Żerków. Boisko dla wszystkich
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 04 września 2018 01:00

W sumie ponad 116 tys. zł pozyskano na zadanie pod nazwą „Budowa ogólnodostępnego boiska do rekreacji w Żerkowie”, realizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Wulkan” w Biesiadkach.  W ramach projektu powstanie ogrodzone i odwodnione boisko asfaltowe.
Szacowany całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 120 tys. zł, z czego około 95% stanowi dotacja pozyskana z Województwa Małopolskiego. Zakres prac do wykonania obejmuje budowę ogólnodostępnego, asfaltowego boiska do rekreacji o wymiarach 35x15 m, wyposażonego w bramki do piłki nożnej i ręcznej, kosze do koszykówki, słupki z siatką do gry w siatkówkę, tenisa ziemnego, badmintona, jak również ławki parkowe oraz kosze na śmieci. Ponadto, wyplantowana i nasadzona krzewami zostanie przyległa skarpa. Zaplanowano również odwodnienie i ogrodzenie boiska. – Jest to kolejna dotacja pozyskana przez nasza gminę. Musze powiedzieć, że ostatnie miesiące obfitują w dodatkowe środki do budżetu gminy. Widać, że podejmowane przez samorząd decyzje, są trafne. Mam nadzieję, że z boiska będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Żerkowa. Będzie to kolejny element rozbudowa infrastruktury sportowej w naszej gminie – mówi Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .