150 lat OSP Szczepanów
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 lipca 2018 11:42

Pod tym hasłem, w Szczepanowie odbyła się jubileuszowa uroczystość 150-lecia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecni na niej byli burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przedstawiciele samorządów i instytucji oraz druhowie z terenu całego powiatu brzeskiego.


Jubileuszowe obchody rozpoczęły się mszą odprawioną w bazylice w Szczepanowie, po której jej uczestnicy przemaszerowali na teren jednostki. Po uroczystym apelu i złożeniu meldunku  dyrektorowi zarządu wykonawczego ZOW ZOSP RP w województwie jednostki Kazimierzowi Sademu i wciągnięciu flagi na maszt przyszedł czas na przedstawienie historii szczepanowskiej OSP. Kilkunastu druhów wyróżnionych zostało resortowymi odznaczeniami, poświęcono także garaże, które wybudowano dzięki staraniom strażaków i hojności sponsorów.  -Z okazji jubileuszu 150-lecia działalności jednostki OSP Szczepanów składam wszystkim druhom serdeczne gratulacje oraz wyrazy szacunku i uznania za humanitarną służbę, odwagę i poświęcenie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, a także za integrowanie  lokalnego społeczeństwa. Dziękuję wszystkim strażakom ochotnikom za profesjonalizm i poświęcenie, jakimi wykazują się podejmując niebezpieczne zadania oraz za niegasnącą gotowość do niesienia pomocy w ratowaniu mienia i życia. W obliczu każdej tragedii udowadniają, że w pełni zasługują na zaufanie, jakim obdarzają ich mieszkańcy gminy – mówił w czasie swojego wystąpienia burmistrz Grzegorz Wawryka.  
Szczepanowscy strażacy od dziesięcioleci służą Bogu na chwałę i ludziom na pożytek. Są zawsze tam, gdzie pojawiają się zagrożenia jak ogień i woda, ale także wypadków drogowych i innych niebezpiecznych zdarzeń. Organizują wiele imprez okolicznościowych, dzięki czemu wzbogacają życie kulturalne Szczepanowa i integrują lokalną społeczność.

-Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Urzędu Miejskiego w Brzesku, burmistrza Grzegorza Wawryki i radnych. To dzięki nim mamy nowoczesny sprzęt, środki na udział w akcjach i bieżące utrzymanie jednostki. W imieniu własnym i całej strażackiej społeczności wszystkim serdecznie dziękuję – mówił w czasie uroczystości prezes szczepanowskiej OSP, Zdzisław Reczek.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .