Pierścienie św. Kingi rozdane – podsumowanie projektu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 28 listopada 2019 13:14

czchow1pierOd maja do września bieżącego roku Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie realizował projekt pn. „O pierścień św. Kingi – przegląd inicjatyw promujących zasoby i walory obszaru Śliwkowego Szlaku”. Głównym celem strategicznym przeglądu inicjatyw była promocja Śliwkowego Szlaku poprzez wykorzystanie potencjału miejscowego, a także szanse tkwiące w jego otoczeniu. Dzięki realizacji zadania blisko 130 uczestników (w tym 10 osób niepełnosprawnych) konkursów związanych ze Św. Kingą, zapoznało się z historią i legendami związanymi z naszym okolicami. Dzięki zaangażowaniu uczestników biorących udział w przeglądzie zdobyliśmy cenny materiał do kolejnych materiałów promocyjnych. Nastąpiło ożywienie terenu,  zmiana  niekorzystnej opinii o niegościnnych mieszkańcach,  przypomnienie walorów terenów zapomnianych – zmarginalizowanych w świadomości mieszkańców Śliwkowego Szlaku. Podczas podsumowania wykorzystaliśmy lokalne atuty, niedawno powstałe KGW ze Złotej i Tworkowej, które mogły się pokazać i zaistnieć w sferze gastronomicznej. Wsparliśmy początkujących partnerów gospodarczych. Dodatkowo poprzez zakup strojów szlacheckich wykorzystaliśmy potencjał tkwiący w grupie 20 seniorów należących do grupy defaworyzowanej, którzy bardziej się zintegrowali oraz poszerzyli swoją ofertę spędzania wolnego czasu przygotowując się do widowiska teatralnego.


czchow2pierPodsumowanie projektu odbyło się 30 września 2019 r. w Kinie Baszta, podczas którego licznie zgromadzeni goście obejrzeli sztukę pt. „Prawie historia Czchowa w V aktach”. Następnie odbyło się wręczenie statuetek, atrakcyjnych nagród i dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursów pn. „Kartka z pamiętnika św. Kingi” i „Baśń dla dzieci opowiadająca legendę o św. Kindze”, które adresowane były do różnych grup wiekowych.


Na koniec należy przypomnieć, że wnioskodawca grantu - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie środki finansowe w wysokości 16 500 zł otrzymał z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie  operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego  kierowanego przez społeczność” w ramach projektu grantowego pt.” Promocja zasobów i walorów obszaru Śliwkowego Szlaku w oparciu o marki lokalne” realizowanego przez Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”.

(pr)

logoaczcow


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .