Reklama
Nowe dojście na wzgórze zamkowe
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 13 września 2020 00:00

W ramach poprawy dostępności do wzgórza Zamkowego burmistrz Czchowa podjął decyzję o modernizacji dojścia od ul. Basztowej. – Sam obiekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów – mówi Jarosław Gurgul, sekretarz gminy Czchów.

 
Czchów pamięta o wojnie
WYDARZENIA - Czchów
środa, 02 września 2020 22:08

Dla upamiętnienia 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się od ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę Burmistrz Czchowa złożył kwiaty pod pomnikami w Czchowie, które są związane z tymi trudnymi kartami w historii naszej Ojczyzny. - Nie możemy pozwolić, aby upływ czasu prowadził do zacierania się pamięci o bohaterskiej postawie milionów Polek i Polaków oraz wielkiej ofierze, jaką poniosło polskie społeczeństwo. Naszym zadaniem jest dbałość o tę historyczną spuściznę. Niech pamięć o ofiarach, tamtych trudnych czasach będzie motywacją do pracy na rzecz Polski oraz naszej małej ojczyzny” - Marek Chudoba Burmistrz Czchowa.

 
Piękny jubileusz 100 – lecia urodzin Teresy Leśnik
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 28 sierpnia 2020 15:28

Niecodzienną uroczystość obchodziła Pani Teresa Leśnik  z Czchowa. Seniorka rodu świętowała uroczyście swoje urodziny. Okazja ku temu była nader wyjątkowa, ponieważ nasza Czcigodna Jubilatka niedawno  ukończyła 100 lat!

 
Domosławice. Trwa nabór do szkoły
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 23 sierpnia 2020 16:58

Tylko do 25 sierpnia można złożyć dokumenty do Szkoły Muzycznej w Domosławicach. Placówka  ogłasza dodatkowy nabór uczniów na rok szkolny 2020/2021. Na stronie szkoły jest do pobrania aplikacja, którą należy wypełnić i przesłać elektronicznie do dnia 25 sierpnia do godziny 15.00. – Od 1 września, dla wszystkich chętnych, w tym dla młodzieży i dorosłych, będziemy również prowadzić nabór do Zespołu Pieśni i Tańca, który rozpoczyna działalność przy naszej szkole muzycznej – zapowiada dyrektor Kazimierz Wojnicki.  Kontakt z nami telefon: (14) 66 - 35 - 420, lub komórkowy 884 - 987 – 316. Przygotowano naukę gry na wielu instrumentach: Flet; Obój; Klarnet; Saksofon; Trąbka; Puzon; Fortepian; Organy; Gitara; Perkusja; Skrzypce; Altówka; Wiolonczela; Akordeo. Można wybrać szkołę w Domosławicach lub uczęszczać do oddziału zamiejscowego Szkoły Muzycznej I st. w Domosławicach. Filie działąją w miejscowościach: Dobrociesz; Tęgoborze; Porąbka Uszewska; Gromnik; Milówka; Paleśnica; Gnojnik; Wojnicz.

 
Czchów. Konkurs fotograficzny
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 21:44

Ciekawa propozycja dla fotografików. Weź udział w konkursie fotograficznym „Książka w obiektywie" i wygraj nagrodę o wartości 150 zł! Serdecznie zapraszamywszystkich fotografów-amatorów powiatu brzeskiego bez ograniczeń wiekowych do udziału w konkursie fotograficznym "Książka w obiektywie"! Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w  Brzesku. Honorowym patronatem objął wydarzenie Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, a patronat medialny objął biuletyn informacyjny "Czas Czchowa".

 
Gmina Czchów. Dwie szkoły w remoncie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 30 lipca 2020 23:27

Ponad 1.6 miliona złotych będzie kosztował remont i rozbudowa dwóch szkół w gminie Czchów. - Mowa o placówce w Złotej i Tymowej. Oświata jest priorytetem naszego działania – zapewnia burmistrz Marek Chudoba.

 
Policjanci z Czchowa odnaleźli zaginionego 78-letniego mężczyznę, którego od wczoraj szukały służby ratunkowe
WYDARZENIA - Czchów
środa, 22 lipca 2020 16:13

Wczoraj, w powiecie brzeskim, do późnych godzin nocnych, policjanci, strażacy i okoliczni mieszkańcy szukali 78-latka.  Mężczyzna, mieszkaniec Krakowa  w godzinach południowych wyszedł na grzyby do lasu w miejscowości Piaski Drużków, gdzie spędzał wakacje i nie wrócił. W poszukiwaniach wykorzystano dwa policyjne psy tropiące, quada, drony, poderwany też został policyjny helikopter z KWP w Krakowie. Dopiero dzisiaj rano policjanci z Czchowa zaangażowani w działania odnaleźli zaginionego. Mężczyzna jest cały i zdrowy.

 
Czchów. Jazz na 150 osób
WYDARZENIA - Czchów
środa, 08 lipca 2020 00:00

To będzie nie lada gratka dla tych, którym uda się wejść na dziedziniec czchowskiego zamku. Na 11 lipca zaplanowano bowiem jazzowe granie. Z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem, w tym niezwykłym wydarzeniu artystycznym, weźmie udział tylko 150 osób. Ale dobre i tyle.. Oczywiście organizatorzy zapewnią wszelkie zasady bezpieczeństwa. Koncerty będą miały charakter plenerowy. Koncerty – bo organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprosił dwie gwiazdy. Pierwszy koncert odbędzie się o godzinie 18. Natomiast drugi około 19.15. - Epidemia sprawiła, że nie organizujemy klasycznego festiwalu jazzowego. Chcemy jednak zaakcentować nasze związki z tym gatunkiem muzyki, nawiązać do tradycji – mówi naszej redakcji Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. - Już dzisiaj przepraszam tych wszystkich, którym nie uda się wejść na koncert. Niestety: reżim sanitarny nam na to nie pozwoli. To wszystko w trosce na nasze zdrowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 70

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .