Żerków. Powstanie nowe boisko
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 05 listopada 2019 22:26

Ponad 227 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa boiska sportowego w Żerkowie, w gminie Gnojnik. Udało się nam wyłonić wykonawcę. Jestem przekonany, że teraz inwestycja nabierze wielkiego przyspieszenia – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Realizacją inwestycji zajmie się firma: HP BAUSYSTEM SP z o. o., Uszew 491, 32-865 Uszew, za cenę 227 174,87 zł brutto.

 
Dorota Jarosińska z laurami
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 28 października 2019 19:42

Przez rok Dorota Jarosińska będzie dzierżyła tytuł Gospodyni Roku 2019. Pani Dorota od wielu lat prężnie działa w stowarzyszeniach, jest kobietą niezwykle serdeczną dla wszystkich, ma wiele innowacyjnych pomysłów, które przeradza w czyny. A jej charyzma, pozytywnie buduje ludzi wokół niej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. - Takich osób z charyzmą i wielkim sercem jest w naszej gminie więcej – zapewnia wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Za synów w wojsku polskim
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 26 października 2019 09:41

W sumie 34 osoby odebrało medal od ministra obrony narodowej, przyznany rodzicom których co najmniej troje dzieci, pełniło służbę wojskową. Pułkownik Piotr Waręcki, komendat Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie gratulował nagrodzonym. - Wychowaliście wspaniałych obrońców naszej Ojczyzny – mówił. Niedawno w Domu Strażaka w Gnojniku odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia medali rodzicom z terenu Gminy Gnojnik których trzech lub więcej synów wzorowo pełniło służbę wojskową i tym samym zasłużyło się dla obronności Rzeczpospolitej Polskiej.

 
Gnojnik. Gmina potrzebującym
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 22 października 2019 21:39

Od wielu lat gmina Gnojnik wspiera potrzebujących. Niedawno Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku rozpoczął działania pn. „Akcja zima 2019/2020” mające na celu łagodzenie skutków niskich temperatur. Zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, pozostających w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także dla ludzi starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych, które z uwagi na wychłodzenie, bądź brak ciepłej odzieży są narażone na bezpośrednie zagrożenie życia. Ujemne temperatury, wiatr, padający śnieg stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Należy zatem reagować zawsze, kiedy osoba znajduje się w trudnej sytuacji  i potrzebuje pomocy. 

 
Gnojnik. Szkolenia dla mieszkańców
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 08 października 2019 19:44

Przed nami szkolenie dla podmiotów marki lokalnej w ramach operacji własnej pn. „Wdrożenie marki ponadlokalnej Śliwkowy Szlak®”. Stowarzyszenie ''Na Śliwkowym Szlaku'' zaprasza podmioty marki lokalnej z obszaru LGD (tj. gmin Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunacjem, Iwkowa, Korzenna, Lipnica Murowana oraz Łososina Dolna) do udziału w szkoleniach realizowanych z zakresu operacji własnej pn. „Wdrożenie marki ponadlokalnej Śliwkowy Szlak®” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 
Uszew. Papieski koncert
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 02 października 2019 22:41

W kościele parafialnym w Uszwi odbędzie się koncert papieski. Zaplanowano go na 6 października o godzinie 16. Zaprezentują się zespoły wokalno – muzyczne z gminy Gnojnik, miejscowa orkiestra dęta oraz chóry parafialne. Koncert organizuje Centrum Kultury Gminy Gnojnik, a patronem tego wydarzenia jest wójt gminy Gnojnik – Sławomir Paterek. - Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów na ten wyjątkowy koncert. To wspomnienie o naszym wielkim rodaku, hołd jemu złożony, ale także deklaracja, że będziemy trwali przy jego nauce. Mówię o całym pokoleniu JP II – zapewnia nasza redakcję wójt Sławomir Paterek.

 
Czy wielofunkcyjny obiekt w Uszwi zostanie oddany do użytku w najbliższych latach?
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 25 września 2019 11:14

Czy wielofunkcyjny obiekt w Uszwi zostanie oddany do użytku w najbliższych latach? Wszystko na to wskazuje. Gmina rozstrzygnęła właśnie przetarg. Wartość prac opiewa na ponad 6,5 miliona złotych – wylicza Sławomir Paterek, wójt Gminy Gnojnik.

 
Gnojnik. Dla zdolnej młodzieży
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 17 września 2019 23:00

Gmina Gnojnik podpisała umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości na realizację projektu pod nazwą „Małopolskie Talenty – I i II etap edukacyjny – Gmina Gnojnik” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10. Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.5 Wsparcie uczniów zdolnych, z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .