Koncertowe lato w gminie Tarnów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 12 czerwca 2019 10:40

Największe współczesne polskie gwiazdy muzyczne zagrają w miejscowościach naszej gminy. Połączenie pokoleń, pielęgnowanie tradycji oraz kultywowanie wartości patriotycznych to – jak w poprzednich latach – przewodnie idee organizowanych imprez kulturalno-rozrywkowych. W tym roku moc atrakcji będzie na jeszcze wyższym poziomie! Od tego roku Centrum Kultury i Bibliotek koncentrować będzie się głównie na dużych koncertach i wydarzeniach kulturalnych z udziałem znanych zespołów oraz gwiazd estrady. Znani jesteśmy z ciekawych i perfekcyjnie organizowanych imprez. Chcemy, aby były one w jeszcze większym stopniu znakiem rozpoznawczym naszej gminy, promowały nasze miejscowości i dzięki nim było o nas głośno w regionie.

Młodzi mieszkańcy gminy Tarnów w tym roku również będą swoje święto obchodzić w sposób wyjątkowy.  

Zgłobice 29 czerwca zdominowane zostaną przez duże wydarzenie o charakterze ponadlokalnym – Małopolski Festiwal Smaku w myśl hasła „Na polu smakuje lepiej niż na dworze”. Mieszkańcy gminy Tarnów po raz pierwszy będą mogli uczestniczyć w tak dużym kulinarnym przedsięwzięciu ze smakami lokalnymi oraz tradycyjnymi specjałami. Dzięki udziałowi producentów regionalnych i lokalnych skosztujemy przysmaków dzieciństwa - swojskiej najlepszej kuchni według staropolskiej receptury. 13 lipca czeka nas w Koszycach Małych prawdziwa discopolowa uczta muzyczna. Odbędzie się jeden z najważniejszych koncertów w regionie – Mania Pomagania. A jak wiadomo, tam, gdzie największe koncerty, tam do zabawy zaprasza Sławomir, co oznacza, że „Miłość w Zakopanem” wybrzmi z koszyckiej sceny! Dla potrzebujących wsparcia w leczeniu dzieci zagra również ANDRE, który pomoże pobić mieszkańcom kolejny rekord w pomaganiu śpiewając „Za jeden uśmiech twój”. Dzień później w Tarnowcu odbędą się Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. Wydarzenie zachwyci różnorodnością kultur. Do gminy Tarnów zawitają zespoły z najdalszych zakątków świata. Poprzez taniec, śpiew i stroje opowiedzą zgromadzonym o swojej sztuce ludowej. A wszystko to we wspaniałej atmosferze przyjaźni i podziwu dla kulturowych różnic. 11 sierpnia słynne w całym regionie dożynki gminy Tarnów w Zbylitowskiej Górze – dziękczynna msza św., obrzędy prowadzone przez koło gospodyń wiejskich, swojskie jadło oraz integracja pokoleń. Do poznawania polskiego folkloru zaprosi Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, który dopełni ludowy akcent wydarzenia. Nie zabraknie współczesnych atrakcji muzycznych na wysokim poziomie w wykonaniu zespołu BACIARY oraz wokalistki – MARGARET. Na pewno nie będzie „Byle jak”, a publiczność pokaże „Jak się bawią ludzie”. Kilka dni później ulicami Woli Rzędzińskiej przejdzie defilada grup rekonstrukcji historycznej z Marszałkiem Józefem Piłsudskim na czele, by rozpocząć wspólne świętowanie rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920. Będzie piknik i grochówka wojskowa, będą pieśni żołnierskie i patriotyczne, a w godzinach wieczornych „Carmen” i „Motyle i ćmy”, czyli SARSA ze swoimi piosenkami, które nuci cała Polska. 

Lato jak co roku pożegnamy w Łękawce w rytmach disco polo. Już teraz możemy przygotować się na wrześniowy WEEKEND, który w sobotnie popołudnie zawita do Łękawki. Na scenie wystąpi jeden z najsłynniejszych polskich boysbandów, których hit „Ona tańczy dla mnie” to obowiązkowy element każdej dobrej potańcówki.  Wraz z początkiem października będziemy świętować Gminny Dzień Seniora w Koszycach Wielkich połączony z uroczystym wręczeniem medali Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. A o tym, że „Miłość jak wino uderza do głów”, choć niesie za sobą „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” zaśpiewa dla Seniorów ELENI. Obchody Narodowego Święta Niepodległości ponownie odbędą się w Koszycach Wielkich. Jak co roku rozpoczną się uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny, będzie śpiewanie pieśni patriotycznych. A do radosnego świętowania tym razem zaprosi nas KRYSTYNA GIŻOWSKA z zespołem. Ze sceny wypłyną największe przeboje – „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Mój stały ląd”.  Warto dodać, iż organizowane wydarzenia, zwłaszcza tak dużego formatu, w większości odbędą się z pozyskanych środków w ramach realizowanych programów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zielonego Pierścienia, a także dzięki zaangażowaniu i wsparciu sponsorów. – Już dzisiaj zapraszam na te wydarzenia artystyczne, dziękuję za finansowe wsparcie Annie Pieczarce, wicemarszałek Małopolski oraz Adamowi Fladze, prezesowi zarządu LGD Zielony Pierścień Tarnowa – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .