Ruszyły prace za 21,4 miliona złotych
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 28 września 2018 07:35

Właśnie prace się rozpoczęły. Mowa o kompleksowej budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Gnojniku. – To największa w dziejach gminy inwestycja – mówi wójt Sławomir Paterek.


W sumie 21,4 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Gnojnik oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Gnojniku.  Rozpoczęcie prac ziemnych przez wykonawców poprzedza czasochłonny etap prac projektowych. Przypomnijmy, że Gmina Gnojnik uzyskała dotacje na realizację dwóch ekologicznych przedsięwzięć, zakładających rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Gnojnik, Gosprzydowa, Lewniowa, Uszew i Zawada Uszewska. Jeden z projektów zakłada również wyposażenie w instalację fotowoltaiczną oczyszczalnie ścieków w Gnojniku. Koszt realizacji prac projektowych i ziemnych oszacowano na kwotę 21,4 miliona zł, z blisko 15 milionów  stanowić będą dotacje uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – Mam nadzieję, że prace będą przebiegały bardzo sprawnie – ocenia wójt Sławomir Paterek. To największa w dziejach gminy inwestycja: zarówno pod względem finansowym, jak też rzeczowym i logistycznym. Prace są podzielone na kilka etapów.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .