Lubcza. Konkurs Potraw
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 lutego 2019 21:44

Sześć kół gospodyń wiejskich z pięciu gmin z całego kraju weźmie udział w I edycji konkursu kulinarnego, który zostanie przeprowadzony w Lubczy z okazji tegorocznych Walentynek.  „Sercem gotowane – ogólnopolski konkurs potraw regionalnych i tradycyjnych” – wybór uczestników nie był dziełem przypadku. – Chcemy zaprezentować mieszkańcom naszej gminy kuchnię z pogranicza polsko – litewskiego, z Kaszub, z Kresów Wschodnich, a naszym Gościom, smakołyki z Jodłowej, Zalasowej i Lubczy/Woli Lubeckiej - mówi Paweł Augustyn, Burmistrz Gminy Ryglice. Zapraszamy w sobotę w godzinach 11 do 20.


 
A co przygotują Panie z KGW?
Gmina Krasnystaw – potrawy: Zupa - Jabłczanka; Drugie danie - Ryba w cieście piwnym (Karp faszerowany grzybami).

Gmina Sejny – potrawy:  Zupa - Buraczkowa; Drugie danie - Soczewiaki; Ciasta - Sękacz i mrowisko.

Gmina Somonino – potrawy: Zupa - Brukwiowa; Drugie danie - Pulka z kaszubskim śledziem w śmietanie; Ciasta  -Kuch marchewny i sernik czarno – biały.

Gmina Jodłowa - potrawy: Zupa - Grochówka dzwonowska; Drugie Danie - Gołąbki z kaszy gryczanej; Ciasta - Miodownik z prawdziwego miodu, Placek ze śliwkami.

Gmina Ryglice: Zalasowa – potrawy: Zupa: kasza ze śliwami; Drugie danie: kapuśniaczki. Ciasta -  szarlotka i sernik.

Gmina Ryglice: Lubcza i Wola Lubecka – potrawy: Zupa - Lubecka zupa z lubczykiem; Drugie Danie – Mordonie; Ciastka - Kołacz małopolski, Placek z jabłkami.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .