Region Tarnowski


Wojniccy strażacy ochotnicy uhonorowani PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 października 2019 17:19

Podczas Gali Strażackiej wręczono Srebrne i Złote Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego - Krzyże Małopolski. Wśród uhonorowanych znaleźli się druhowie  z gminy Wojnicz.  6 października odbyła się Małopolska Gala Strażacka w Europejskim Centrum Muzyki 
w Lusławicach, na którą przybyło kilkuset strażaków ochotników z całej Małopolski. Podczas uroczystości wręczono nagrody w konkursie dla najlepszych strażaków, organizowanym przez Małopolski oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

 
Rzepiennik Strzyżewski. Przebudowa i nowe auto PDF Drukuj Email
sobota, 05 października 2019 11:30

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzepienniku Strzyżewskim ma ogromne znaczenie w rehabilitacji osób sprawnych inaczej. – Zapowiada się bardzo dobry rok dla placówki – ocenia wójt Marek Karaś. Przed nami przebudowa budynku, Środowiskowego Domu Samopomocy w gminie Rzepiennik Strzyżewski. Już dzisiaj wiadomo, że zadanie będzie realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji województwa małopolskiego. Promesy gwarantujące przyznanie wsparcia przekazała Marta Malec-Lech z zarządu województwa. Wsparcie w kwocie ponad 62 tys. zł umożliwi realizację kolejnego etapu inwestycji w miejscowości Rzepiennik Biskupi. Projekt przewiduje przebudowę i rozbudowę ze zmianą użytkowania budynku na środowiskowy dom samopomocy. Dzięki zaplanowanym w tym etapie pracom budynek zostanie ocieplony. Zostanie również wymieniona konstrukcja dachu.

 
Powiat Tarnowski. Umowa na łącznik PDF Drukuj Email
środa, 02 października 2019 22:41

Powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej o długości 2,6 km z mostem nad Dunajcem o dł. około 830 m, a koszt inwestycji wyniesie przeszło 141 mln zł. Podpisana umowa między Zarządem Dróg Wojewódzkich a firmą METROSTAV Polska S.A. oznacza, że ruszy budowa łącznika między wierzchosławickim węzłem autostradowym a Mościcami i dalej Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Umowa podpisana została w obecności Marszałka Witolda Kozłowskiego, Wicemarszałka Łukasza Smółki i Anny Pieczarki z Zarządu Województwa. Przygotowania do budowy nowej drogi wojewódzkiej z Mościc przez Kępę Bogumiłowicką i Ostrów do ronda w Wierzchosławicach, tak ważnej dla mieszkańców i gospodarczego rozwoju regionu tarnowskiego, trwały wiele lat, ale inwestycja napotykała na różne przeszkody. Poprzedni przetarg został unieważniony, gdyż najtańsza oferta wynosiła 206 mln zł, a tak dużych pieniędzy nie było zagwarantowanych w budżecie Województwa Małopolskiego.

 
Tarnów. Sześciopak Piotra Saka PDF Drukuj Email
niedziela, 29 września 2019 20:43

Piotr Sak reprezentuje Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobro na liście PiS w wyborach do Sejmu RP. Niedawno kandydat ogłosił swój program wyborczy zwany sześciopakiem. Na 1 miejscu stawia odbudowę prestiżu Tarnowa. Chociażby poprzez doprowadzenie do tego, że miasto skorzysta z programy rządowego dla miast średnich. Nie mniej istotna jest budowa centralnego zjazdu z autostrady w Tarnowie, budową połączenia miasta z Centralnym Portem Komunikacyjnym, odnowienie Szczucinki, zlokalizowanie w Tarnowie jednego z urzędów centralnych. Jako poseł chce Izraelici projekt Fabryka dla Tarnowa (zlokalizowanie nowego zakładu zatrudniającego co najmniej kilkaset osób). - Chce być posłem bliżej ludzi – zapowiada Piotr Sak.

 
Miliony dla Szczucina PDF Drukuj Email
piątek, 27 września 2019 19:10

Blisko trzy miliony złotych otrzyma gmina Szczucin na remont dwóch ulic. Niedawno wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec wręczył promesę na wykonanie prac. - Cieszy mnie ta dotacja, za co wojewodzie, wicewojewodzie i premierowi serdecznie dziękuję – mówi naszej redakcji Jan Sipior, burmistrz Szczucina. Zaplanowano remont ulic: Targowej i Batalionów Chłopskich w Szczucinie. Po latach oczekiwań wreszcie te dwie jezdnie doczekają się remontu. Jak mówi burmistrz Jan Sipior jest to możliwe za sprawą dofinansowania jakie gmina otrzymała niedawno od wojewody małopolskiego. Są to środki rządowe. Warto wspomnieć, że czek przekazany przez wicewojewodę Zbigniewa Starca na ręce burmistrza Jana Sipiora opiewa na niemal 3 miliony złotych. Będzie to stanowiło 80 procent kosztów inwestycji. - Pozostałe środki będziemy musieli wygospodarować w naszym budżecie. Już dzisiaj wiadomo, że każda z tych dróg zostanie naprawiona na odcinku o długości jednego kilometra. Chcemy, wraz z nawierzchnią asfaltową wykonać też inne prace. Już dzisiaj wiadomo, że wymienione zostaną chodniki, ale będzie całkowita przebudowa – tłumaczy burmistrz miasta i gminy Szczucin. Jego zdaniem stan dróg gminnych poprawia się z roku na rok.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 93

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .