To już pewne. PiS będzie samodzielnie rządził w sejmiku
WYDARZENIA - WYBORY 2019
poniedziałek, 22 października 2018 17:18

Są już pierwsze, nieoficjalne, informacje, że Prawo i Sprawiedliwość wywalczy większość w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wszystko wskazuje na to, że PiS otrzyma aż 23 mandaty, w 39-osobowym składzie sejmiku.Platformie i Nowoczesnej, czyli Koalicji Obywatelskiej może przypaść maksymalnie 12 mandatów, natomiast PSL tylko 4. Doskonały wynik ma Rafał Bochenek, Grzegorz Biedroń i Anna Pieczarka – liderzy list w swoich okręgach wyborczych. Kiepski odnotował m.in. marszałek Małopolski Jacek Krupa.

W naszym okręgu wyborczym PiS będzie miał 4 mandaty, PO i Nowoczesna – 2 oraz PSL – 1. Kto? Wiele wskazuje na to, że Anna Pieczarka, Józefa Gawron i Wojciech Skruch z PiS; Krzysztof Nowak oraz Henryk Słomka - Narożański z Koalicji i Stanisław Sorys z PSL. O czwarty wynik w PiS walczy trzy osoby.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .