent słuchalności - spadek o 14,38 % w okresie od stycznia 2013). Badania przeprowadzono w okresie czerwiec – sierpień 2013 roku. Monitorowane sa osoby w wieku 15 – 75 lat przez cały rok (z wyjątkiem świąt).

 
Areszt dla prezydenta Tarnowa PDF Drukuj Email
sobota, 28 września 2013 00:31

rscigalaarestzRyszard Ś. został właśnie aresztowany. Sąd w Krakowie uznał, że najbliższe trzy miesiące powinien on spędzić w areszcie. Zatrzymanemu dzisiaj prezydentowi Tarnowa, przez ABW przysługuje prawo do złożenia zażalenia.- Zatrzymanie ma związek z prowadzonym śledztwem – mówił mediom rzecznik ABW Maciej Karczyński.

 
ABW zatrzymało Prezydenta Tarnowa PDF Drukuj Email
piątek, 27 września 2013 10:16

umttarnow2Ryszard Ś, prezydenta Tarnowa została zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wenętrznego. Jest podejrzany o przyjęcie łapówki w kowcie 50 tysięcy złotych. Sprawa ma związek z prowadzonym przez Agencję sledztwem o "ustawiawnie przetargów na budowę  kolejnego odcinka autostday A4. Jak informowano od jakiegoś czasu prowadzono dochodzenie w tej sprawie. Najprawdopodobniej chodzi o przyjmowanie łapówke przez urzędników miejskich. Przypomnijmy, że przed woma tygodniami ABW zatrzymała  Danutę B., pracowniczkę Urzędu Miasta Tarnowa. To ona zajmowała się inwestycjami drogowymi. Sąd, na wniosek Prokuratury zdecydował o aresztowaniu jej na trzy miesiące. Sama budowa  autostrady kosztowała ponad 41 milionów złotych.

 
Mieszkańcy Tarnowa będą protestować przeciwko tirom PDF Drukuj Email
czwartek, 26 września 2013 20:41

zapprotestupiatekJutro, przez dwie godziny mieszkańcy Tarnowa, będą utrudniali ruch na ulicy Jana Pawła II. W ten sposób chcą zaprotestować przeciwko planom puszczenia tędy ruchu pojazdów o masie całkowitej przekraczających 12 ton. Do podobnych protestów może dojść w Łapczycy. Tam akcja została zawieszona do 6 października, ale nastroje w tej podbocheńskiej wsi są naprawdę „bojowe”. Raczej bez protestów obejdzie się w Brzesku. Powodem niezadowolenia społecznego jest… autostrada, a dokładnie rzecz ujmując brak zjazdu w Tarnowie (wschodniej obwodnicy miasta). Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że dzieli ona nie tylko lokalne społeczności, ale także polityków i to tej samej partii. Wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela, poseł Urszula Augustyn są przeciwni wpuszczeniu ruchu tirów do Tarnowa, a struktury PO w Brzesku i Bochnia, za. Niezły pasztet zgotowała nam rządząca partia.

 
Za dwa tygodnie tirami do Tarnowa? PDF Drukuj Email
piątek, 20 września 2013 20:57

altar22Za dwa tygodnie Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej, w uzgodnieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowcy i Autostrad podejmie decyzję czy samochody powyżej 12 ton będą mogły jeździć autostradą z Szarowa do Tarnowa. bardzo silne lobby tarnowskie (Platformy Obywatelskiej), któremu przewodzi prezydent Ryszard Ścigała, wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela i posłowie Urszula Augustyn i Robert Wardzała, jest temu przeciwne. Takiego samego zdania jest znakomita większość tarnowian. Odmienne zdanie w tej sprawie prezentują wójt gminy Bochnia, Jerzy Lysy, starosta bocheński Jacek Pająk. starosta brzeski Andrzej Potępa i wójt gminy Dębno. Grzegorz Brach. Z wypowiedzi wiceministra transportu Zbigniew Rynasiewicza wynikało, że bliżej mu do „racji przedstawianych przez tych drugich”. Podobne odczucia mieliśmy słuchając słów przedstawicieli krakowskiego oddziału GDDKiA. Tymczasem posłowie opozycji mówią wprost: to wina rządu, który buduje autostrady byle jak, bez zaplecza w postaci zjazdów i skomunikowania autostrad z drogami lokalnymi i prezydenta Ścigały. Władze miasta niemrawo domagały się środków na obwodnice wschodnią Tarnowa. Zresztą do tej pory nie ma żadnej koncepcji tej drogi – grzmieli podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłowie Edward Czesak i Andrzej Adamczyk z Prawa i Sprawiedliwości.

 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 81 z 99

ikp2a

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .