Dębno. Seniorzy na start
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 03 stycznia 2019 23:00

Wiesław Kozłowski, wójt Gminy Dębno wraz z Fundacją Instytut Myśli Innowacyjnej zapraszają do wzięcia udziału w projekcie „Małopolski e-Senior”.Realizowany jest on na terenie Gminy Dębno w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Są jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału – zachęca wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.


Pierwsze zajęcia odbyły się 28 grudnia 2018 roku. Przypominamy, że szkolenie skierowane jest do osób, które ukończyły 65 lat i są mieszkańcami Gminy Dębno. Udział w projekcie „Małopolski e-Senior” jest całkowicie bezpłatny.Ponadto każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu otrzymuje tablet, na którym pracował wraz z kompletem materiałów szkoleniowych. Poziom zajęć jest dostosowywany pod konkretne grupy zajęciowe w oparciu o testy diagnostyczne. Oferowane są dwa poziomy: podstawowy i zaawansowany, przy czym realizacja poziomu zaawansowanego jest opcjonalna  i wynika z analizy umiejętności uczestników projektu. - Tego typu szkolenia są bardzo ważne, gdyż pozwalają starszemu pokoleniu nadążyć za rozwijającą się w szybkim tempie komputeryzacją. Dzięki organizowanym szkoleniom seniorzy będą mogli wykorzystywać zdobyte umiejętności w życiu codziennym, czy to załatwiając swoje sprawy przez Internet, czy też korzystając z portalów, takich jak np. Facebook, Skype – mówi wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .