Gnojnik. Rozdali 10 ton żywności
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 06 marca 2019 22:59

Blisko 10 ton żywności trafiło do mieszkańców Gnojnika. Z pomocy w formie paczki żywnościowej tym razem skorzystało 1026 osób. W tegorocznej edycji zakwalifikowani do Programu POPŻ 2014 – 2020 Podprogram 2018 otrzymali produkty żywnościowe następującego typu: szynka drobiowa, szynka wieprzowa, filet z makreli w oleju, groszek z marchewką, fasola biała, ryż biały, kasza gryczana, ser podpuszczkowy, pasztet wieprzowy, olej rzepakowy. Dodatkowo każda rodzina otrzymała kalendarz na 2019 rok.

Wójt Gminy Gnojnik  Sławomir Paterek oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku Renata Krakowska serdecznie dziękują właścicielowi firmy NOVUM Panu Krzysztofowi Wójs za użyczenie wózka widłowego oraz wózka paletowego. Bankowi Żywności składamy podziękowania za darmowy transport. Dziękujemy również  pracownikom Urzędu Gminy Gnojnik za pomoc przy rozładunku, a także OSP Gnojnik za użyczenie pomieszczenia do wydawania żywności. Osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia w ramach kolejnej edycji Programu proszone są o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej celem otrzymania skierowania uprawniającego do wydania żywności. Przypominamy, iż MRPiPS podwyższyło kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z POPŻ, zgodnie z którym pomoc w postaci paczki żywnościowej może być udzielana osobom i rodzinom, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .