Reklama
Gnojnik. Razem przez pół wieku...
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 06 listopada 2018 21:27

Kilkanaście par z gminy Gnojnik odebrało niedawno medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorowano także tych, którzy razem są ze sobą od 60 lat. W sumie wójt Gminy gościł 21 par małżeńskich, przekazując Im gratulacje Prezydenta RP. Tradycyjnie już uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawianą w intencji Jubilatów oraz ich rodzin w kościele p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Gnojniku.  Małżonkowie udali się do „Biesiady przy lesie” w Gnojniku. Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Zych. Gości witali również zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Alicja Rataj oraz Inspektor ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych - Teresa Bugajska. Oprócz medali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie Jubilatom wręczono również kwiaty i okolicznościowe upominki.


Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzą w tym roku Państwo: Kazimiera i Jan Brodowscy, Maria i Zygmunt Budowie, Helena i Jan Cichostępscy, Krystyna i Jan Cichostępscy, Janina i Tadeusz Duchowie, Rozalia i Michał Gagatkowie, Maria i Tadeusz Gądkowie, Zofia i Józef Górakowie, Maria i Andrzej Jewułowie, Maria i Ryszard Krajowie, Krystyna i Piotr Łośko, Maria i Kazimierz Pelcowie, Władysława i, Kazimierz Racięgowie, Teresa i Józef Świątkowscy, Maria i Józef Tobołowie, Zofia i, Michał Wąsowie, Zofia i Ignacy Zabrzańscy. Natomiast Diamentowe gody świętują w tym roku Państwo: Zofia i Edward Brzescy, Maria i Tadeusz Bychawscy, Maria i Mieczysław Kulasowie, Bernadeta i Kazimierz Styrnowie. Uroczystości  jubileuszowe uświetnił występ grupy śpiewaczej „Uszwianie”, przy akompaniamencie którego odśpiewano „Sto lat” oraz wypito lampkę szampana. Po zakończeniu części oficjalnej, Jubilaci mieli okazję do rozmów, snucia wspomnień, a nawet wspólnego śpiewu. Wszystkim dostojnym Jubilatom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, spokoju, pogody ducha, zadowolenia z dzieci i wnuków oraz błogosławieństwa Bożego na kolejne lata Waszego wspólnego życia.

 
(pr)

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .