WYBORY. Marek Chudoba powalczy o 5 kadencję
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 03 września 2018 21:26

Po raz piąty z rządu o urząd burmistrza Czchowa będzie ubiega się Marek Chudoba. Bezpośrednie wybory wygrał już cztery razy: zawsze w pierwszej turze. O zasadzie dwóch kadencji dla wójta/burmistrza/prezydenta miasta mówi niechętnie. – Nie chciałbym być sędzią we własnej sprawie, ale uważam, że skoro mieszkańcy wybierają kogoś na kolejne kadencje to znaczy, że sprawdził się jako włodarz miasta czy gminy . Wybory bezpośrednie to moment, w którym każdego wójta  czy burmistrza można odesłać na samorządową „emeryturę”. Skoro jednak mieszkańcy wybierają nas na kolejne kadencje to chyba oznacza, że dobrze wypełniamy swój mandat. Zresztą nie słyszałem o pomysłach polityków prawicy, by posłem też można byłoby  być tylko dwie kadencje – mówi Marek Chudoba.
Burmistrz Wspomina, że w 2002 roku grupa społeczników namówiła go do kandydowania na Burmistrza Czchowa. Mówiąc o podsumowaniu jakiegoś okresu: nie można odnosić się tylko do kilku ostatnich lat, ale trzeba mieć na uwadze wieloletnie plany finansowe i gospodarcze, należy temat rozwinąć od ogólnych założeń, poprzez realizację zadań jakie zostały dokonane, aż po plany perspektywiczne. Nie można też postrzegać rozwoju gminy jednostronnie tylko poprzez inwestycje w infrastrukturę, trzeba także szeroko widzieć rozwój całej sfery społecznej, kulturalnej - ogólnie ujmując intelektualnej, bo na tym polu też mamy ogromne osiągnięcia.

Często powtarzam, że inwestycja w człowieka, jego rozwój, bezpieczeństwo bytowe jest nie mniej ważna, a może nawet ważniejsza od budowy drogi czy chodnika. W tym przypadku inwestowanie w dzieci i młodzież ma ogromne znacznie. Dlatego od lat przywiązujemy ogromną wagę nie tylko do rozwoju bazy oświatowej, ale także do wysokiego poziomu kształcenia w szkołach podstawowych i gimnazjach – zapewnia burmistrz. I właśnie aspekty rozwoju bazy oświatowej, sportowej, turystycznej, infrastruktury komunalnej, szeroko rozumianej, to priorytety działania gminy w kolejnej kadencji.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .