Dębno. 25 lat agencji
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 17 września 2019 23:00

Wszystkich miłośników polskiej kultury i tradycji zapraszamy do Dębińskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę, 15 września na godz. 11:00 na konferencję "Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania". Wydarzenie połączone będzie z folklorystycznym przeglądem dorobku artystycznego naszej gminy oraz jubileuszem 25 – lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Honorowy patronat nad spotkaniem objęli: Anna Pieczarka członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Wiesław Kozłowski wójt gminy Dębno. 

W programie wydarzenia: otwarcie wystawy "Powidoki Wsi Polskiej", wykłady i prelekcje o dorobku prof. Franciszka Bujaka, występy zespołów folklorystycznych z terenu gminy Dębno oraz prezentacja książki Ludowe Towarzystwo Wzajemnych Ubezpieczeń od ognia „WISŁA”. Ponadto organizatorzy zaplanowali atrakcje towarzyszące: konkurs i degustację potraw jesiennych przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, a także ciekawe rodzinne gry i konkursy.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .