Miliony dla Szczucina
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 27 września 2019 19:10

Blisko trzy miliony złotych otrzyma gmina Szczucin na remont dwóch ulic. Niedawno wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec wręczył promesę na wykonanie prac. - Cieszy mnie ta dotacja, za co wojewodzie, wicewojewodzie i premierowi serdecznie dziękuję – mówi naszej redakcji Jan Sipior, burmistrz Szczucina. Zaplanowano remont ulic: Targowej i Batalionów Chłopskich w Szczucinie. Po latach oczekiwań wreszcie te dwie jezdnie doczekają się remontu. Jak mówi burmistrz Jan Sipior jest to możliwe za sprawą dofinansowania jakie gmina otrzymała niedawno od wojewody małopolskiego. Są to środki rządowe. Warto wspomnieć, że czek przekazany przez wicewojewodę Zbigniewa Starca na ręce burmistrza Jana Sipiora opiewa na niemal 3 miliony złotych. Będzie to stanowiło 80 procent kosztów inwestycji. - Pozostałe środki będziemy musieli wygospodarować w naszym budżecie. Już dzisiaj wiadomo, że każda z tych dróg zostanie naprawiona na odcinku o długości jednego kilometra. Chcemy, wraz z nawierzchnią asfaltową wykonać też inne prace. Już dzisiaj wiadomo, że wymienione zostaną chodniki, ale będzie całkowita przebudowa – tłumaczy burmistrz miasta i gminy Szczucin. Jego zdaniem stan dróg gminnych poprawia się z roku na rok.

Przypomnijmy, że niedawno wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał staroście dąbrowskiemu promesę na remont drogi powiatowej Szczucin – Suchy Grunt – Radwan w miejscowości Suchy Grunt. Dofinansowanie w wysokości 1 025 610 zł przyznał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. - Promesa, którą dziś wręczam, dotyczy zadania bardzo wyczekiwanego przez mieszkańców. Dotrzymujemy słowa, które daliśmy po majowych intensywnych opadach. Miejscowość Suchy Grunt w gminie Szczucin mocno odczuła ich skutki. Wszystkim nam zależy na tym, aby inwestycja jak najszybciej została zrealizowana. Jak wielokrotnie powtarzałem, promesy w ramach tzw. powodziówek są swego rodzaju kołem ratunkowym, które rząd przekazuje samorządom w takich trudnych chwilach. Zawsze kiedy tylko możemy, staramy się im pomagać. Remonty dróg lokalnych to nasz wspólny cel – mówił wojewoda.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .