Ponad 150 domów z dotacją na wymianę starych kotłów
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 01 kwietnia 2020 01:01

- W sumie w 155 gospodarstwach domowych pojawią się nowoczesne kotły paliwowe. Stare kotły węglowe tzw. „kopciuchy” zostaną odpowiednio zutylizowane. To kolejny krok w walce ze smogiem, w walce o poprawę stanu powietrza w gminie i regionie. Nasza gmina aktywnie w tym uczestniczy - zapewnia Wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Edukacyjny i patriotyczny projekt w szkole
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 11 marca 2020 21:59


W Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym odbyły się prelekcje poświęcone biografiom gen. Kazimierza Tumidajskiego, kpt. Aleksandra Tumidajskiego oraz płk. Adama Boryczki. Wykłady, na których przybliżono sylwetki tych wybitnych i wielce zasłużonych dla Ojczyzny Polaków były I częścią projektu „Śladami wielkiego honoru 2020”, którego celem jest między innymi: krzewienie pamięci o bohaterach wywodzących się z małopolskiej ziemi, promowanie wśród młodzieży postawy patriotycznej i wartości moralnych, a także integracja międzyszkolna. Kolejnymi etapami projektu będzie konkurs wiedzy dotyczący życia głównych bohaterów tegorocznej edycji, a następnie uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej te trzy szczególne osoby oraz tematyczna wycieczka historyczna. Projekt współtworzony jest przez Szkołę Podstawową im. Władysława Jagiełły w Zaborowie, Szkołę Podstawową im. mjr. Henryka Sucharskiego w Woli Przemykowskiej, Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym oraz Klub Historyczny Contra Spem Spero. Bohaterami projektu „Śladami wielkiego honoru 2020” są osoby, które dla teraźniejszych pokoleń mogą stanowić wzór miłości i poświęcenia dla Ojczyzny.

 
Szczurowa. Nowe deklaracje
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 08 marca 2020 13:30

Urząd Gminy Szczurowa prosi właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Szczurowa o składanie nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przy składaniu deklaracji zostaną udostępnione druki z naliczeniem opłaty na cały rok. Deklaracje należy składać w biurze gospodarki odpadami z siedzibą w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Szczurowej, ul. Rynek 3C (tj. w parku) od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 - 15:00 oraz w piątek w godzinach od 10:00 - 18:00.

 
Klubu "Senior plus" w Gminie Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 05 marca 2020 22:49

Klub „Senior +” został utworzony  w 2019 roku w ramach Wieloletniego Programu „Senior +” na lata 2015 - 2020, Moduł I - utworzenie i wyposażenie. Klub „Senior +” został utworzony w budynku Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej ul. Rynek 4. Utworzenie placówki uwzględniało potrzeby osób w wieku senioralnym i aktywizację w środowisku lokalnym. Od miesiąca stycznia br. spotkania w Klubie „Senior+” odbywają się 2 razy w tygodniu: wtorek i środa w godz. od 15:00 do 19:00.

 
Niedzieliska. Dom Ludowy do rozbudowy
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 27 lutego 2020 14:19

Niedawno wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podpisał umowę na remont i rozbudowę budynku Domu Ludowego w Niedzieliskach. Wykonawcą robót budowlanych będzie Firma Usługowa ELEKTROMAL Józef Cebula z Rajska. 21 lutego miało miejsce przekazanie placu budowy wykonawcy robót. Zakres zaplanowanych do wykonania prac obejmuję: rozbudowę istniejącego budynku oraz wykonanie kompleksowego remontu pomieszczeń. Obiekt Domu Ludowego w Niedzieliskach pełni rolę zaplecza lokalowego dla działalności społecznej, kulturalnej oraz sali spotkań mieszkańców.

 
Edukacyjny i patriotyczny projekt w szkole
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 22 lutego 2020 22:19

W Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym odbyły się prelekcje poświęcone biografiom gen. Kazimierza Tumidajskiego, kpt. Aleksandra Tumidajskiego oraz płk. Adama Boryczki. Wykłady, na których przybliżono sylwetki tych wybitnych i wielce zasłużonych dla Ojczyzny Polaków były I częścią projektu „Śladami wielkiego honoru 2020”, którego celem jest między innymi: krzewienie pamięci o bohaterach wywodzących się z małopolskiej ziemi, promowanie wśród młodzieży postawy patriotycznej i wartości moralnych, a także integracja międzyszkolna.

 
Szczurowa. Królewskie zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 18 lutego 2020 15:17

Już po raz trzeci w szkole podstawowej w Szczurowej został zorganizowany Noworoczny Turniej Szachowy o nagrodę dyrektora pani Aliny Oleksy. W tym roku do gry przystąpiło 24 uczniów i 11 uczennic z rocznika 2005 i młodsi. Wśród chłopców przy bardzo zaciętych i do końca nieprzewidywalnych wynikach najlepszym szachistą, po ostatniej szóstej rundzie, okazał się Rafał Przybyło z kl. V B. Kolejne miejsca zajęli: Rafał Latuszek również z kl. V B, Karol Dzień kl. VII A, Paweł Przybyło kl. VI B, Antoni Krzan kl. V B oraz Robert Latuszek kl. VI B.

 
Promesa dla gminy Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 13 lutego 2020 23:32

Niedawno Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal odebrał z rąk Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda i Wojewody Małopolski Piotra Ćwika promesę w wysokości 561 000 zł. W ramach programu „MALUCH+” 2020 realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Gmina Szczurowa uzyskała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Przebudowa budynku mienia komunalnego w Strzelcach Małych na utworzenie żłobka”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 60

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .