Józefa Szczurek – Żelazko: Znacznie większe „dotacje” dla szpitali regionu tarnowskiego
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 15 maja 2019 22:01

Nawet pięciokrotnie więcej niż prognozowana inflacja na 2019 rok wzrosły w tym roku nakłady państwa na finansowanie szpitali w regionie tarnowskim. – Mowa o oddziałach szpitalnych – tłumaczy wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. Narodowy Bank Polski prognozuje, że inflacja w tym roku wyniesie około 1.7 procenta. Natomiast EUROSAT (Unijny Urząd Statystyczny) prognozuje inflacje w Polsce na poziomie 1.8 procenta. Tymczasem w porównaniu do 2018 roku, dotacja (ryczałt) dla szpitala w Bochni wzrośnie o 9.7 procent. – Nasz rząd sukcesywnie, z roku na rok, zwiększa wydatki na służbę zdrowia. Znaczne podwyżki ryczałtu szpitale powinny wykorzystać w pierwszej kolejności na wzrost wynagrodzeń swoich pracowników – ocenia wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. Placówki funkcjonujące w sieci szpitali otrzymały ryczałt PSZ na cały 2019 r. o ponad 86 milionów zł wyższy w stosunku do ryczałtu z roku 2018. Wyższe ryczałty to efekt chociażby zwiększonej wyceny świadczeń w zakresie chirurgii i interny oraz zmian wprowadzonych w katalogu wycen zabiegów chirurgii dziecięcej. W sumie do szpitali w Małopolsce trafiło ponad 1,96 miliarda zł w formie ryczałtu.

 
Edward Czesak nie pójdzie jednak na emeryturę?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 23 kwietnia 2019 19:07

Wszystko wskazuje na to, że Edward Czesak, a nie obecny senator Zbigniew Cichoń otrzyma rekomendację Prawa i Sprawiedliwości w zaplanowanych na jesień tego roku wyborach parlamentarnych. Z naszych informacji wynika, że obecny poseł do PE, jest najpoważniejszym kandydatem na senatora z okregu obejmującego powiat brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki. Oczywiście decyzja nie zapadła, nazwiska poznamy latem, ale ten scenariusz wydaje się być realny: Edward Czesak naszym kandydatem na senatora – mówi naszej redakcji jeden z prominentnych politków prawicy.

 
Tarnów. Posłanka podpadła szefowi
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 27 marca 2019 13:33

Urszula Augustyn miała kandydować na posła do Parlamentu Europejskiego. Odmówiła. Czy to była jej słuszna decyzja? – Grzegorz Schetyna był najwyraźniej oburzony jej postawą. Miała być lokomotywą w regionie tarnowskim, jest najbardziej znana i lubiana, a tutaj taka „wolta”.  To może ją drogo kosztować. Pojawiają się głosy, że przez to może stracić jedynkę na liście PO do Sejmu RP. Są tacy, którzy przekonują, że Grzegorz jej nie przebaczy i na liście nie znajdzie się w ogóle. Długo postrzegana była jako człowiek Donalda Tuska, udało się jej to odium w końcu z siebie zdjąć, a teraz… Blado to widzę – mówi nam anonimowo jeden z prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej.

 
Eurowybory. Szydło, Legutko, Jaki: małopolsko- świętokrzyska lista PiS do Parlamentu Europejskiego
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 21 marca 2019 00:00

Jest już zatwierdzona ostateczna lista Prawa i Sprawiedliwości, w zaplanowanych na maj tego roku, wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tak jak pisaliśmy jakiś czas temu wicepremier Beata Szydło będzie liderką listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu świętokrzysko-małopolskiego. Natomiast z drugiej miejsca wystartuje eurodeputowany, związany z Krakowem profesor Ryszard Legutko. Na liście, z pozycją nr 3 znajdzie się wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. Numer 4 w naszym okręgu będzie poseł Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości. Na piątce będzie profesor Włodzimierz Bernacki, obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wyborczego Tarnów, szef struktur tej partii w naszym okręgu. Numer 6 to Barbara Bartuś, pochodząca z Gorlic, posłanka Prawa i Sprawiedliwości z okręgu Nowy Sącz;  kolejne  miejsce – nr 7 zarezerwowano dla Elżbiety Dudy ze Skały niedaleko Krakowa. Michał Cieślak, szef Porozumienia Jarosława Gowina w Świętokrzyskiem ma pozycję nr 8, na 9 jest natomiast Arkadiusz Mularczyk poseł PiS z Nowego Sącza,  listę zamyka wiceminister Anna Krupka.

 
Rozmowa z wiceminister zdrowia, poseł Ziemi Brzeskiej, Bocheńskiej i Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 25 lutego 2019 23:19

- Sejm znowu będzie „majstrował” przy ustawie 500 plus?

- Będzie, z pozytywnym skutkiem dla milionów polskich dzieci, dla setek tysięcy polskich rodzin. Ja przypomnę, że w lutym 2016 roku została przyjęta ustawa Rodzina 500+. Dzięki temu programowi wielu rodzinom w naszym kraju żyje się lepiej. Nie da się ukryć, że poprawiły się ich warunki materialne. My, mówię  o środowisku Zjednoczonej Prawicy, daliśmy konkretną, realną pomoc. To my jesteśmy gwarantem, tego że program 500+ będzie kontynuowany. Teraz został on poszerzony. Od lipca 2019 roku prawo do dodatku w kwocie 500 złotych będzie dotyczyło każdego dziecka. Warto pamiętać, bo wielu polityków Koalicji Europejskiej, zapowiadało wiele razy, że te program zlikwidują. Tak się wypowiadali miedzy innymi liderzy Nowoczesnej, były minister finansów w rządzie Donalda Tuska ostrzegał, że pieniędzy na to nie ma. Mylił się. Udało się pozyskać pieniądze, nie poprzez nałożenie nowych podatków, ale uszczelnienie systemu podatkowego. Zlikwidowaliśmy lukę w podatku VAT, poprawiliśmy ściągalność podatków.

 
Wybory do PE. Znamy listę kandydatów PiS
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 14 lutego 2019 13:04

Beta Szydło, wicepremier, a w latach 2015 – 2017 premier rządu polskiego będzie liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w zaplanowanych na maj 2019 rok wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poprowadzi do boju biało – czerwoną drużynę Zjednoczonej Prawicy w okręgu, który obejmuje województwa małopolskie i świętokrzyskie. Na miejscu nr dwa znajdzie się najprawdopodobniej profesor Ryszard Legutko, poseł do PE. Na trójce – jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja – będzie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Kto jeszcze znajdzie się na 10 osobowej liście PiS?

 
Kto z regionu wybiera się do Brukseli?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 07 lutego 2019 20:17

Profesor Włodzimierz Bernacki oraz poseł Urszula Augustyn – to na razie dwójka, zgłoszonych kandydatów do Parlamentu Europejskiego z regionu tarnowskiego. Nadal nie wiadomo: kogo zgłosi Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na liście Ludowców wymienia się nazwisko Stanisław Sorysa, byłego wicemarszałka Małopolski lub Tadeusza Kwiatkowskiego, byłego starosty dąbrowskiego. Na liście Koalicji Obywatelskiej z ramienia lewicy może być miejsce dla Jakuba Kwaśnego, szefa tarnowskiego samorządu, ale – krążą plotki, że do wielkiej polityki chce wrócić wieloletni poseł SLD z Tarnowa, Krzysztof Janik.

 
Groźny pedofil na wolności. Może przebywać na terenie Małopolski
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 01 lutego 2019 13:09

infope2019Groźny pedofil ze Śląska może przebywać na terenie Małopolski. Policja publikuje jego wizerunek i prosi o pomoc w ustaleniu miejsca jego pobytu. Piotr Boszko został skazany z Art. 200 § 1, czyli za "obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczanie się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadzanie jej do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania".

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 29

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .