Gnojnik


Gnojnik. Nie bądźmy obojętni PDF Drukuj Email
piątek, 06 grudnia 2019 22:28

Zima dla bezdomnych to najtrudniejszy okres życia. Od lat wielu z nich traci życie. Nie bądźmy obojętni – apeluje Renata Krakowska, szefowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku prowadzi działania pn. „Akcja zima 2019/2020”. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku zwraca się do mieszkańców Gminy Gnojnik z APELM o czujność i wrażliwość na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu, osób narażonych na działanie niskich temperatur. Apelujemy, aby nie być obojętnym, gdy w pobliżu czy sąsiedztwie są osoby zagrożone i potrzebujące pomocy! Noc spędzona w niesprzyjających warunkach atmosferycznych przy dodatkowym osłabieniu organizmu może skończyć się tragicznie. Tylko dzięki wspólnym wysiłkom osoby potrzebujące nie będą skazane na doświadczanie negatywnych skutków zimy – dodaje Renata Krakowska.

 
Strażacy z OSP Zawada Uszewska doczekali się nowszego wozu strażackiego PDF Drukuj Email
czwartek, 28 listopada 2019 01:10

Blisko półtora roku trwały zabiegi o to, by jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie Uszewskiej wzbogaciła się o nowszy samochód. Starego, wysłużonego Mercedesa z 1975 roku, zastąpił kilkunastoletni MAN. Zakup nowego pojazdu przeróśł bowiem możliwości finansowe jednostki.

 
W trosce o bezpieczeństwo i trzeźwość na drogach Gminy Gnojnik PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:54

Mając na względzie bezpieczeństwo i trzeźwość na terenie naszej Gminy, a także podejmując działania edukacji publicznej dotyczące ograniczenia szkód związanych ze spożywaniem alkoholu, które wpisują się w założenia Gminnego Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, Gmina Gnojnik bierze udział  XII edycji kampanii społecznej pod hasłem „NO PROMIL – NO PROBLEM”, organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” w Wieliczce, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 
Gmina Gnojnik. Ekointerwencja PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:53

Jesień to okres porządków na działkach i przydomowych ogródkach. Dobra pogoda sprzyja, więc działkowcy, rolnicy i właściciele domów pozbywają się zeschłych liści, gałęzi, drzew i chwastów.

 
Gmina Gnojnik. Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:51

W poniedziałek 11 listopada cała Polska świętowała 101 rocznicę odzyskania niepodległości, także mieszkańcy Uszwi w piękny sposób uczcili ten dzień. W samo południe od Bałtyku po gór szczyty, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski odśpiewało polski Hymn. Z inicjatywy pana prezesa OSP w Uszwi, także nasza miejscowość włączyła się w tę piękna akcję. Pan prezes wraz z instruktorem świetlicy zaprosił poczty sztandarowe   z rodzimej jednostki oraz z OSP Zawada Uszewska i z  Akcji Katolickiej z parafii Uszew. Pod obeliskiem upamiętniającym 100 lecie Odzyskania Niepodleglości w samo południe zebrali się przedstawiciele w/w organizacji ze sztandarami, pan wójt Sławomir Paterek wraz z Radnymi Gminy z Uszwi i Zawady Uszewskiej, strażacy w galowych mundurach, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopców, rada sołecka na czele z sołtysem, panowie z grupy teatralnej działającej przy świetlicy oraz mieszkańcy, którzy pamiętają o wielkich rocznicach ważnych dla naszej Ojczyzny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 103

82481828 955228938204057 6882106877572808704 n

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .