Niebawem nowe Miejsce Obsługi Rowerzysty – w Brzesku przy ul. Piastowskiej
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 sierpnia 2019 16:42

Dokładnie 67 nowych miejsc parkingowych, siłownia zewnętrzna oraz Miejsce Obsługi Rowerzysty – to efekt prac związanych z realizacją projektu partnerskiego pn. „Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego – Trasy Rowerowe Pogórza”.
W 2017 roku starosta brzeski Andrzej Potępa przekonał gminy, by przystąpiły do Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Wszystkie się na to zgodziły. Jako wiceprezes TOT starosta Potępa ma wpływ na decyzje zarządu. Dzięki temu Powiat Brzeski realizuje zadanie pn. „Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym: miejsc postojowych – parkingu, Miejsc Obsługi Rowerzysty oraz urządzeń gimnastyczno-rekreacyjnych w powiecie brzeskim”. W ramach projektu w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B, gdzie mieści się budynek administracyjny Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe, powstanie nowy parking na 67 miejsc postojowych, jak również obiekty małej architektury, serwis rowerowy wraz z siłownią zewnętrzną. Starosta podkreśla, że w ramach TOT udało się przygotować dwa duże projekty: w sumie na kwotę 30 milionów złotych, po około 15 milionów każdy. Pierwszy projekt pozwolił na odtworzenie Grodziska w Czchowie, uruchomienie szlaku militarnego pod Basztą, w Iwkowej na Szpilówce została wybudowana ponad 30-metrowa wieża widokowa, a w Strzelcach Wielkich Szałas Myśliwski. Wszystkie te obiekty są po prostu oblegane przez mieszkańców powiatu i nie tylko. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania.


Natomiast w ramach drugiego projektu w kilku gminach powiatu: w Brzesku, Dębnie, Borzęcinie, Szczurowej i Czchowie powstaną nowe trasy rowerowe. Beneficjentem tego projektu jest także powiat brzeski. W ramach zadania powstanie m.in. Miejsce Obsługi Rowerzysty – między innymi w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B – wraz z obiektami małej architektury. Zlokalizowanie takiego punktu w bezpośrednim sąsiedztwie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego to znakomity sposób na zwiększenie ruchu turystycznego w naszym regionie. Powiat Brzeski wydatkuje na ten cel kwotę sięgającą ponad pół miliona złotych. – Już dzisiaj zapraszam do skorzystania z nowego kompleksu. Siłowania będzie wykorzystywana nie tylko przez turystów czy gości Schroniska, ale także przez młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku oraz mieszkańców tej części miasta, osiedla Zielonka – dodaje starosta Andrzej Potępa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .