Gmina Gnojnik: Laureaci konkursu
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 28 czerwca 2018 08:20

Gminny Konkurs Ekologiczny „Zbieramy zużyte baterie” ma już kilkuletnią tradycję. Tym razem uroczyste wręczenie nagród dla dzieci miało miejsce w szkole w Lewniowej. – Gratulację złożył wójt Sławomir Paterek.

 
Po Dniach Brzeska 2018
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 26 czerwca 2018 19:24

Było mnóstwo znakomitej zabawy, wiele konkursów, pokazów i występów, a aura nie popsuła humorów widzom, którzy tłumnie przybywali na Plac Kazimierza Wielkiego. Było wśród niech wielu mieszkańców gminy, ale także turystów i miłośników dobrej muzyki, którzy czasem z bardzo daleka przyjechali na koncerty zespołów Raz, Dwa Trzy i Lady Pank. Przez cały czas trwania Dni Brzeska czynne były warsztaty rękodzielnicze i bazar indyjski, odbyło się wiele konkursów, które skierowane były dla najmłodszych.
Burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Małgorzatą Cuber w ostatni piątek, 22 czerwca,  w siedzibie Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego uroczyście otworzyli obchody Dni Brzeska. Tego popołudnia, w sali wystawowej RCK-B odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Jana Musiała. Wernisaż uświetnił koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”.

 
Gnojnik. Dwudniowe święto gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 20 czerwca 2018 20:38

„Piękni i Młodzi” będą gwiazdą tegorocznych Dni Gminy Gnojnik. Ponadto w planie zmagania sportowe, pokazy artystyczne, blok zabaw dla dzieci i dyskoteka. A to wszystko w dniach 30 czerwca – 1 lipca w gnojnickim parku. W pierwszym dniu imprezy blok sportowy. Zapowiada się ciekawie bo o puchar wójta mają rywalizować wszystkie drużyny LKS, zarówno w kategorii młodzików, trampkarzy jak i seniorów. Potem, w letnim amfiteatrze w parku w Gnojniku, zaplanowano blok imprez sportowo – rozrywkowych dla dzieci, pokaz ZUMBA FITNESS oraz koncert zespołu Fantazja. W finale koncert Mateusza Mijała oraz dyskoteka z DJ MARSHALEM. Niedzielny blok imprez rozpocznie się 0 14. Na pierwszy ogień pójdą prezentacje najmłodszych, zabawy dla dzieci, będą też liczne koncerty, pokazy, degustacje. O 17 oficjalne rozpoczęcie Dni Gnojnika, po koncercie miejscowej orkiestry dętej wystąpi zespół Piękni i Młodzi. – Zapraszam w imieniu organizatorów – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Rozpoczyna się największa w dziejach gminy inwestycja
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 24 maja 2018 00:00

To mozolny, trudny, czasochłonny okres: rozpoczął się bowiem etap prac projektowych związanych z rozbudową sieci wodno – kanalizacyjnej w gminie Gnojnik. – Jestem przekonany, że przez ten etap przejdziemy szybko i w miarę sprawnie – podkreśla wójt Sławomir Paterek. Dzięki pozyskanym dotacjom oraz środkom budżetowym w łącznej wysokości 21,4 miliona złotych powstaną kolejne kilometry sieci oraz zmodernizowana zostanie oczyszczalnia ścieków. Przypomnijmy, że Gmina Gnojnik uzyskała dotacje na realizację dwóch ekologicznych przedsięwzięć, zakładających rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Gnojnik, Gosprzydowa, Lewniowa, Uszew i Zawada Uszewska. Jeden z projektów zakłada również modernizację oczyszczalni ścieków w Gnojniku. Koszt realizacji prac projektowych i ziemnych oszacowano na kwotę 21,4 miliona zł, z czego 11,5 miliona stanowić będą dotacje uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 
Gmina Gnojnik: Ponad 1.3 miliona złotych ze środków unijnych
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 marca 2018 13:26

Do budżetu Gminy Gnojnik wpłynie kolejna dotacja unijna, tym razem pozyskana na budowę obiektu wielofunkcyjnego w Uszwi. Zadanie zostanie wsparte kwotą ponad 1,3 miliona zł z przeznaczeniem na budowę i wyposażenie części kulturalnej budynku.

 
Gnojnik - Biesiadki. W doborowym towarzystwie. Lider Małopolski
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 21 marca 2018 22:47

gnoeu2018W doborowym towarzystwie, obok inwestycji Szybka Kolej Aglomeracyjna - Województwo Małopolskie, Rewitalizacji Pałacu Sztuki oraz Dworku Jana Matejki w Krakowie, Parku Logistycznego Kraków - Kokotów – Brzegi, Wschodniej Obwodnicy Krakowa, Rozbudowy obiektu lekkoatletycznego JUWENIA w Przemyślu, NEWAGu SA i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu, Specjalej Strefy Ekonomicznej, przebudowy Stadionu piłkarskiego na stadion lekkoatletyczno-piłkarski przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie znalazła się inwestycja z gminy Gnojnik: Gnojnik - Biesiadki - jedna z pierwszych w Małopolsce pasywna sala gimnastyczna
.

 
Dofinansowanie w ramach programu Senior+
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 17 marca 2018 23:38

Wójt gminy Dębno Grzegorz Kozłowski oraz gospodarz gminy Gnojnik podpisali umowy z ministrem rodziny. Podczas spotkania z samorządami obecna była wicepremier Beata Szydło. – To dla nas wielkie wyróżnienie, ale także zobowiązanie – mówili naszej redakcji, podczas rozdania promes, w Ministerstwie Rodziny, Wiesław Kozłowki i Sławomir Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Program rewitalizacji zostanie poszerzony
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 01 marca 2018 13:19

Wiele wskazuje na to, że Gminny Program Rewitalizacji na lata 2016-2020 zostanie niebawem poszerzony. – Jest na to wielkie społeczne zapotrzebowanie. Mam nadzieję, że radni przyjmą nowe propozycje. Warto dodać, że tego typu programy rewitalizacyjne są „żywe”, modyfikuje się je w zależności od potrzeb społecznych – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 53

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .