Szczurowa. Mistrzynie powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 08 stycznia 2019 23:10

Rywalką nie dały najmniejszych szans, były klasa same dla siebie – tak w zgodnej ocenie sędziów, zaprezentowały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie, które okazały się być najlepsze w powiecie brzeskim. Weronika Mucek, Natalia Łucarz, Martyna Burzawa (opiekun Beata Komorowicz) – bo o nich mowa – przez rok będą dzierżyły tytuł Mistrza Powiatu Brzeskiego w Badmintonie. W finałach powiatowych w ramach Igrzysk Dzieci w badmintonie po zaciętych i emocjonujących pojedynkach nie miały sobie równych i wygrały turniej w Woli Dębińskiej. Za sobą pozostawiły następujące drużyny: PSP w Jurkowie, PSP nr 2 w Brzesku, PSP w Woli Dębińskiej, PSP w Uszwi.  W tych samych zawodach startowali również chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej, którzy ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Skład drużyny: Jakub Puskarz, Filip Fijałkowski, Nikodem Biale opiekun Robert Dzień.

 
Szczurowa. Górale z kolędą
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 07 stycznia 2019 21:21

Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w żywiołowym koncercie Kapeli Zbójnicy. Przybyli do nas ze Szczyrku i jak na zbójników przystało  zaprezentowali mnóstwo kolęd i pastorałek po góralsku. Życzeniami dla wszystkich, oczywiście po góralsku, rozpoczęto koncert, a po kilku minutach skocznej muzyki, nadszedł czas na wesołe żarty prowadzącego P. Mateusza Kurowskiego. Żartów i dowcipów ten człek miał mnóstwo. Były kawały o bacy, opowiadania wesołych rymowanek, powiastek prastarych, jak to kiedyś bywało... A to wszystko zmyślnie wplecione w zestaw piosenek karnawałowych. W ponad dwu godzinnym koncercie publiczność wrzępska miała pełny zestaw fitnessu na siedząco, bo od śpiewu poczynając a kończąc na śmiechu wprawiali swoje ciała w wibracje odchudzające, mając w pamięci jeszcze nie dawno suto zastawione stoły podczas rodzinnych biesiad Bożonarodzeniowych.

 
Szczurowa. Koncert kolęd pod patronatem wójta
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 28 grudnia 2018 22:04

KGW "Babska Biesiada" Wrzępia, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej zapraszają na Świąteczno- Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek który odbędzie się 30 grudnia 2018 r., godz.14:00, sala przy Szkole we Wrzępi. Patronat nad konkursem sprawuje wójt – Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Gala sportu
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 23 grudnia 2018 23:38

Niedawno w sali Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się spotkanie podsumowujące dokonania sportowe uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu Gminy Szczurowa za 2018 rok. Młodzi sportowcy z naszej gminy w swojej aktywności na rzecz szkoły wyróżniali się postawą sportowców, godnie reprezentowali gminę w zawodach sportowych na szczeblu gminy, powiatu, rejonu, województwa i na szczeblu ogólnopolskim. Potrafili mobilizować do sportowej rywalizacji.

 
Rozpoczęła się kolejna: VIII kadencja samorządu gminy Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 17 grudnia 2018 23:30

Już w kampanii wyborczej wójt Zbigniew Moskal deklarował, że zmienią się relację pomiędzy wójtem, a radnymi.  Jego zdaniem decyzje w gminie muszą być podejmowane wspólnie, z uwzględnieniem głosu wszystkich radnych. Cieszy go, że nowelizacja ustawy o samorządzie wprowadza obowiązek transmitowania sesji rady gminy, o co bezskutecznie interpelowałem w naszej radzie od kilku lat. Dzięki temu mieszkańcy będą na bieżąco informowani o działalności wybranych przez siebie radnych. Sprawne i rzetelne działanie administracji publicznej będzie kolejnym krokiem. Wprowadzę otwartość, przejrzystość oraz przyjazną atmosferę w funkcjonowaniu Urzędu Gminy. Każdy z pracowników będzie musiał dostosować się do nowej sytuacji i nowych standardów. Jako wójt zawsze na pierwszym miejscu będę stawiał dobro mieszkańców i służył pomocą w rozwiązywaniu problemów. Głównym zadaniem na najbliższe lata będzie prowadzenie działań zmierzających do wieloaspektowego rozwoju gminy w sferze społecznej, kulturowej i gospodarczej.

 
Szczurowa. Sprawny na stulecie Niepodległości
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 16 grudnia 2018 23:08

Pod takim hasłem odbywał się (w Szkole Podstawowej w Szczurowej) konkurs sportowo - militarny. Zmagania trwały... kilka tygodni. Organizatorzy, nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali uczestnikom tego konkursu, uczniom klas VI-III gimnazjum udział w dziesięciu konkurencjach. Do rywalizacji przystąpiło blisko 80 osób a musieli się oni zmierzyć m.in. z biegiem i jazdą na rowerze stacjonarnym na dystansie 1 918 metrów, biegiem po „kopercie”, podciąganiem i zwisem na drążku, strzałami z markera paintbollowego do tarczy, czołganiem, biegiem po równoważni, pokonywaniem skrzyni.

 
Szczurowa. Biblioteczne spotkania
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 11 grudnia 2018 19:48

Od 116 lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci oraz wielu dorosłych. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu czyli Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo: „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

 
Gmina Szczurowa. Nominacja dla seniorki
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 08 grudnia 2018 09:16

Zofia Solak ze Strzelec Wielkich została nominowana do tytułu Seniora roku 2017 w XII Małopolskim Plebiscycie „Poza Stereotypem- Senior Roku 2017” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Ideą Plebiscytu jest promowanie i nagradzanie aktywnych seniorów, którzy nie zwracając uwagi na upływający czas realizują własne pasje, dają siebie innym, kreują otaczającą rzeczywistość. Plebiscyt jest pierwszym w skali Polski konkursem, pozwalającym wyłonić wyjątkowych seniorów, którzy aktywnie działają w organizacjach pozarządowych, uniwersytetach trzeciego wieku czy są liderami lokalnych społeczności.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 49

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .