Sufczyn. Strażacy docenieni
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 10 maja 2019 00:00

Od kilku lat gmina Dębno skutecznie zabiega o środki. Po raz kolejny Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Tym razem, dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Małopolskiego prace remontowo-budowlane prowadzone będą w remizie  OSP w Sufczynie. Na ten cel Gmina Dębno otrzymała aż 31.619,00 zł.
W ramach prowadzonych prac, zaplanowano wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian, podbicie fundamentów, malowanie dachu, remont kominów oraz podjazdu do garażu, a także schodów wejściowych. Prace mają zostać zakończone do końca października 2019 roku.

- To już kolejna remiza, która dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zyska nowy wygląd. Dzięki przeprowadzonemu remontowi, uda się zwiększyć gotowość bojową strażaków, którzy w trosce o nasze bezpieczeństwo poświęcają swój czas. Jesteśmy z nich dumni i doceniamy ich pracę, jednocześnie starając się, aby ich służba mogła odbywać się przy pomocy najlepszego sprzętu oraz aby ich jednostki spełniały najwyższe standardy – mówi Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Jego zdaniem „inwestowanie” w strażaków ma sens, bo na OSP opiera się system Obrony Cywilnej w gminie. – Wiele razy druhowie udowodnili, że można na nich polegać – zapewnia mówi Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .