Wojnicz. Podpisano umowę na remont dróg gminnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 18 czerwca 2020 11:04

Burmistrz Wojnicza podpisał umowę na remont i modernizację dróg gminnych. Wartość zadania to 1 108 000,00 zł. Inwestycja otrzymała częściowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z budżetu województwa małopolskiego związanego z wyłączeniem 
z produkcji gruntów rolnych.


Dzisiaj w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa z firmą ROAD SYSTEMS S.C., wyłonioną w drodze postępowania przetargowego na realizację zadania pn. „Wykonanie podbudowy 
z kruszywa łamanego, nawierzchni asfaltowej, poboczy na drogach gminnych Gminy Wojnicz”.


Umową zostało objęte wykonanie 5 zakresów prac dotyczących remontów nawierzchni dróg gminnych na terenie gminy Wojnicz, które łącznie zakładają modernizację 18 odcinków. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę 1 108 000,00 zł.  Planowany termin zakończenia prac został ustalony na koniec sierpnia 2020 r.  


W ramach realizacji zadania dwie drogi będą częściowo sfinansowane ze środków  zewnętrznych. Droga gminna w Biadolinach Radłowskich otrzymała dofinasowanie w wysokości 60% kosztów kwalifikowanych realizacji inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych, natomiast droga dojazdowa do pól Wojnicz – Podlesie otrzymała środki w wysokości blisko 80 tys. 
z budżetu województwa małopolskiego związane z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .