Brzesko. Bochnia. Szpitale z karetkami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 11 sierpnia 2019 18:52

Po czterysta tysięcy złotych otrzymają szpitale powiatowe w Brzesku i Bochni – to dofinansowanie do zakupu nowych karetek pogotowia ratunkowego. - Pieniądze na ten cel pochodzą z funduszu Ministerstwa Zdrowia. Rząd podejmuje wiele działań, których celem jest dofinansowanie służby zdrowia. Z roku na rok zwiększamy te pulę. Chcemy, by docelowo ponad 6 procent PKB trafiło na lecznictwo. W tym roku udało się wygospodarować dodatkowe środki dla szpitala w Brzesku i Bochni – podkreśla poseł Józefa Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia i poseł na Sejm RP. –  Nie ukrywam, że zależało mi  na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy  czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie – mówiła naszej redakcji minister  Józefa Szczurek-Żelazko.


Podczas ostatniej konferencji prasowej z udziałem byłej premier Beaty Szydło, przypomniała, że jest to kolejny krok w kierunku doposażenia ratownictwa medycznego. Przypomnijmy, że 1 kwietnia weszła w życie nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, dzięki której wszystkie Zespoły Ratownictwa Medycznego w Polsce stały się publiczne. - Dzięki temu mamy bezpośredni wpływ na to, jak one działają. To gwarantuje ciągłość działania systemu. Do kwietnia tego roku ponad 200 Zespołów Ratownictwa Medycznego w Polsce było w rękach prywatnych, bo taką strategie na rozwiązanie problemów w ratownictwie  medycznym  przyjęli nasi poprzednicy czyli PO i PSL.  Bywało, że z dnia na dzień dysponent prywatny  przestał  działać, a wtedy mieszkańcy zostawali bez zabezpieczenia w sytuacji  zagrożenia życia. Dzięki sprawności wojewody udało się natychmiast zabezpieczyć rejon publicznymi służbami.  W tej chwili gwarantujemy, że nic takiego się już nie stanie –  dodaje  Józefa Szczurek-Żelazko. Ostatnia decyzja Ministra Zdrowia o przekazaniu dotacji na zakup nowych ambulansów ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, ale też zwiększyć komfort pracy ratowników medycznych. Jest to jeden z wielu elementów wsparcia systemu, który ma być stabilny i gwarantować niezawodność działań – tłumaczy minister Józefa Szczurek - Żelazko. Niebawem szpitale ogłoszą przetargi na zakup pojazdów. Wiele wskazuje na to, że trafią na „służbę” pod koniec tego roku.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .