Reklama
Ze Szczurowej do Warszawy
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 15 lutego 2019 00:00

Niedawno wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal uczestniczył w spotkaniu z Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską. Do spotkania doszło w siedzibie Ministerstwa  w Warszawie. Podczas spotkania zostały poruszone ważne tematy między innymi jakość kształcenia uczniów w szkołach na terenie gminy Szczurowa oraz współpraca w realizacji „Deklaracji na rzecz edukacji przyszłości”, która w tym dniu została podpisana przez Panią Minister. 

o ważna deklaracja, bo koncentruje się wokół ucznia, koncentruje się wokół dziecka, wokół systemu edukacji, gdzie wiele podmiotów troszczy się, by dziecko było bezpieczne, by realizowało swoje konstytucyjne prawo do nauki – powiedziała szefowa MEN. Jak zaznaczyła minister Anna Zalewska, deklaracja powstała, by podjąć wspólną pracę nad szeregiem wyzwań, jakie dotyczą systemu edukacji, a także podnieść jakość nauczania.

We wstępie do dokumentu czytamy: „Tym, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły, proponuję podjęcie wspólnej pracy w ramach deklaracji na rzecz edukacji przyszłości. Wszystkie działania, które realizuje Rząd RP i Ministerstwo Edukacji Narodowej, służą podniesieniu jakości polskiej oświaty i są spełnieniem oczekiwań społeczeństwa”. 

Początek deklaracji to krótki opis najważniejszych działań podjętych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przez ostatnie 3 lata. Kolejne punkty dotyczą rozmów ze związkami zawodowymi i stanowiska, jakie wobec postulatów strony związkowej zajęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. To również odniesienie do zaplanowanych i realizowanych podwyżek płac nauczycieli oraz zobowiązań MEN podjętych w celu wprowadzenia nowych regulacji w zakresie podniesienia wynagrodzeń nauczycieli. Jednym z elementów deklaracji jest harmonogram prac legislacyjnych dotyczących m.in. nowelizacji Karty Nauczyciela oraz prac ekspertów z Instytutu Badań Edukacyjnych dotyczących uproszczenia systemu wynagrodzeń.

W podsumowaniu dokumentu Minister Edukacji Narodowej przypomniała o egzaminach gimnazjalnych, ósmoklasisty, zawodowych i maturalnych, do których wiosną przystąpi część uczniów. „To ważny czas nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wierzymy, że egzaminy w tym roku szkolnym przebiegną w przyjaznej i spokojniej atmosferze, która umożliwi uczniom osiągnięcie jak najlepszych wyników” – napisała minister Anna Zalewska. Szefowa MEN zaapelowała również do wszystkich stron o przyjęcie deklaracji i współpracę w jej realizacji. - Do ważny i potrzeby dokument, wpisuje się w potrzeby dzieci i młodzieży, w potrzeby samorządów – ocenia wójt Zbigniew Moskal.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .