Strażackie uroczystości
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 06 maja 2019 21:40

Kilkaset osób uczestniczyło w Gminnym Dniu Strażaka w Czchowie. – W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia właściciela kąpieliska Chorwacja w Jurkowie. I w tym miejscu zorganizowaliśmy nasze święto – mówi Marek Chudoba, prezes zarządu Gminnego OSP RP w Czchowie, a zarazem burmistrz gminy.


To właśnie gospodarz gminy rozpoczął uroczystość Gminnego Dnia Strażaka, na które – oprócz druhów z gminy Czchów – przybyli również zaproszeni goście: mł. bryg. mgr inż. Piotr Słowiak - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz Dariusz Pęcak - Wice Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzesku (były komendant PSP Brzesko). Podczas uroczystości wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta ze Złotej, wykonano hymn państwowy, złożono meldunek oraz wysłuchano okolicznościowych przemówień. Na koniec również w tym dniu rozdano flagi państwowe z okazji Święta Flagi. W tym roku już 1 maja 2019 roku obchodzono Gminny Dzień Strażaka, tradycyjnie połączony z dwudziestym drugim już Biegiem Floriańskim. Tegoroczne obchody oraz sam bieg, odbywały się na terenie kąpieliska Chorwacja w Jurkowie. Zarówno pogoda jak i uczestnicy biegu wyjątkowo tego roku dopisali, a i – co oczywiste – dopisali też strażacy ze wszystkich jednostek OSP naszej gminy. Były życzenia z okazji naszego święta, listy gratulacyjne, był posiłek oraz medale i dyplomy dla uczestników Biegu. Była też świetna atmosfera, oraz radość ze wspólnego świętowania.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .