Reklama
Czchów. Oświata pożera budżet
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 15 grudnia 2020 00:00

Marek Chudoba burmistrz Czchowa nie ma cienia wątpliwości. Zapowiada się bardzo trudny rok szkolny. Powodem tego stanu jest zagrożenie epidemiologiczne i… finanse. W projekcie budżetu gminy na 2021 rok, który przesłałem do Rady Gminy, do utrzymania oświaty musimy dopłacić ponad 9 milionów złotych. Jeszcze przed pięcioma laty było to około sześć milionów złotych mniej. Jeśli rząd nie zmieni swojej polityki finansowej wobec gmin i powiatów, za kilka lat gminy będą upadły, jedna po drugiej. Wystarczy nam tylko na wypłaty i łatanie większych dziur w drogach – ostrzega burmistrz Marek Chudoba. Jego zdaniem psucie finansów gmin ma wieloletnią historię, ale przez ostatnie pięć lat jest to już degrengolada.


- Rząd musi usiąść z samorządami. Pogadać z nauczycielami. Miał być okrągły stół i… lipa – drwi burmistrz Chudoba. Jego zdaniem sytuację pogarsza pandemia. Zdaje sobie sprawę z tego, że teraz bardzo trudno oszacować społeczne i gospodarcze  skutki pandemii. Oczywiście im dłużej potrwa epidemia, tym większe będą jej skutki, tym większe załamanie gospodarcze. To oczywiste. Pewnie będziemy musieli korygować nasz budżet na 2021 rok. Mam nadzieję, że inwestycje zaplanowane, uda się zrealizować. Naprawdę na tym etapie trudno cokolwiek mówić. To „gdybanie”, nie chcę się w to bawić. Czas pokaże, czas być może zweryfikuje nasze plany – dodaje Marek Chudoba.
 (mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .