Czchów. W podziękowaniu za Polskę…
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 listopada 2018 18:40

Polska jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji - tradycji chrześcijańskiej, tradycji obrony Ojczyzny, tradycji kultywowania rodziny. Nasz kraj jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji - tradycji chrześcijańskiej, tradycji obrony Ojczyzny, tradycji kultywowania rodziny. - Dlatego setna rocznica odzyskania niepodległości jest w naszej gminie obchodzona w sposób szczególny. Centralne uroczystości zaplanowaliśmy na 11 listopada. Zapraszam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu o charakterze – religijno – patriotycznym – zachęca burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Projekt szkolny
WYDARZENIA - Czchów
środa, 07 listopada 2018 19:40

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie dobiegł końca projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei pod nazwą „Ze sztuką za pan brat”. Projekt trwał od czerwca 2018 roku i był dofinansowany przez Marek Chudoba, burmistrza Czchowa w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Towarzyszyliśmy wolontariuszom na bieżąco, dziś szerszy fotoreportaż podsumowujący całość - przyp.red. Działanie służyło wzbudzaniu zainteresowań młodzieży sztuką, promowaniu zajęć rozwijających umiejętności i zdolności a także efektywnemu spędzaniu czasu wolnego. A wszystko to poprzez bardzo chwalebną formę aktywności – wolontariat.

 
Tymowa – Lipnica Murowana. Droga do remontu
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 06 listopada 2018 21:29

Powiało optymizmem. Po latach oczekiwań dojdzie do remontu drogi wojewódzkiej: Tymowa – Lipnica Murowana. - Zabiegaliśmy o tę inwestycję od kilku lat. Stan nawierzchni drogi budzi wiele kontrowersji. Utyskiwali mieszkańcy, utyskiwali użytkownicy. Wiele razy na ten temat rozmawiałem z wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem, z dyrekcją Zarządu Dróg Wojewódzkich. Udało się! Po moich licznych pismach, interwencjach, spotkaniach szefów gmin z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz władzami Małopolski zapadła decyzja  Sejmiku Województwa Małopolskiego o dołożeniu brakujących środków  na inwestycje. Mam nadzieję, że nic już nie stanie na przeszkodzie – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Zapraszamy do hymnu
WYDARZENIA - Czchów
środa, 31 października 2018 22:22

W 2018 świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada - jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, które w bezprecedensowy sposób zachęci Polaków do wspólnego i radosnego świętowania. „Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00. - Zapraszam do wspólnego śpiewania – zachęca burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Trwa odbudowa baszty
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 30 października 2018 20:51

To będzie bez wątpienia jedna z największych  atrakcji powiatu brzeskiego. Przypomnijmy, że Czchów jest partnerem projektu o nazwie: Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego, w ramach którego od kilku miesięcy trwają prace na terenie Grodziska oraz aranżacja Wzgórza Zamkowego w Czchowie. Powstaje też szlak militarno-historyczny. Jak mówi burmistrz Marek Chudoba aranżacja wzgórza zamkowego i Grodziska w Czchowie na finiszu. Został odbudowany budynek zamkowy "mieszkalny" - powstały sutereny z platformą widokową, budynek bramny - kończone jest zadaszenie, kładzione kamienne misterne posadzki, osadzane są filary mostu, który stanie nad fosą. Na Grodzisku już gotowa altana, trybuny, ławeczki, oświetlenie...

 
Czchów. Gmina wspiera seniorów
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 29 października 2018 21:04

 Pięć tysięcy złotych na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego, historycznego i kulturalnego seniorów przekazała gmina Czchów Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Czchowskiej. 16 i 17 października 2018 roku seniorzy i społecznicy z Gminy Czchów wybrali się do Kotliny Kłodzkiej w ramach zadania publicznego pn. "Historyczne i kulturowe inspiracje - Ziemia Kłodzka - wycieczka dla seniorów i społeczników z Gminy Czchów cz. II" współfinansowanego przez Gminę Czchów, a realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

 
Czchów. Pomogą potrzebującym
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 26 października 2018 23:29

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie rozpoczął działania pn. „Akcja zima 2017/2018” mające na celu łagodzenie skutków niskich temperatur. Zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, pozostających w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także dla ludzi starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych, które z uwagi na wychłodzenie, bądź brak ciepłej odzieży są narażone na bezpośrednie zagrożenie życia. Ujemne temperatury, wiatr, padający śnieg stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Należy zatem reagować zawsze, kiedy osoba znajduje się w trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy. Stąd Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie zwraca się do mieszkańców Gminy Czchów z apelem o czujność i wrażliwość na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu, osób narażonych na działanie niskich temperatur – mói Renata Krakowska, szefowa MOPS w Czchowie.

 
Czchów. Powróci sprawa zasiedlenia Romów?
WYDARZENIA - Czchów
środa, 24 października 2018 22:01

Wybory samorządowe sprawiły, że przez ostatnie miesiące samorządowcy z Limanowej „wyciszyli” kwestię przeniesienia Romów do Czchowa. Burmistrz Marek Chudoba ostrzega, że wybór na stanowisko burmistrza Limanowej Władysława Biedy oznacza jedno: powrót do koncepcji wysiedlenia ich z Limanowej i przeniesienia do Czchowa. - Mam żal do wojewody małopolskiego, że w porę nie zablokował uchwały Rady Miejskiej w Limanowej. Tymczasem racja jest po naszej stronie, bowiem Uchwala radnych z Limanowej w sprawie przesiedlenia romskiej rodziny do Czchowa jest nieważna. Nasz tok rozumowania podzielił Naczelny Sąd Administracyjny. Przypomnę, że samorządowcy z Limanowej kupili dom w Czchowie i chcieli tam przeprowadzić  romska rodzinę, która teraz mieszka w zrujnowanym budynku. Szkopuł w tym, że sami Romowie nie chcą u nas mieszkać. To inżynieria społeczna. Jako burmistrz nigdy się nie zgodzę na łamanie prawa: bo spór o Romów w Czchowie ma charakter prawny – zapewnia Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 63

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .