Modernizacja drogi w Niedźwiedzy z dotacją
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 17 czerwca 2018 17:10

Blisko 250 tysięcy złotych w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej pozyskała gmina Dębno na remont drogi gminnej Niedźwiedza do Grabiny.

 Modernizacji zostanie poddany ponad półkilometrowy odcinek. Wartość zadania przekracza 300 tysięcy złotych. 

 - W ostatnim czasie nie ma tygodnia, kiedy do Urzędu Gminy nie spływa informacja o kolejnych dotacjach - zauważa wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. - Dzięki pozyskanym środkom finansowym następny odcinek drogi w naszej gminie będzie wyremontowany, przebudowany i bezpieczniejszy.

W ramach planowanej modernizacji zaplanowano m.in. odmulenie rowów odwadniających wraz z ich korytowaniem oraz profilowaniem, położenie nawierzchni z betonu asfaltowego (wzmocnienie podbudowy geosiatką zbrojeniu warstwy bitumicznej, skropienie nawierzchni asfaltem, położenie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych). W ramach inwestycji zaplanowano także ścinanie i uzupełnianie poboczy.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .