Reklama
Szczurowa. Cztery działki pod „młotek”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 08 stycznia 2021 18:36

Gmina Szczurowa jest jedną z najatrakcyjniejszych gmin dla potencjalnych inwestorów we wschodniej części Małopolski. – Decyduje  o tym kilka czynników – tłumaczy w rozmowie z nasza redakcją wójt Zbigniew Moskal. Ogromnym atutem jest doskonałe położenie: z centrum Szczurowej, do stolicy Małopolski jest niewiele ponad 30 kilometrów. Niewiele dalej jest do Tarnowa. W pobliżu znajduje się także autostrada A4, stara droga międzynarodowa 4E40 oraz droga wojewódzka Tarnów – Żabno – Szczurowa – Niepołomice – Kraków. Ten układ uzupełnia droga Brzesko – Górka z mostem przez Wisłę i dalej w kierunku Warszawy. Jak mówi wójt Zbigniew Moskal gmina może zaoferować także media: w postaci wodociągu, sieci kanalizacji sanitarnej. Niedawno gmina Szczurowa przeznaczyła na sprzedaż cztery atrakcyjne nieruchomości zlokalizowane w Strefie Aktywności Gospodarczej. Działki o wielkości od 1 ha do 2 ha w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 768 z dojazdem drogą wewnętrzną bez ograniczeń tonażowych. Wszystkie nieruchomości objęte są Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z przeznaczeniem pod usługi komercyjne i produkcję. Zapraszamy przyszłych inwestorów do zapoznania się z postępowaniem przetargowym na naszej stronie internetowej – zachwala walory gminy wójt Moskal.


Zdaniem włodarza gminy inwestorzy powinni być  zainteresowani gminą. Nowe firmy to nie tylko miejsca pracy… Zważywszy na obecną sytuację rynku pracy to jest priorytet. Im mniej bezrobotnych, tym mniej problemów społecznych, mniejsza pauperyzacja społeczeństwa. Oczywiście nie bez znaczenia są wpływy do budżetu: w postaci podatku od nieruchomości, środków transportu czy wreszcie udział w podatku dochodowym gminy, z podatków płaconych przez osoby zatrudnione w nowych firmach. Rozwój przedsiębiorczości ma także znaczenie dla istniejących firm w gminie. Jest to bowiem szansa na współpracę, kooperację. Bogatsze społeczeństwo oznacza nakręcenie koniunktury w innych dziedzinach: w handlu, gastronomii, budownictwie.  Szukanie inwestorów musi być działaniem przemyślanym. To długoterminowa strategia, obejmująca wiele zagadnień. Pracujemy na tymi rozwiązaniami – deklaruje wójt Moskal. Więcej na: www.szczurowa.pl
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .